INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11 > RLSP 11

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-2011, 08:47 PM   #21
robbyHD
Member
 
Join Date: Mar 2011
robbyHD is on a distinguished road
Default

ceva informatii noi ?
robbyHD is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 02:11 AM   #22
prepe_rapid
Member
 
Join Date: Mar 2011
prepe_rapid is on a distinguished road
Default

da....avem...usor usor apare fifa 12...deci hai s n apukm mai bn d facut rlsp u la fifa 12 k si asa vine sfarsitu la anu:d
prepe_rapid is offline   Reply With Quote
Old 17-04-2011, 03:08 PM   #23
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Ma voi ganditi cand scrieti? Fara suparare. Cum sa faci un patch la un joc inexistent? Pe cuvant daca nu raman socat cand vad asa ceva. Si, prepe_rapid sa stii ca nu esti primul care vine cu o asa aberatie.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 18-04-2011, 12:24 PM   #24
raulik07
Member
 
raulik07's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Hunedoara
raulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to beholdraulik07 is a splendid one to behold
Default

Ce fifa 12 ma ? eu tocmai am terminat patchu cu liga regionala pt fifa 13...ati ramas in urma..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

--------------------------------------------------

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


raulik07 is offline   Reply With Quote
Old 25-04-2011, 08:18 PM   #25
prepe_rapid
Member
 
Join Date: Mar 2011
prepe_rapid is on a distinguished road
Default

eram ironic draga caly...si probabil si cei de la care ai mai auzit
prepe_rapid is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2011, 03:12 PM   #26
nicothebest13
Member
 
nicothebest13's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
nicothebest13 is on a distinguished road
Default

Probabil daca scriai corect, si-ar fi dat toata lumea seama ca erai ironic. Insa in felul in care tu ai vrut sa pari ironic, a parut mai mult stupid.
nicothebest13 is offline   Reply With Quote
Old 30-05-2011, 06:06 PM   #27
denisro2009
Member
 
denisro2009's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
denisro2009 is on a distinguished road
Default

hahaha mie sincer nu-mi place RLSP cu stadiane noi
denisro2009 is offline   Reply With Quote
Old 07-06-2011, 04:14 AM   #28
empyro
Member
 
Join Date: Oct 2009
empyro is on a distinguished road
Default

@POLI.2011 : Esti foarte agresiv cu ceilalti utilizatori, cred ca ar fi bine sa te mai domolesti.

Nu cunosc foarte detaliat situatia, insa de-a lungul timpului mi-am format o opinie solida despre EA Sports si FIFA.Niciodata nu si-au facut politica, ca acest joc sa fie mai receptiv pentru content-ul "third-party" si drept dovada stau toate programele de legatura cu baza de date, care sunt create de alte persoane si lipsesc cu desavarsire tool-urile oficiale, tutorialele, sau ghidurile de creatie.
Fiecare e liber sa aiba ce opinie vrea, pana la urma aici este un forum PUBLIC, iar din punctul meu de vedere stadioanele au imbunatatit ENORM gameplay-ul. Diversitatea creaza un mediu de un realism sporit,iar dupa mine si modelul portilor, al plasei si bineinteles tipul gazonului conteaza.
Sunt pareri si pareri, uni pun accentul pe acest lucru altii pe chestii mai simple, iar altii pur si simplu isi vor echipa preferata in FIFA.
Lucrez modele de aproximativ 7 ani pentru diverse simulatoare si cunosc foarte bine ce inseamna aceasta munca. Printr-o generalizare presupun ca si la FIFA lucrurile stau asemanator, formaturile acceptate de acest joc imi sunt straine, dar banuiesc ca acum e vorba de lipsa unui exporter, in noul format 2G. Nu stiu nici in ce program ati lucrat stadioanele si nu pot sa-mi dau cu pararea decat in calitate de utilizator 3ds max / g-max.
Sugestia mea pentru aceste modele ar fi fost folosirea procedeului de "baking" al texturilor, gratie multiplelor plugin-uri de "iluminare artificiala" care exista pentru programele de modelare. Din ce-am observat eu si stadioanele built-in din fifa 11 se bazeaza pe acelasi procedeu, iar nu pe vreo forma de "iluminare" real-time, specifica engine-urilor open-world.Singura problema ar fi calibrarea surselor de lumina, care sa corespunda bine cu momentul zilei ales pentru randare.

http://cgkit.sourceforge.net/tutoria...ng/baking.html - aici este un exemplu banal despre acest procedeu, pe care sunt convins ca il cunoasteti.

In final daca vor aparea toate instrumentele necesare sunt convins ca nici stadioanele romanesti nu vor lipsi din FIFA, dar si in lipsa lor veti face foarte multi utilizatori fericiti.
Multa bafta in toate proiectele pe care le intreprindeti !
empyro is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:07 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL