INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 17-12-2010, 01:47 PM   #121
Cătălin
Nick vechi: cata_dinamo
 
Cătălin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Cătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant future
Default

Daca tot a venit vorba de Viata cu Louie, cred ca s-ar recomanda in aceasta perioada episoadele dedicate Craciunului si sarbatorilor de iarna.
__________________
DARUIRE
IUBIRE
NOROC
ALTRUISM
MAGIE
ONOARE
Cătălin is offline   Reply With Quote
Old 19-12-2010, 06:51 PM   #122
Boddynight
Member
 
Boddynight's Avatar
 
Join Date: Mar 2010
Location: Slatina
Boddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really niceBoddynight is just really nice
Default

Quote:
Originally Posted by Theo1948 View Post
Nu inteleg cum ar putea urmari cineva astfel de "desene". Sincer mi-e mila de cei nascuti dupa 2000, ei nu prea au apucat o mare parte din adevaratele desene, cele de la sfarsitul anilor 90', Cartoon Cartoons, sau cele de pe Fox Kids (canal pur si simplu mort din cauza idiotilor de la Disney). Sa nu mai vorbim de cele epocale din anii 40-50. Din pacate nu cred ca se va mai reveni la acele desene, care multora ne-au marcat copilaria. Nu poti compara de exemplu Viata cu Louie sau Dexter cu ce se da astazi la televizor. E pacat, dar banii si prostia au lovit si aceasta industrie.
In primul rand ai urmarit vreodata aceste desene?Daca da poate nu au fost pe gustul tau.Daca nu cred ca ar trebui sa le dai o sansa. Sunt un fel de teatru absurd, cel putin pentru mine si cred ca e nevoie de ceva imaginatie pentru a le realiza.
In al doilea rand nu cred ca e cineva care sa se indoiasca de suprematia desenelor de demult. Probabil ca si cele din anii 90 sunt mai bune, dar asta nu inseamna ca cele de azi sunt toate stupide. 90% sunt dar restul de 10% merita o sansa. Parerea mea.
__________________
الحياة عبارة عن مأساة عندما ينظر إليها في المقدمة هو كوميديا ​​وعند النظر في خطة تشارلي شابلن عام


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Boddynight is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2011, 11:28 PM   #123
HighEnd
Member
 
Join Date: Feb 2011
HighEnd is on a distinguished road
Default

Viata cu Louie si cei cu Andy erau preferatele mele.
HighEnd is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2011, 04:09 PM   #124
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Inca imi plac desenele cu Popeye...cele noi mi se par din ce in ce mai violente si parca repetitive...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2011, 04:53 PM   #125
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Duminica dimineata am vazut cateva secvente din "Timon si Pumba" pe tvr.. Brought nice memories!

Si gianni, nu mai sunt nici desenele ce-au fost odata!
Caly is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 08:29 AM   #126
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Caly, ma mai uitsi eu la desene animate, fie si numai zappand, dar ceea ce vad mi se pare mai degraba un fel de marionete transformate in desene animate...majoritatea realizate pe computer...chiar m-am uitat in week-end la niste dvd-uri Walt Disney impreuna cu nepotul meu si pot spune ca se vede clar diferenta intre ceea ce a fost si ceea ce este acum...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 12:50 PM   #127
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Acum desene ca "Viata cu Louie" sau "Scooby Doo" nu mai sunt "la moda", fiind divuzate destul de rar sau chiar deloc. Totul se reduce la aceste mini-seriale gen Hannah Montana sau mai stiu eu ce. Sau, in cel mai bun caz, ceva desene cu personaje schitate cu 2 bete si-un patrat de pe CN.

Si cand te gandesti ce umor avea "Viata cu Louie" sau chiar "Timon si Pumba" pe care am zis ca l-am prins recent. Astea-s desene dom'le! Sa se auda si acolo in spate la Disney Channel si CN !!!

Last edited by Caly; 01-03-2011 at 12:52 PM.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 01:12 PM   #128
Danny79
Member
 
Danny79's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Danny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to beholdDanny79 is a splendid one to behold
Default

Cele mai bune mi se par cele pline de actiune cum ar fi Tom and Jerry.
La astea pot spune ca ma mai uit.
Pare stupid dar sunt chiar foarte misto.
Danny79 is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 03:25 PM   #129
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Sunt desene foarte frumoase si pline de farmec...
Tot ceea ce a fost facut inainte de "epoca computerizata", cand se punea suflet, isi pastreaza originalitatea si atractivitatea...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2011, 03:25 PM   #130
Wolfgang
Member
 
Wolfgang's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Wolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to all
Default

Tom si Jerry, Familia Flintstones, Laboratorul lui Dexter, Fetitele Powerpuff. Astea au fost desenele copilariei, ce vad acum ma dezgusta. Seara si dimineata mai sunt desene din cele mentionate mai sus.
__________________
Vrea cineva commenturi la Manager Mode? Invata sa lasi si tu.

Dacă vrei să faci din această lume un loc mai bun, trebuie să te uiţi īn primul rānd la tine īnsuţi şi să te schimbi. Īncepe cu persoana care se reflectă īn oglindă - cu tine īnsuţi


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
-Fotbal Pe Paine.
Wolfgang is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:50 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL