INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 22-05-2009, 10:37 PM   #1
Black-Blood
Member
 
Black-Blood's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Ramnicu Valcea
Black-Blood is on a distinguished road
Default Fix Positions Fifa Patch 09

FPFP 09 - Fix Positions Fifa Patch 09

Acest patch fixeaza pozitiile cluburilor pentru a fi cat mai reale.Patch-ul a fost testat si a dat rezultate.
Toate echipele din toate ligile/tarile incluse in FIFA 09 au fost updatate.

ATENTIE!!!!

1.LA INSTALLER INSTALATI IN FOLDERUL FIFA 09 - DATA !
2.NU INSTALATI DOAR IN FOLDERUL FIFA 09 PENTRU CA NU VA MERGE.SELECTATI FIFA 09 - DATA ! FOARTE IMPORTANT !
3.PATCH-UL MERGE DOAR CU RLSP 09 INSTALAT !
4.PATCH-UL CONTINE SI CLASAREA "CAT MAI CORECTA" A ECHIPELOR DIN LIGA I,II SI III DIN ROMANIA !
5.DACA NU VA PLACE,JUCATI ORIGINALUL FIFA 09 !


Link de download:

http://www.speedyshare.com/262335586.html
Black-Blood is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 04:59 PM   #2
Black-Blood
Member
 
Black-Blood's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Ramnicu Valcea
Black-Blood is on a distinguished road
Default

TEST LA PATCH :

ENGLAND PREMIER LEAGUE :





AVETI GRIJA LA INSTALARE !!!

CITITI CU ATENTIE PRIMUL POST ALTFEL NU VA MERGE.

INSTALATI IN FOLDERUL FIFA 09 - DATA .

NU INSTALATI DUPA INSTALLER CUM ZICE " Instaleaza in directoriul principal FIFA 09" - am gresit , imi cer iertare , instalati in FIFA 09 - data !

TREBUIE SA AVETI RLSP 09 INSTALAT PT CA PATCHUL SA FUNCTIONEZE.

ACEST PATCH NU CREEAZA ALTE ERORI/BUGURI !
Black-Blood is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 05:10 PM   #3
ReFLeX-
Member
 
Join Date: Mar 2009
ReFLeX- has a little shameless behaviour in the past
Default

da Bolton de cauta acolo?
ma rog...oricum...e mult mai bine...o sa il instalez si eu...
Ms mult :X

Si inca un defect...
Man.City, Tottenham si Portsmouth nu cred ca sunt echipe care sa fie pe locuri de`alea...
Daca u ai fakt patchul...mai ai de lucrat..

Last edited by ReFLeX-; 23-05-2009 at 05:16 PM.
ReFLeX- is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 08:35 PM   #4
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Intr-adevar mai ai de lucrat. Poate e mai bine ca inainte , cel putin in campionatul Romaniei , nu mai sunt asa multe echipe bune la retrogradare , dar totusi la mine ultimele 4 echipe din campionat sunt: 15. Farul , 16. Gaz Metan , 17. Rapid , 18. Gloria Buzau. Pe 14 e Brasov. Si echipele care se bat la titlu: 1. Steaua , 2. Craiova , 3. Dinamo , 4. CFR.

Mai e ceva de lucrat , dar macar nu mai sunt cate 3-4 echipe bune pe ultimele locuri. Daca ai putea sa-l mai imbunatatesti ar fi foarte bine.

PS: am uitat sa spun , clasamentul de mai sus e la jumatatea campionatului.

Last edited by C.RoNaLdO7; 23-05-2009 at 08:39 PM.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 08:46 PM   #5
stefan
Guest
 
Default

Totusi patchul tau contine baza de date din RLSP, cine ti-a dat voie sa iei acel fisier si sa-l modifici?
  Reply With Quote
Old 23-05-2009, 09:29 PM   #6
Black-Blood
Member
 
Black-Blood's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Ramnicu Valcea
Black-Blood is on a distinguished road
Default

@ Stefan : Imi pare rau ca tu crezi asta.Imi cer scuze daca te-am suparat,dar nu am modificat nicio echipa,insa doar am modificat cateva detalii la ele(gen team rating etc.)
Imi cer mii de scuze fata de toti administratorii,daca este nevoie sa il stergeti puteti sa faceti asta (logic) , daca vreti sa lasati patch-ul puteti sa il lasati.

@ All : Patch-ul este facut de mine.

@ C.RoNaLdO7 : 15. Farul , 16. Gaz Metan , 17. Rapid , 18. Gloria Buzau. - Ce ti se pare tie in neregula cu asta? Rapid de , chiar vrei an de an locul 4,5 , asta este , mai termina odata pe 2 , odata pe 10 , odata mai retrogradeaza (acum nu mai e echipa cine stie ce..un an mai prost , unul mai bun)
1. Steaua , 2. Craiova , 3. Dinamo , 4. CFR. - Arata foarte bine zic eu.Craiova - echipa surpriza , Steaua campioana , Dinamo ia bronzul , CFR - calificare UEFA.Eu zic ca arata bine.

@ ReFLeX- : Bolton - echipa surpriza (exemplu Wolsfburg(sau cum se scrie) din Germania a luat campionatul .In rest ai dreptate,dar la Tottenham si Portsmouth te contrazic , s-au clasat bine pentru valoarea lor.Asta e , un sezon mai bun , unul mai prost

Priveste si realitatea : http://fotbal.tipster.ro/competitie/...-2009_511.jspa

Last edited by Black-Blood; 23-05-2009 at 09:41 PM.
Black-Blood is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 10:06 PM   #7
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Quote:
Originally Posted by Black-Blood View Post
@ C.RoNaLdO7 : 15. Farul , 16. Gaz Metan , 17. Rapid , 18. Gloria Buzau. - Ce ti se pare tie in neregula cu asta? Rapid de , chiar vrei an de an locul 4,5 , asta este , mai termina odata pe 2 , odata pe 10 , odata mai retrogradeaza (acum nu mai e echipa cine stie ce..un an mai prost , unul mai bun)
1. Steaua , 2. Craiova , 3. Dinamo , 4. CFR. - Arata foarte bine zic eu.Craiova - echipa surpriza , Steaua campioana , Dinamo ia bronzul , CFR - calificare UEFA.Eu zic ca arata bine.

N-ai cum sa zici ca retrogradarea Rapidului e normala , oricat mi-as dori asta in realitate. Oricum decat ca inainte e mai bine asa.
Si la primele clasate vroiam sa arat ca acolo treaba merge bine , chiar e destul de real.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 10:21 PM   #8
Black-Blood
Member
 
Black-Blood's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Ramnicu Valcea
Black-Blood is on a distinguished road
Default

O sa fac update , pe care o sa il downloadati mai pe seara in jurul orei 11:00 !
Black-Blood is offline   Reply With Quote
Old 23-05-2009, 11:15 PM   #9
Black-Blood
Member
 
Black-Blood's Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Location: Ramnicu Valcea
Black-Blood is on a distinguished road
Default Fix Positions Fifa Patch 09 V.1.1

S-a lansat versiunea 1.1 a patch-ului FPFP - Fix Positions Fifa Patch.

In arhiva gasiti :

*FPFP09 V.1.1.exe (Installerul de la patch)
*PatchTest.rar (Multe screenshoturi de la finalul sezonului din Liga I , Premier League si grupele ECC din 2009)

Instalare:

*Am rezolvat acea problema.Acum puteti sa instalati in folderul principal FIFA 09.Nu mai este nevoie sa instalati in data.
*In caz ca nu ati instalat prima versiune,aceasta versiune(1.1) contine si prima versiune a patch-ului.
*Nu continuati carierele incepute cu prima versiune.
*Patch-ul merge doar cu RLSP 09 instalat.Multumim FifaRomania pentru patch si pentru suport.

*Continut:

Update la 14 tari din FIFA 09.O sa aveti Liga Campionilor mult mai reala de acum incolo in FIFA 09 , campionate mai reale , Europa League mai reala , un joc mai real.

*Multumiri:


Autor: Black-Blood
Credit: FifaRomania Team pt. RLSP 09.

Link de download:

http://www.speedyshare.com/737307870.html

Ps.Am nevoie de cat mai multe pareri.Nu ezita sa spui defectele(sa nu fie sub orice critica : ex.A terminat Dinamo pe 7) sau avantajele.

Last edited by Black-Blood; 24-05-2009 at 10:20 AM.
Black-Blood is offline   Reply With Quote
Old 24-05-2009, 11:15 PM   #10
C.RoNaLdO7
Member
 
C.RoNaLdO7's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Santiago Bernabéu
C.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the roughC.RoNaLdO7 is a jewel in the rough
Default

Diferente intre prima varianta si a2a nu prea vad. Am instalat si v1.1 , am simulat un campionat intreg , Otelul iar rupe tot si castiga Liga I (Craiova pe 2 - hai sa zicem ca aici mai merge) , Urziceni pe 16. ("ex.A terminat Dinamo pe 7" - ca o coincidenta , in campionatul simulat de mine Dinamo chiar a terminat pe 7 )

Din cate imi aduc aminte , ca n-am mai jucat FIFA in manager mode de ceva timp pana acum , si inainte tot Otelul si Craiova erau printre primele 3-4 locuri.

Edit: am mai simulat in continuare 2 sezoane , Urziceni revine din Liga II , ca sa retrogradeze iar in sezonul 3 , Rapid nu e de Liga I , primul sezon locul 10 , al 2 lea locul 13 , al 3 lea locul 11 (ca sa nu zic ca a si pierdut intr-un meci cu Steaua cu 7-0 - meci simulat).
In rest , Craiova nu mai rupe tot (locul 4 si 6) , dar Otelul e o putere (locul 2 , 2 ani la rand).

Last edited by C.RoNaLdO7; 24-05-2009 at 11:42 PM.
C.RoNaLdO7 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:07 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL