INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10 > Cariere

Reply
 
Thread Tools
Old 04-02-2010, 01:07 AM   #1
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default Cariera - Margarit

Salut , am ales pentru inceputul carierei mele cosmarul echipei Steaua , adica Middlesbrough . Sper ca in cel mai scurt timp sa o duc acolo unde ii este locul , adica in Premier League .

Obiectivele mele sunt :
1. Promovarea in Premier League
2. Accederea optimilor in Cupa Angliei
3. Scadearea mediei de varsta ( fara jucatori peste 28 )






In perioada de pregatire am castigat 3 meciuri amicale si am pierdut 1 :




Am inceput campionatul cu dreptul , am castigat primul meci acasa :




A doua etapa , spectacol marca Aliadiere . Desi scorul descrie un meci dezechilibrat nu a fost deloc asa . Prima repriza s-a terminat 0-1 , iar dupa pauza cei de la Swansea au avut un penalty pe care l-au ratat :
Am uitat sa fac poza dupa meci ...






Am facut si cateva transferuri , am sa le prezint imediat ce perioada de transferuri se va termina .



Etapa a III - a , meci nebun contra celor de la Scunthorpe si a 2 a victorie consecutiva in deplasare . Cheia meciului a fost introducerea lui Leroy Lita in teren dupa ce cei de la Scunthorpe preluasera conducerea .



Last edited by Astristul; 04-02-2010 at 11:55 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 07:55 PM   #2
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Perioada de transferuri s-a terminat , au venit 3 jucatori si au plecat 4 (1 swap):







Etapa a IV -a a adus a doua victorie acasa pentru Boro :




Etapa a V -a adus si primul pas gresit in deplasare , 1-1 cu Brisol City ( am uitat sa fac poza )

Etapa a VI - a incepe prost dar se termina foarte bine :





Pana acum nici o surpriza , Boro se afla pe loc de promovare :

margarit is offline   Reply With Quote
Old 04-02-2010, 11:32 PM   #3
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Etapa a 8 a a adus pe Riverside Stadium o contracandidata importanta la promovare : West Bromich Albion . Gazdele au plecat invinse la capatul unui meci dur cu cate 1 un cartonas rosu de ambele parti :



nu am sa mai pun poze la fiecare etapa ca o sa fie prea ticsit thread-ul . o sa pun pozele doar de la meciurile importante si am sa fac un scurt rezumat al etapelor pe care nu le-am afisat . Dar daca doriti neaparat am sa le pun aici , cum vreti voi


Primul obiectiv ratat ( cam devreme ) :




Se pare ca ratarea primului obiectiv a zdruncinat putin echipa , care a clacat in deplasare impotriva celor de la Reading:




Dupa infrangerea in fata celor de la Reading au urmat doua rezultate de egalitate , un 0-0 si 1-1 ( am fost egalat in min 87 ) cu Derby County si Preston North End.

Etapa a XV - a a adus in sfarsit o noua victorie in dreptul celor de la Boro care ii mentine pe primul loc , la un punct in fata celor de la Cystal Palace :




CLASAMENTUL dupa primele 15 etape si parcursul echipei:





Atat pentru astazi !!
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 05-02-2010 at 01:27 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2010, 10:42 AM   #4
dav
Member
 
Join Date: Jan 2009
dav is on a distinguished road
Default

Frumoasa cariera. Am o intrebare: pe ce loc e Aliadiere in clasamentul goalgheterilor ? Pentru ca vad ca a inscris destul de mult si des. Succes mai departe si sper sa nu te afecteze prea mult eliminarea din cupa. Totusi, a fost un adversar dificil din prima liga.
dav is offline   Reply With Quote
Old 05-02-2010, 01:05 PM   #5
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

este pe primul loc cu 12 goluri , urmat de Dexter B lackstock de la Nottingham Forrest cu 10 goluri
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010, 03:03 PM   #6
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Etapa a XVI - a aduce in scena echipa de pe locul 2 , Crystal Palace , si echipa de pe primul loc , Middlebrough . Gazdele au reusit sa se impuna la capatul unui meci in care portarii au fost principalii actori , atacantii concretizand putine dintre sansele avute . Middlesbrough castiga un meci foarte important in deplasare si se distanteaza la 4 puncte de principala urmaritoare :




Etapa a XVII - a : Middlesbrough - Nottingham Forest 3 - 0 .

Inceputul de meci nu a fost unul promitator pentru Boro , 2 oameni importanti din defensiva primind cartonas galben ( Digard si Riggot ) . Nici cei de la Nottingham nu au aratat mai mult fotbal , dand dovada de neputinta in faza de atac . In minutul 29 Digard deschide scorul dupa un corner , ajutat si de defensiva visatoare a celor de la Nottingham .

Dupa golul marcat Margarit Mihai a decis sa aleaga cartea contra-atacului , avand in fata jucatori cu o viteza superioara . Minutul 39 aduce al 2 -lea gol ( Marvin Emnes ) !!! Oaspetii au cazut in capcana si s-au lasat dusi de val , lucru care a decis meciul .

Gazdele au mai inscris o data pana la final prin David Weather si Boro ramane pe primul loc la 4 puncte distanta de Crystal Palace care pare a fi singura contra-canditata periculoasa , West Bromich si Newcastle dand dovada de inconstanta

---------- Post added at 03:23 PM ---------- Previous post was at 01:24 PM ----------

Din pacate dupa meciul cu Nottingham Forest s-a luat curentul si am salvat doar inainte de meciul cu Crystal Palace . Dupa victoria cu 3-0 in fata celor de la Notts , am fost ofertat de Tottenham , chiar cand postam acest lucru s-a luat curentul , sa vedem daca primesc iar .

Am sa dau instant result pana o sa castig aceste doua meciuri , pentru ca asa s-a intamplat defapt , nu am sa modific nici ce am scris despre aceste 2 etape.


LE : Nu am mai primit oferta

---------- Post added at 04:03 PM ---------- Previous post was at 03:23 PM ----------

Etapa XVII:

(23) Peterbrgh - Middlesbrough (1) 0 - 3 (9' - Gonzalo Castro
78' - Marvin Emnes
81' - Serder Ozkan )

Gazdele care ocupa locul 23 in campionat au fost astazi victime sigure . Meciul a fost deschis de un sut frumos al lui Gonzalo Castro care a deschis pofta de joc a oaspetilor . Au urmat apoi o multime de ocazii pentru cei de la Boro dar majoritatea au fost ratate de Aliadiere . Dupa pauza aceasi poveste , o multime de ocazii ratate de Aliadiere care a prins o zi cu ghinion . Dupa introducerea lui Leroy Lita ( in locul lui Aliadiere ) numarul de ocazii a scazut dar echipa a mai inscris de 2 ori : o data din corner prin Marvin Emnes si inca o data dupa uin contra-atac finalizat de Serdar Ozkan .

Boro ramane pe primul loc dar se distanteza la 9 puncte de locul 2 care este acum ocupat de Watford . Cei de la Crystal Palace se pare ca au resimtit prea dur infrangerea contra celor de la Boro , reusind sa piarda in deplasare cu Coventry City ( 15 ) si sa faca egal acasa cu Watford ( 2 ) .
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by margarit; 06-02-2010 at 03:46 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010, 03:10 PM   #7
mahdahleen
Member
 
mahdahleen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
mahdahleen is an unknown quantity at this point
Default

Bravo.Sa speram ca vei aduce din nou in Premierleague pe cei de la Middlesbrough.

Last edited by mahdahleen; 07-02-2010 at 01:16 PM.
mahdahleen is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010, 04:33 PM   #8
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

Etapa XIX :

( 13 ) QPR - Middlesbrough ( 1 ) 2 - 4

Marcatori : QPR : 39 ' Patrick Agyemang , 43 ' Gavin Mahon
Boro : 26 ' Fitz Hall ( OG ) ,41' Mohamed Shawky ,61' 83' Aliadiere ,

Se pare ca inceputurile de meci priesc celor de la Boro care au inscris din nou foarte repede , in minutul 12 , insa golul a fost anulat eronat de arbitru pe motiv ca mingea nu a trecut de linia portii . Punctul slab al oaspetilor a fost David Weather care a fost pe punctul de a inscrie un autogol si l-a scapat de nenumarate ori din marcaj pe Patrick Agyemang lucru care a dus la inlocuirea lui cu Pogatez, tinut rezerva din cauza oboselii .
Pana la urma totul a mers bine pentru Boro care mentine diferenta de 9 puncte in fruntea clasamentului.

---------- Post added at 05:01 PM ---------- Previous post was at 04:27 PM ----------

Etapa XX :

(1) Boro - Blackpool (20) 5 - 0

Marcatori Boro : 7' Aliadiere , 13' 62' O'Neil , 56' Julio Arca , 64' Petropulos

Ca de obicei Boro incepe meciul ca din tun si inscrie pentru prima oara in minutul 7 prin golgeterul Aliadiere . In minutul 10 Julio Arca rateaza un penalty dar gazdele isi revin repede si mai inscriu un gol . A fost un meci cu o istorie scurta cei de la Blackpool fiind inexistenti !!

West Bromwich si-a revenit si a ajuns la 5 victorii consecutive la 10 puncte de Boro si 9 puncte de Watford, ocupanta locului 2. Candidatele la promovare ( Watford , WBA , Crystal Palace) se lupta acum pentru locul 2 . Cea mai importanta contra-candidata la inceputul sezonului , Newcastle , ocupa locul 18 .

---------- Post added at 05:33 PM ---------- Previous post was at 05:01 PM ----------

Etapa XXI :
(1) Boro - Cardiff City (7) 3 - 0

Marcatori Boro :11 ' Julio Arca , 36' Aliadiere , 87' Mohamed Shawky

Ca deobicei Boro incepe fulgerator si inscrie primul gol in minutul 11 prin Julio Arca , jucator care s-a dovedit a fi providential pentru Boro . In minutul 36 cei de la Boro primesc penalty , pe care Aliadiere il rateaza insa tot el revine si inscrie . Este al 2 lea penalty consecutiv pe care jucatorii lui Margarit Mihai il rateaza care pare putin iritat de lipsa de concentrare de care dau dovada jucatorii sai in momentele cheie .

Boro a iesit cea mai castigata echipa dupa aceasta etapa , echipele de pe locurile 2 , 3 4 nereusind sa castige . Boro sta acum la 11 puncte de locul 2 si desi par a fi de neinvins nivelul lor de concentrare este din ce in ce mai scazut.

Echipa a ajnuns la a 7 a victorie consecutiva si la al 10 - lea meci fara infrangere !!!!
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by margarit; 06-02-2010 at 03:47 PM.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010, 04:48 PM   #9
mahdahleen
Member
 
mahdahleen's Avatar
 
Join Date: Jun 2007
mahdahleen is an unknown quantity at this point
Default

Cum faci post added alea?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mahdahleen is offline   Reply With Quote
Old 06-02-2010, 04:59 PM   #10
mariusghe
Banned
 
mariusghe's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
mariusghe is on a distinguished road
Default

MAhladeen post added inseamna ca a mai postat ceva dupa un post de al lui si in loc sa apara separat posturile se adauga la primul post
mariusghe is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:28 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL