INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 18-01-2013, 07:25 PM   #1
DeL
Member
 
Join Date: Sep 2004
DeL is on a distinguished road
Default Setari grafice Fifa 13

Salut,

Fifa 13 imi merge sacadat. Am citit foarte multe thread-uri legat de acest subiect, dar nu am reusit sa rezolv nimic.
Am un laptop acer cu procesor core 2 duo de 2.0 Ghz, 4 Gb RAM, placa video geforce 9600m gt si suficient loc pe hard. Stiu ca multi dintre voi veti spune ca nu e suficient de bun procesorul, ca nu e suficient de buna placa video, dar partea curioasa este ca jocul ruleaza cel mai cursiv pe rezolutia maxima si pe detalii high. Normal, daca scad nivelul setarilor, ar trebui sa mearga mai bine, nu?
Am incercat sa modific tot ce se putea: rezolutii, nivel detaliu, blocarea frame rate la 60, setari placa video cu performance - quality, antialiasing, am reinstalat windows-ul (7 ultimate), am descarcat ultimele drivere pt placa video.....
Orice setari as face scot undeva la 50-55 fps pe orice rezolutie si orice detaliu.
Astept parerile voastre.
Multumesc.
DeL is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2013, 10:21 PM   #2
audigy
Member
 
audigy's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
audigy is an unknown quantity at this point
Default

Si nu-ti sunt suficiente cele 50-55 fpsuri ? Jocul se misca perfect la 50 fps.

Dezactiveaza Vsynk si lockframe to 30.
audigy is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2013, 10:48 PM   #3
DeL
Member
 
Join Date: Sep 2004
DeL is on a distinguished road
Default

Am incercat si nicio schimbare. Procesorul sta undeva la 90-95%. Am observat in schimb ca daca il pun pe televizor, merge impecabil cu rezolutie de 1366x768 (atat duce televizorul), detalii pe high, vsync bifat si fara limita la fps.
Nu inteleg ce poate fi....
Multumesc totusi pentru raspuns.
DeL is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 01:23 AM   #4
artere
Member
 
artere's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bologna
artere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to artere
Default

eu din cate stiu majoritatea laptopurilor nu sunt facute pt jocuri, placile video nu sunt compatibile (majoritatea), probabil cu un desktop cu aceeasi configuratie nu ai avea nici o problema, de aia imi iubesc consola
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


„Tu per me sei come la televisione. Io ti guardo e guardando la vita tua, mi ricordo che ho fatto bene a scegliere la vita mia.” Toto Riina
artere is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 08:42 AM   #5
vladzava
Member
 
vladzava's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Romania
vladzava will become famous soon enoughvladzava will become famous soon enough
Default

Eu joc fifa pe laptop, dar nu joc la rezolutie maxima si imi merge PERFECT.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

MEREU UNICUL CAPITAN...

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
NOI SUNTEM DINAMO!
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
vladzava is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2013, 09:26 AM   #6
mada11
Member
 
mada11's Avatar
 
Join Date: Apr 2011
Location: Cluj-Napoca
mada11 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by vladzava View Post
Eu joc fifa pe laptop, dar nu joc la rezolutie maxima si imi merge PERFECT.
Subscriu!Si eu mi-am luat laptop acum 2 saptamani si nu am nicio problema cu el.
mada11 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:21 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL