INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 29-03-2012, 11:08 PM   #1
supermary
Member
 
Join Date: Mar 2012
supermary is on a distinguished road
Default Youth Academy; fifa 12 - ma puteti ajuta ?

Salut ! Cine ma poate ajuta sa inteleg cum sa aleg un jucator talentat ? Ma refer la modul Carrer, cand trimit un scouting sa gaseasca si cand imi aduce anumiti jucatori. Cum pot selecta unul bun din 20 ? La ce sa ma uit ?
Imi apar doua chestii cand il cumpar la 14, 15 ,16, ani gen : imi apare o casuta cu datele lui , catini ani are , ce post joaca, nationalitatea si OVERALL : 46-66 iar mai jos imi arata player potential 65-91. Cat are el cand il cumpar si aproximartiv la cat va ajunge daca il las mereu titular ? Multumesc !
supermary is offline   Reply With Quote
Old 29-03-2012, 11:19 PM   #2
Cristiano Ronaldo 7
Member
 
Join Date: Mar 2012
Cristiano Ronaldo 7 is on a distinguished road
Default

Eu din cate stiu nu cresc chiar atat de mult poate la 29-30 de ani.Astept si eu un raspuns mai clar.:d
Cristiano Ronaldo 7 is offline   Reply With Quote
Old 29-03-2012, 11:56 PM   #3
alexikfarafrik
Member
 
Join Date: Mar 2012
alexikfarafrik is on a distinguished road
Default

Potentialu e mai important , trebuie sa faci o selecie mare pana gasesti unul bun .
alexikfarafrik is offline   Reply With Quote
Old 30-03-2012, 12:00 AM   #4
supermary
Member
 
Join Date: Mar 2012
supermary is on a distinguished road
Default

faza e ca majoritatea la potential arata 65-91 sau 54-87 etc ...dar nu cred ca asta e potentialul lor...trebuie sa fie altceva...
supermary is offline   Reply With Quote
Old 26-04-2012, 11:23 PM   #5
awlele
Member
 
Join Date: Apr 2012
awlele is on a distinguished road
Default

Eu sunt la o cariera prin sezonul 2023/2024 si devine plictisitor asa ca am inceput sa promovez tineri. In primul rand trebuie sa stii ce post vrei sa cauti si apoi sa dai la detaliile lui la pagina a doua unde iti arata calitatile lui. De la sut pana la viteza, inaltime, greutate, tehnica, forta... etc. Cel mai indicat ar fi sa te uiti la cei recomandati de scouter ( daca este scouter de minim 4 stele ) si la cei cu un potential de peste 80 dar cat mai apropiata aproximatia ( 75-84 ) de exemplu si eu personal ma uit la OVR lui actual. Ii promovez pe toti recomandati de scouter si cu potential mare, ii las 3-4 luni poate chiar si 1 an la youth squad si nu este obligatoriu sa ai mereu de ales, unii progreseaza si altii nu. Pana acum am promovat multi si cel mai bine ar fi sa-i promovezi pe la OVR 60 si sa-i pui sa joace regulat. Sa-i joci titulari in meciurile mai usoare si mai neimportante si cam pe finalul oricarui meci sa-i bagi in teren astfel vei fi surprins sa vezi cum intr-un sezon creste de la 59 la 67 si gandeste-te ca are doar 17-18 ani. La potential maxim ajunge dupa 25 de ani , cel putin din experienta mea, eu am un jucator care acum are OVR 98 si l-am descoperit pe la inceputul carierei cand eram la Chelsea. Am jucat cu el si apoi am plecat la Real Madrid unde peste cateva sezoane prin 2017 sau 2018 l-am cumparat cu apx 190 mil de euro. Cam atat am avut sa va spun despre subiectul asta totul provine din experienta proprie.
awlele is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2012, 03:50 PM   #6
supermary
Member
 
Join Date: Mar 2012
supermary is on a distinguished road
Default

wow ! multumesc de raspuns. Ii mai bine asa ca ii mai grelut,ca sa fie mai realist. Am sa incerc si eu sa-i gasesc.
supermary is offline   Reply With Quote
Old 22-06-2012, 11:41 PM   #7
RUBIN:]
Member
 
Join Date: Jun 2012
RUBIN:] is on a distinguished road
Default

Nu te lua mereu dupa ce scrie acolo. Si eu am avut jucator de overall 54 , si mia ajuns in acelasi an la finele sezonului la 81.
RUBIN:] is offline   Reply With Quote
Old 23-06-2012, 11:13 AM   #8
marryo
Member
 
marryo's Avatar
 
Join Date: Jun 2012
Location: Bacau
marryo is on a distinguished road
Default

Incearca sa cauti scouterii cei mai buni, ei iti vor gasi jucatori cu potential
marryo is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2012, 10:47 PM   #9
supermary
Member
 
Join Date: Mar 2012
supermary is on a distinguished road
Default

aha ,merci !
supermary is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa 12 yoth academy


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:05 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL