INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 13-10-2008, 02:39 PM   #121
ville13
Member
 
Join Date: Oct 2008
ville13 is on a distinguished road
Default

Quote:
ca sa vedeti daca e de la optimizare sacadatul, incercati sa jucati si pe low si pe high. daca se misca aproape identic, e clar ca e optimizare proasta. daca e diferenta mare, nu va duce placa video.
pai daca tot e asa eu am fx 5200 de care ziceti voi ca nu duce...si sincer se comporta la fel si la low si la high, nu se misca deloc la iarba 3d dar in rest e la fel

PS: nu pot spune ca ma pricep prea tare zic doar ce vad
ville13 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008, 08:13 PM   #122
razvann
Member
 
razvann's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
razvann is on a distinguished road
Default

Si la mine merge prost in joc, in meniu n-am probleme, merge normal. Am dat rezolutie 800x600, am dezactivat si 3d grass si depth of field, nicio diferenta. Am configuratia procesor Intel Pentium 4, 3.20 Ghz, 1.00 Gb of RAM, placa video Ati Radeon X1550, 256 Mb, cu ultimul update la ea. Trebuie vreo setare la placa video, nici nu stiu ce sa mai fac.
razvann is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008, 08:32 PM   #123
Xcsu
Member
 
Join Date: Oct 2008
Xcsu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by razvann View Post
Si la mine merge prost in joc, in meniu n-am probleme, merge normal. Am dat rezolutie 800x600, am dezactivat si 3d grass si depth of field, nicio diferenta. Am configuratia procesor Intel Pentium 4, 3.20 Ghz, 1.00 Gb of RAM, placa video Ati Radeon X1550, 256 Mb, cu ultimul update la ea. Trebuie vreo setare la placa video, nici nu stiu ce sa mai fac.
cand o sa ai 3 GB memorie DDR 800 dual chanel atunci nu o sa mai ai probleme , jocu cere multa memorie cum scrie si in readme mi se pare ca 1 Gb e minium la joc
Xcsu is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008, 08:38 PM   #124
ville13
Member
 
Join Date: Oct 2008
ville13 is on a distinguished road
Default

nu cred ca se merita daca e asa cum zici tu...doar sa ai un pc bun....nu cred ca se merita un upgrade pentru un astfel de joc
ville13 is offline   Reply With Quote
Old 13-10-2008, 08:44 PM   #125
razvann
Member
 
razvann's Avatar
 
Join Date: Feb 2006
Location: Targoviste
razvann is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Xcsu View Post
cand o sa ai 3 GB memorie DDR 800 dual chanel atunci nu o sa mai ai probleme , jocu cere multa memorie cum scrie si in readme mi se pare ca 1 Gb e minium la joc
Minimul e 512 Mb, 1Gb e pt Vista, eu am Xp Sp2. Plus la procesor e 2.4 single-core, eu am 3.2, deci, am peste minim. Ma rog, asta e, astept si eu ca si ceilalti daca o sa apara ceva, daca nu, nu.
razvann is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2008, 06:24 PM   #126
cristifbx
Member
 
cristifbx's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
cristifbx is on a distinguished road
Default

eu am procesor single-core de 2,6 ghz,2 gb ram ddr si placa video ati radeon x1650GT si imi face la fel,si cu totul pe low la cea mai mica rez si pe high tot,face aceeasi chestie,se misca normal,da cam o data la 20-30 de secunde ramane blocat ptr 3-4 secunde si nu inteleg ce are,e de la framerate?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cristifbx is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2008, 06:26 PM   #127
TheBestMan
Banned
 
Join Date: Oct 2008
Location: Ramnicu Valcea
TheBestMan can only hope to improve
Default

ma tem ca da )
TheBestMan is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2008, 07:41 PM   #128
cristifbx
Member
 
cristifbx's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
cristifbx is on a distinguished road
Default

ok,si ce modificari trb facute la config files alea?ca am modificat RENDER_RATE_MODE = 2 cum am citit pe paginile anterioare,dar e tot asa,poate sa aiba ceva probleme de la kaspersky?k oricum e oprit cand joc,da nah,am mai citit ca la unii de aia nu le mergea,si daca nu e nici asta ce as putea face sa imi mearga calumea?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cristifbx is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2008, 09:11 AM   #129
stancu
Banned
 
Join Date: Oct 2008
stancu is on a distinguished road
Default

Nuj ce zicetzi voi da mie imi merge la perfeectie FOTZA FIFA ROMANIA
stancu is offline   Reply With Quote
Old 22-10-2008, 06:14 PM   #130
hellcharger
Member
 
hellcharger's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
hellcharger is on a distinguished road
Default

Salut .. sunt nou paici pe forum fifaromania si ma chinui si eu de ceva zile cu problema asta a framerat-ului in fifa 09 si am creat optimizerul si la mine merge perfect desi pana sal fac numi mergea cu nici o solutie
hellcharger is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:36 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL