INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 09-06-2011, 05:09 PM   #41
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Cam asa este..
Rock-ul nu prea il agreez..adica acela care e prea "ciudat"(multe tipete si altele)
Este si rock care imi place,dar mai rar..
Si NU ! Nu sunt niste idei preconcepute in legatura cu acel "rock ciudat",dar pur si simplu nu vad ceva melodios in tipete,urlete si iar tipete..
io0 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 05:18 PM   #42
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Eu am avut o perioada rock in viata mea...ascultam doom, trash, heavy-metal, satanic...doar ca a trecut acea perioada...acum ascult doar din cand in cand si foarte putin...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 05:21 PM   #43
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Mai cunosc fete care au avut o perioada din asta precum a ta.Doar ca ele acum nici nu vor sa mai auda de rock..Cine stie de ce ?!
io0 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 05:25 PM   #44
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

OFF-TOPIC:Numai ca eu nu sunt fata...
Aveam un prieten rocker si el ne-a adus la inceput Iron Maiden...mi-a placut apoi am trecut la Pantera, Kreator, King Diamond, etc...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 05:27 PM   #45
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

Opreste-te ..Nu mai da atatea nume,ca nu ii stiu
io0 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 05:30 PM   #46
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Dap...la noi Irisul ramane numarul 1...dar nici valul nou nu este de lepadat...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 07:55 PM   #47
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Aoleu @ioO...
Ce ma enerveaza oamenii care critica rockul/metal-ul desi n-au absolut nicio notiune legata de genul asta de muzica. Dar na, romanul s-a nascut atotcunoscator si e usor sa-ti dai cu parerea despre ceva ce nu ai ascultat niciodata.

Ba da, sunt idei preconcepute, formate de la altii care ti-au bagat in cap ca rockul este muzica satanista si ca nu e un gen melodios.
Nu exista rock ciudat, exista zeci de subgenuri, unele care pot fi digerate, altele (pe care sunt convins ca nu le-ai ascultat niciodata) care nu se adreseaza maselor, nu este ceva pop (de la popular) si are baza lor dedicata. Insa dai dovada de o mare imaturitate daca critici ceva in necunostinta de cauza.


@gianni, este thrash-metal (thrash - a distruge, a vandaliza) nu trash (care inseamna gunoi). Si daca nu te deranjeaza intrebarea, de ce ai ascultat si nu o mai faci si acum? Consideri ca te-ai maturizat pentru muzica respectiva sau din alte motive?

Muzica rock, fie ca le place unora sa recunoasca sau nu, este cel mai vandut si popular gen muzical din istorie, cu cei mai multi artisti de calitate si ceea ce-l face deosebit este ca se afla intr-o continua schimbare si evolutie, avand in vedere multitudinea de ramuri.

ioO, iti mai dau un sfat. Inainte sa ti mai exprimi orbeste opiniile, incearca sa asculti cate putin din ceea ce inseamna partea obligatorie a oricarui ascultator de rock. Nu trebuie sa-ti placa, trebuie doar sa intelegi mesajul si instrumentele si apoi revin-o cu o parere mai competenta.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 09:35 PM   #48
io0
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Location: Arad
io0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to allio0 is a name known to all
Default

stephen..uite : ascult Europe,ACDC si altele care chiar imi plac.Dar dupa cum ziceam : nu imi place o melodie in care se tipa ! Nu ma poate schimba nimeni,asta e ideea mea ! De exemplu Europe-The final countdown chiar imi place..
io0 is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 09:40 PM   #49
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by io0 View Post
De exemplu Europe-The final countdown chiar imi place..
Acuma asta cui nu-i place?

Ideea e ca fiecare gen are piese clasice, cunoscute de mase si piese pentru cunoscatori (digerabile de catre o parte mai restransa). Nici eu nu ma dau in vant dupa rock, dar totusi nu pot sa zic ca nu mi-a placut soundtrack-ul de la Supernatural, spre exemplu.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2011, 11:08 PM   #50
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by io0 View Post
stephen..uite : ascult Europe,ACDC si altele care chiar imi plac.Dar dupa cum ziceam : nu imi place o melodie in care se tipa ! Nu ma poate schimba nimeni,asta e ideea mea ! De exemplu Europe-The final countdown chiar imi place..
Si ce intelegi tu prin tipat? Fiindca in rock/metal exista growl, exista grit, exista notele inalte marca Halford, Gillan sau Plant, exista o gramada de tehnici, nu poti pur si simplu sa le bagi pe toata la gramada si sa spui ca nu e melodios.

Repet, pentru ca vad ca n-ai inteles, nu zice nimeni ca trebuie sa-ti placa, dar nu mai categorisi ceva ce nu intelegi ca fiind "ciudat". Asta e ideea ta, dar ideea ta nu e bazata pe nimic decat pe niste idei preconcepute.

The Final Countdown aproape ca e pop...

Later Edit: Faptul ca imi zici ca asculti rock, dar rock "calumea" imi da mie de inteles ca ce nu asculti tu e de cacat. Am priceput. Ignorance is bliss and probably is your new best friend.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by stephen; 09-06-2011 at 11:11 PM.
stephen is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 02:07 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL