INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 16-03-2003, 05:27 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default astazi aradul a plans

ieri eram bucuros, am jucat nitel fotbal, am vazut pe uta cand iesea la la hotel parc, hotel langa terenul unde jucam fotbal, eram optimist...

azi, la fel, mi-am cumparat un fular mishto cu uta, am dat 60mii pe un bilet la peluza si am mers la meci...lumea optimista, 5-1 pentru uta, 30 pentru uta, toti in sarbatoare. lumea cu tricouri cu jucatorii lor preferati, fulare, palarii, sepci, banere, toate care s-au vandut ca painea calda, orasul era falmand dupa fotbal, dupa UTA...

a inceput meciul, din pacate, nu am vazut nimic, pasa gresite, tactica deficitara, jucatori plini cu fite, fara valoare

mi-e rusine, ce am vazut azi la stadion a fost cel mai prost meci pe care o echipa din divizia a putea sa-l faca

nu inteleg cum un antrenor poate sa joace pe teren propriu cu un singur atacant, sa joace defensiv, inacceptabil, bataie de joc, cand vedeam cum stau ca niste maturi pe teren, la un moment uta juca intr-o formatie de genu 6-2-1, pe teren propriu conta unei echipe care a pierdul 5-1 acasa...

era minutul 90, un jucator, luca, sa gandit ca daca tot nu a facut nimic 90 de minute sa dea si el cu stangu in dreptu si sa dea mingea la faru'. zis si facut, pasa simpla, sprint si gol, in acel moment fotbalul a murit acolo unde se nascuse...in arad...la doar 1000M de stadionul unde se jucase primul meci de fotbal in romania

pacat de spectatori, pacat de public pacat de UTA, scriu acum cu fularul uta-ei la gat si sunt dezamagit, la fel ca alti 12mii de oameni imbracati in alb-rosu

multi au dat vina pe arbitrii si pe jucatorii de la farul ca au fost incorect , ca au tras de timp, dar cand ai 90 de minute la dispozitie si nu poti da o pasa corecta, o centrare buna, e mai bine sa taci, eu asta voi face, voi sta in tacere

UTA 1946-2003
La Revedere Divizia A, la revedere istorie, la revedere ...

un suporter....
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:17 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL