INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 12-06-2009, 03:27 PM   #1
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default PES 2009 Patches & Updates

PES 2009 Patches & Updates

In acest topic puteti posta sau cere patch-uri pentru Pro Evolution Soccer 2009.



Official Updates

Update 1.10
Patch-ul 1.10 a fost lansat pe data de 23 Octombrie 2008 pentru a elimina problemele aparute la salvari in diferite moduri ale jocului.

Update 1.20
Patch-ul 1.20 a fost lansat pe data de 5 Noiembrie 2008. Acesta corecteaza echipamentele si loturile pentru 4 echipe spaniole: Atletico Madrid, Sevilla, Racing Santander si Valladolid (toate fiind oficial licentiate). Deasemenea actualizeaza loturile tuturor echipelor dupa perioada de transferuri din vara. Modul UEFA Champions League este deasemenea actualizat, adaugandu-se 12 echipe. Acest patch mai adauga si optiunile "Replay Upload", "Theatre of Legends" si "Download" (pentru actualizari).

Update 1.30
Patch-ul 1.30 a fost lansat pe data de 17 februarie 2009 si are ca scop actualizarea loturilor dupa perioada de transferuri din iarna.

Update 1.40
Patch-ul 1.40 a fost lansat pe data de 28 martie 2009. Acesta actualizeaza echipamentelor nationalei Angliei si corecteaza anumite probleme tehnice.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Caly; 13-06-2009 at 11:49 AM.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2009, 03:34 PM   #2
ReFLeX-
Member
 
Join Date: Mar 2009
ReFLeX- has a little shameless behaviour in the past
Default

De unde pot cumpara / downloada PES 2009 FULL ?
ReFLeX- is offline   Reply With Quote
Old 12-06-2009, 04:18 PM   #3
Lex
Banned
 
Join Date: Jun 2009
Location: Timisoara
Lex is on a distinguished road
Default

Nu e voie ReFLeX- sa vorbim despre asa ceva pe forum, ai grija ca ar putea sa se supere baietii si sa iti dea ban pentru asta...


V-ar interesa sa postez RPES 2009 ? Avand in vedere ca site-ul s-a inchis pe o perioada nedeterminata...
Lex is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2009, 12:07 PM   #4
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default



DOWNLOAD @ MEGAUPLOAD

Trailer:
http://www.youtube.com/watch?v=8-FaNfqk3xg

Imagini:


Quote:
1. Instalare

Se instaleaza in folderul care contine Pro Evolution Soccer 2009 (predefinit C:\Program Files\KONAMI\Pro Evolution Soccer 2009).
Se ruleaza "setup.exe" aflat in folderul kitserver dupa care se aleg in lista urmatoarele optiuni:

Game executable: rpes2009.exe si Settings executable: rsettings.exe

odata alese se apasa pe butonul "Install" si poti juca RPES. (folosind noua scurtatura de pe desktop)

2. Continut

* 20 de echipe romanesti ( 18 Liga 1 + 2 Liga 2 - Jiul Petrosani si Dacia Mioveni)
* Loturile tuturor echipelor la zi
* Lotul echipei nationale romane de fotbal actualizat
* Echipamente pentru toate echipele din joc
* Peste 100 de fete din Liga 1 + peste 250 de fete pentru echipele de afara
* Scoreboard si reluare GSP TV
* Embleme personalizate pentru toate echipele din joc
* Mingi noi si ghete
* Meniul 100% romanesc (nu si textul)
* Muzica romaneasca in meniu
* Chanturi pentru 13 echipe din Liga 1
* Bannere reale pentru majoritatea echipelor din Liga 1 (speram ca vor fi la toate cat de curand)
* Alte cateva surprize


*** patchul nostru NU va contine stadioane in primul rand ca nu am gasit un stadium-maker si in al 2-lea rand pentru ca stadionaele construite dau probleme in modul BAL (cel mai po****r mod din pes2009)
*** patchul nu contine mai multe echipe din liga 2 deoarece am considerat ca 20 de echipe sunt de ajuns avand in vedere ca majoritatea persoanelor de aici vor juca in BAL(unde nu retrogradeaza si promoveaza echipe)

3. Cerinte

CERINTE MINIME:
- Windows XP SP2, Vista
- Intel Pentium 4 1.4 GHz
- 1 GiByte RAM
- 920 MB de spatiu pe hard disc
- GeForce FX or Radeon 9700th Pixel / Vertex Shader 2.0 and 64 MiByte VRAM.
- 800 x 600 rezolutia

CERINTE RECOMANDATE:
- Windows XP SP2, Vista
- Intel Pentium 4 3.0 GHz
- 2 GiByte RAM
- 920 MB spatiu pe hard disc
- GeForce 6800 GT / GS, Radeon X1600 or higher. Pixel / Vertex Shader 3.0 and 256 MiByte VRAM
- 1,280 x 720 rezolutia

4. Colaboratii/Colaboration

Multumim:
- lui Juce si Robbie pentru Kitserver;
- tuturor celor care au ajutat la crearea patchului GA Community Patch 3.0 pe care l-am folosit in parte, in acest patch. (www.gamingaccess.com)
- celor de pe PES Stats Database - Information, in special lui Nrby si PMC care se ocupa de statusurile echipelor romanesti.
- DRZU a.k.a.Demicianu (retras din activitate) pentru unele chanturi si fete. Copyright ? 2008 404 Not Found
- ShunRazer, c.o.o.l active.


Thanks to:
- Juce and Robbie for the amazing kitserver;
- GA Community Patch 3.0 team, because I used it, partially.(www.gamingaccess.com)
- the guys from PES Stats Database - Information, especially to Nrby and PMC who are working on the romanian teams stats.
- DRZU a.k.a.Demiscianu (retired from the activity) for some chants and some faces. Copyright ? 2008 404 Not Found
- ShunRazer, c.o.o.l active.

5. Echipa PESRo

linu7 - OF editor;
oops_sergiu - OF editor, chanturi;
valentino - OF editor;
y_emy4u - kituri, editare grafica;
Jokes - kituri, editare grafica;
TigerCourage - REasamblare patch, repararea unelor fete, meniu, scoreboard, embleme, muzica din meniu, installer;
galagan90 - flaguri;
raul200_6 - fete, bannere, adboards;
Raul7 - fete;
alinho10 - fete;
smiley_R - kitserver editor, fete, importare fete, importare echipamente, OF editor, editare grafica, asamblare patch etc.

http://www.pesromania.net/forum/

Distractie placuta!

Dativa cu parerea, spuneti daca e ceva neregula si cum am putea imbunatatii patch-ul smile.gif

Probleme cunoscute:

1. Meniul se vede "decupat" pe widescreen. Rezolvare: asteptati update-ul.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2009, 03:59 PM   #5
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Mai eu am gasit RPES pe google ieri si l-am instalat. Intru in joc, meniu, Become a Legend, pana aici totul bine si frumos... Insa cand vreau sa joc urmatorul meci, se blocheaza pur si simplu tot calculatorul. Trebuie sa dau restart Stiti cumva de ce??

Inainte aveam instalat un patch care adauga numele reale ale echipelor, jucatorilor, logouri, echipamente... Plus ca aveam si o cariera de 6 sezoane in Become a Legend, care acum nu-mi mai merge Am dezinstalat RPES, am reinstalat jocul, am bagat acelasi patch care il aveam inainte, am pus salvarea din BaL inapoi in folderul Konami, si nu merge (
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by reikko26; 13-06-2009 at 04:04 PM.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2009, 06:35 PM   #6
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Exact asa am patit si eu cand am instalat RPES 2009. Cand vroiam sa joc urmatorul meci se bloca (la fel ca tine aveam patch cu logo-uri si echipamente).
Eu nu am incercat sa vad daca pot contiuna cariera in "Master League", dar sper sa mearga.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2009, 09:49 AM   #7
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Faza ciudata e ca in timp ce aveam instalat RPES mi-a mers in continuare acea cariera. Dar dupa ce am dezinstalat RPES... Mi-a dat urmatoarea eroare:



Daca stie cineva cum pot sa o rezolv, as fi tare recunoscator
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2009, 10:00 AM   #8
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Reinstaleaza jocul si va merge
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2009, 12:02 PM   #9
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Pai l-am reinstalat si tot n-a mers )

Edit: Hai ca-l mai reinstalez odata.

Edit 2: Nu, tot nu merge

Edit 3: Am reusit pana la urma. Se pare ca trebuia sa reinstalez si RPES )
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by reikko26; 14-06-2009 at 02:42 PM.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 03-10-2009, 01:33 PM   #10
redstar6vd
Member
 
Join Date: Oct 2009
redstar6vd is on a distinguished road
Thumbs up

salutare,am si eu o problema,va rog sa ma ajutati...am instalat ieri patch-ul rpes 2009,super la inceput,am reusit sa-l instalez...insa dupa ce am inchis si redeschis jocul,echipamentele si logo-urile echipelor s-au schimbat intre ele,e o adevarata harababura,cum pot remedia situatia?mersi mult
redstar6vd is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:18 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL