INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 10-04-2012, 07:43 AM   #31
CRBL
Member
 
CRBL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
CRBL is on a distinguished road
Default

Parerea mea

NU MAI CUMPARA UN PS3 in ziua de azi deoarece e mult sub cea ce ofera un PC*.
Detin un ps3, era f bun jucam fifa 2009, 2010, 2011 dar de cand fifa e lafel si pe console si PC cam sta degeaba.

*Cand spun PC ma refer la unul decent in care Fifa 12 sa ruleze la maxim.(tinand cont ca nu dispune de supercerinte)
CRBL is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 10:24 AM   #32
alexdinamoinvinge
Banned
 
Join Date: Mar 2010
alexdinamoinvinge is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to alexdinamoinvinge
Default

Quote:
Originally Posted by CRBL View Post
Parerea mea

NU MAI CUMPARA UN PS3 in ziua de azi deoarece e mult sub cea ce ofera un PC*.
Detin un ps3, era f bun jucam fifa 2009, 2010, 2011 dar de cand fifa e lafel si pe console si PC cam sta degeaba.

*Cand spun PC ma refer la unul decent in care Fifa 12 sa ruleze la maxim.(tinand cont ca nu dispune de supercerinte)
Consolele o sa fie mereu peste PC-uri la capitolul jocuri , oricat ai crede ca fifa pe PC ii lafel fata de fifa pe PS3/Xbox te inseli amrnic , in gameplay pe o consola altfel se misca jucatorii si pe PC altfel (Consola in avantaj)
Si eu am PS3 si sunt deacord nu se merita , deoarece peste 2-3 ani va aparea PS4 si atunci o sa fie o grafica uimitoare
alexdinamoinvinge is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 05:12 PM   #33
CRBL
Member
 
CRBL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
CRBL is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alexdinamoinvinge View Post
Consolele o sa fie mereu peste PC-uri la capitolul jocuri , oricat ai crede ca fifa pe PC ii lafel fata de fifa pe PS3/Xbox te inseli amrnic , in gameplay pe o consola altfel se misca jucatorii si pe PC altfel (Consola in avantaj)
Si eu am PS3 si sunt deacord nu se merita , deoarece peste 2-3 ani va aparea PS4 si atunci o sa fie o grafica uimitoare

Eu unu ma refeream la Grafica, la Performante... Fifa 12 Pc eu unul o joc 1920x1080p merge fluent iar in meniu nu mai spun... Ps3 -ul are delay prin meniu plus ca la grafica 720p e maxim...etc
CRBL is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 06:23 PM   #34
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Quote:
Originally Posted by alexdinamoinvinge View Post
Consolele o sa fie mereu peste PC-uri la capitolul jocuri , oricat ai crede ca fifa pe PC ii lafel fata de fifa pe PS3/Xbox te inseli amrnic , in gameplay pe o consola altfel se misca jucatorii si pe PC altfel (Consola in avantaj)
Si eu am PS3 si sunt deacord nu se merita , deoarece peste 2-3 ani va aparea PS4 si atunci o sa fie o grafica uimitoare
Si vei fi dispus sa platesti 2000 RON pentru un PS4?
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 09:03 PM   #35
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by alexdinamoinvinge View Post
Consolele o sa fie mereu peste PC-uri la capitolul jocuri , oricat ai crede ca fifa pe PC ii lafel fata de fifa pe PS3/Xbox te inseli amrnic , in gameplay pe o consola altfel se misca jucatorii si pe PC altfel (Consola in avantaj)
Si eu am PS3 si sunt deacord nu se merita , deoarece peste 2-3 ani va aparea PS4 si atunci o sa fie o grafica uimitoare

Postul tau e la fel de adevarat precum nickname-ul. Cum sa se miste jucatorii diferit pe consola, cand vorbim despre exact aceeasi varianta a jocului. Pana anul acesta da, erau diferite, dar acum sunt perfect identice.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 10:03 PM   #36
CRBL
Member
 
CRBL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
CRBL is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Theo1948 View Post
Si vei fi dispus sa platesti 2000 RON pentru un PS4?
Buna asta.
CRBL is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2012, 01:12 PM   #37
MihaiC
Member
 
MihaiC's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Location: Ploiesti
MihaiC is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MihaiC
Default

Quote:
Originally Posted by Razor View Post
Postul tau e la fel de adevarat precum nickname-ul. Cum sa se miste jucatorii diferit pe consola, cand vorbim despre exact aceeasi varianta a jocului. Pana anul acesta da, erau diferite, dar acum sunt perfect identice.
ai jucat si pe PC si pe PS3 sa vezi cum este???Eu zic ca e un pic diferit,se misca cu o alta viteza,nu sunt 100% identice...
__________________
Join CLUB for play FIFA13 Championship
Ofer FIFA13 PC la 27 euro=124lei


Pentru detalii si adresa campionatului trimiteti PM sau contact:
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
MihaiC is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 08:10 AM   #38
CRBL
Member
 
CRBL's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
CRBL is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by MihaiC View Post
ai jucat si pe PC si pe PS3 sa vezi cum este???Eu zic ca e un pic diferit,se misca cu o alta viteza,nu sunt 100% identice...

Este identic... doar daca nu joci cu gamepad pe PC difera controlul...
CRBL is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 02:55 PM   #39
adi87
Member
 
adi87's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
adi87 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by CRBL View Post
Parerea mea

NU MAI CUMPARA UN PS3 in ziua de azi deoarece e mult sub cea ce ofera un PC*.
Detin un ps3, era f bun jucam fifa 2009, 2010, 2011 dar de cand fifa e lafel si pe console si PC cam sta degeaba.

*Cand spun PC ma refer la unul decent in care Fifa 12 sa ruleze la maxim.(tinand cont ca nu dispune de supercerinte)
eu zic sa taci ca postarea ta e slaba,nici nu prea ai argumente sau cunostiinte
eu am desktop,laptop,xbox360 si ps3.pe toate am fifa 12 instalat
"1920x1080p" ce e prostia asta?
1920x1080 este rezolutia care in pixeli vine 1080p,care mai inseamna full hd la tv-uri
fifa 12 suporta 1080p si pe console,chiar daca pe carcasa de ps3 scrie la unii 720p,la altii le scrie 1080p
apoi am un tv full hd si are o functie speciala.mereu jocurile se pun la cat duce grafic
am world cup 2010 si ala sta in 720pdar f1 2011,fifa 12 se duc in 1080p ca suporta.pe carcasa de f1 2011 tot 720p scrie dar duce in 1080p fara sa schimb eu prin setarile de la ps3 sau xbox360
apoi un pc care sa aiba o placa video puternica,ii trebuie si celalalte componente puternice,sistemul avand apoi un pret mult prea piperat,poate dublu sau triplu de o consola
alt defect la pc este ca nu prea ies jocuri tari in comparatie cu consolele
cand joci fight night champion,ufc 3,grand slam 2,gears of war 3,fifa street 4...pe pc?

am gresit 1080p este rezolutia 1920x1200
folositi cabluri hdmi cu capete aurite daca vreti 1080p,se subintelege ca va trebuie tv full hd
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by adi87; 13-04-2012 at 06:48 PM.
adi87 is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2012, 06:49 PM   #40
Lupu`
Member
 
Join Date: Mar 2010
Lupu` is on a distinguished road
Default

Oricum UEFA EURO 2012 va fi pentru PC !
Lupu` is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:18 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL