INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Jocuri

Reply
 
Thread Tools
Old 27-06-2008, 04:00 PM   #11
alecs
Member
 
alecs's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Location: Timisoara
alecs is an unknown quantity at this point
Default

Daca as fi managerul echipei mele preferate (FCM Resita) as avea mult de lucru . In primul rand as incerca sa fac rost de bani, cautand sponsori si investitori deoarece ca sa ajung in divizia A nu te poti baza doar pe banii de la consiliul local , judetean sau primarie . Avand bani , pot moderniza stadionul , lasadu-l insa la forma actuala si eventual adaugandu-se eventual cateva locuri in plus , capacitatea totala sa fie cam 11000-13000 locuri ; as moderniza baza de antrenament ,lucru benefic atat pentru seniori cat si juniori . Avand in vedere ca resita are cateva scoli de juniori de calitate(si juniori de calitate) as da mai multi bani CSS-urilor ( Club Scolar Sportiv) ; as incerca sa aduc jucatori care au potential pentru viitor cat si cu experienta , ca sa fie un echilibru in lot . Nu in ultimul rand as incerca o colaborare cu clubul AC Milan, in care sa primim jucatori de la ei in imprumut(nu ma refer la jucatori gen Kaka ,Seedorf, ci la jucatori gen Marzoratti etc) ei avand in schimb prima optiune de cumparare a jucatorilor clubului, acest lucru fiind bun si clubului(care primeste bani) si jucatorulul (mai ales juniorii pot ajunge mai repede daca sunt buni la o echipa care ii poate ajuta sa devina foarte buni si cunoscuti). Cam acesta e planul meu cu care echipa poate ajunge in divizia A si se poate crea o echipa competitiva.
__________________
AMD Athlon II X4 640 Quad Core, 3000MHz ||Asus M4A77T || Gainward GTX460 768MB GDDR5 || 4GB 1600MHz DDR3

"If the brain were simple enough for us to understand it, we would be too simple to be able to do so."

(Ken Hill)
alecs is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 07:11 PM   #12
Steaua_Campioana_Ovy
Banned
 
Join Date: Jun 2008
Steaua_Campioana_Ovy is an unknown quantity at this point
Default

daca as fi manager la STEAUA BUCURESTI ... asta nici in visa nu am fost ... as construi un stadion modern ptr Uefa Champions League ... as aduce niste jucatori tineri si unii cu experienta ... as face un centru de tineri ptr viitor ... si cam atat ptr k STEAUA le are pe toate :P:P:P
Steaua_Campioana_Ovy is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 08:18 PM   #13
Renaldo
Member
 
Renaldo's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
Location: Bucuresti
Renaldo is an unknown quantity at this point
Send a message via Yahoo to Renaldo
Default

Daca as fi managerul echipei mele preferate(steaua),as incerca sa obtin un contract profitabil cu sponsorul,as investi foarte foarte foarte mult in juniori,as vinde jucatorii peste 30 de ani,as cumpara cativa jucatori tineri de perspectiva si de valoare.
In legatura cu stadionul,as mari capacitatea lui in primul rand,iar apoi,pe parcurs diferite facilitati : incalzirea,tabela de scor,parcarea etc
Pe plan politic as vrea ca echipa sa fie in primele 50 de echipe ale lumii(raman cu picioarele pe pamant).
__________________
Now if you come on down to highbury
You can see Thierry Henry
He is the best player you will eva see
Thierry -ierry Henry
Renaldo is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 08:41 PM   #14
daci
Nick vechi: Dacy
 
daci's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
daci has a little shameless behaviour in the past
Default

Daca as fi manager la echipa mea preferata(dinamo) as vide uni jucatoiri si as cumpara mai multi judniori dar pentru inceput as incerca sa marsesc bugetul...dupa ce as mari bugetul si as lua jucatori as lucra la stadion sa il fac mult mai mare...iar apoi as construi niste centre de juniori
daci is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 08:42 PM   #15
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Momentan, echipa mea favorita, FC ENA Fagaras, evolueaza in Liga IV, in judetul Brasov. Pentru ca se afla aproape de desfiintare, as incerca mai intai o reorganizare a acestei trupe. In oras exista si o alta echipa de fotbal, echipa ce foloseste anumiti jucatori (sub forma de imprumut), fosti oameni din conducere, precum si resursele clubului meu favorit. Pentru o mai buna stabilitate financiara si nu numai, aceste doua echipe vor fuziona.

Astfel, noul club format se va numi “Nitramonia Fagaras”, revenindu-se astfel la vechiul nume al echipei, nume purtat in scurta perioada de glorie. De asemenea, clubul va deveni societate pe actiuni, sperand astfel ca voi reusi sa aduc diferite persoane de incredere care sa salveze echipa din colapsul financiar in care se afla, Consiliul Local retragandu-si sprijinul in urma cu un an. Clubul isi va putea plati astfel toate datoriile pe care le are catre Primarie. De asemenea. voi incerca sa numesc anumiti membrii in Consiliul de Administratie prezidat de mine, persoane ce vor detine si functii active in club, in special pe probleme de marketing.

Staff-ul tehnic va fi complet schimbat. Voi angaja doi scout-eri, un fizioterapeut, doi antrenori pentru echipa de tineret si un antrenor pentru portari, fiecare avand o experienta de cel putin 10 ani in domeniul sau. Voi creea doua centre de copii si juniori, o sectie de tineri nascuti dupa anul 1992 iar o alta cu jucatori nascuti inainte de anul 1992. Voi incerca o intinerire a lotului de seniori, media de varsta dorita fiind sub pragul de 24 de ani. In acest scop, voi organiza 2 trialuri in fiecare pauza competitionala, concursuri la care vor putea participa tineri din tot judetul. Daca este cazul, primii trei cei mai talentati jucatori, desemnati de cei doi scout-eri, vor semna un contract cu echipa mare.

In primele mele luni ale mandatului, baza de antrenament va fi reamenjata construindu-se un teren de antrenament iluminat, sali de forta precum si o sauna. Baza de antrenament fiind situata in parcul orasului, voi construi de asemenea si un mini-hotel pentru
jucatorii echipelor oaspete precum si un teren de agrement. Capacitatea stadionului se va dubla, de la aproximativ 2000 de locuri, se va ajunge la 4000 de locuri disponibile pentru public. De asemenea, se va creea o zona speciala pentru presa, se vor monta plase de aparare, se va monta un sistem de supraveghere video, se va cumpara o tabela electronica, gazonul va fi inlocuit si se va incerca montarea nocturnei. Nu in ultimul rand, echipa va beneficia si de un autocar nou.

Relatia cu fanii va fi una speciala deoarece se incearca readucerea lor la stadion. Astfel se vor pune la vanzare abonamente pe integ sezonul la un pret de 20 RON. Intrarea generala la meciuri va consta 2 RON, tinerii sub 14 ani si femeile beneficieza de gratuitate. Mandatul meu se va intinde pe o perioada de 5 ani. Principalul meu obiectiv este reconstructia echipei si promovarea in Liga a II-a. Daca obiectivul nu se va realiza, Consiliul de Administratie se va dizolva iar procentele din club detinute de mine se vor imparti intre ceilalti actionari.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by sorin; 27-06-2008 at 09:37 PM.
sorin is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 10:01 PM   #16
Vladutzyy
Member
 
Vladutzyy's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tara Lu' Graham
Vladutzyy will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to Vladutzyy Send a message via Skype™ to Vladutzyy
Default

-Daca as fi conducator la Steaua as vrea sa mai imbunatasesc stadionul ghencea(ma refer mai mult la capacitate si la incalizre...aspectul staidonului e in regula ,calitatea gazonului la fel)...ca acesta sa poata gazdui de ex o finala de Cupa UEFA.As schimba banca tehnica..l-as aduce pe Dan Petrescu ca antrenor,si secundul Lacatus.Ca manager sportiv as incerca sa-l aduc pe Gica Popescu.
-As vinde jucatori nefolositi de antrenor pentru a mai strange ceva bani.."Lista Neagra" ar fi: Vali Badea,Romeo Surdu,Cosmin Vatca(l-as vinde pe Vatca pentru ca la Steaua urmeaza sa vina Tatarusanu si deja vor fi prea multi portari),Banel Nicolita.
As aduce un psiholog la echipa pt ca vad ca stam cam prost la capitolul moral.
-Din cele 8 milioane de euro primite de la UEFA,as investi o mare parte din ei in transferuri...si asa as achita suma de 1,7 milioane de euro ceruta de independiente pentru Pepe Moreno.Pentru ca avem un buget destul de bun as mai aduce la echipa un fundas lateral care poate sa joace si pe dreapta si pe stanga,pt ca am observat ca in meciul cu Dinamo Golanski era suspendat,P.Marin accidentat,Emeghara accidentat,iar noi trebuia sa jukm pe flancul drept cu Banel...As aduce un mijlocas stang..pentru ca am observat ca pe flancul acela suntem cam 0...toate centrarile,toate atacurile se produc pe partea dreapta, plus ca acum au plecat jucatori precum Cristocea sau Mendoza,care dupa parerea mea aveau "oarecum" valoare de Steaua.
-As cauta un sponsor serios la echipa,cu care sa incerc sa obtin un contract profitabil
-As insista pentru transferul lui Neto
-As creste la echipa jucatori tineri,pentru a le vedea talentul,jucatori de la echipa a II-a , jucatori precum ucu Ninu,Bogdan Mustata etc.. si in meciurile amicale, Cupa Romaniei,meciurile cu echipe mai slab cotate din campionat, jucatorii acestia sa apara in teren.
-Nu as conta mult pe Cupa Romaniei , pentru ca Steaua are meciuri de UCL,Cupa UEFA,apoi meciurile din campionat , pe cele care le jukm dupa cupe europene sunt destul de slabe, asa ca macar in Cupa Romaniei putem vedea de ce sunt in stare rezervele sau jucatorii tineri de care vorbeam mai devreme.
-Dupa jocul echipei i-as recomanda antrenorului(nu l-as obliga) sa foloseasca un sistem de 4-1-3-2,cu un singur inchizator,cu 3 mijlocasi si 2 atacanti,pt ca mie mi se pare ca la Steaua nu se potriveste jocul cu un singur varf.
-As organiza multe amicale cu echipe mici , si 1-2 cu echipe mari,pentru ca cele cu echipe mici,antrenorul sa poata testa jucatorii de rezerva si jcatori de la echipa a II-a,s itutlarii.Iar in meciurile cu echipele mari sa incerce deja sa isi puna in minte prima echipa cu are ar putea incepe meciurile.
-Obiectivul echipei ar fi la inceput calificarea in grupele UCL,apoi as dori 8-imi sau daca nu sferturi de Cupa UEFA.
-Nu as face declaratii de genul : "Noi nu avem echipa destul de valoroase pentru....." (cum face Becali) pentru ca moralul jucatorilor scade considerabil.
-As organiza meciuri amicale in scopuri caritabile,sau pur si simplu in unele weekenduri cand echipa nu are meciuri as lasa suporterii sa intre in baza sportiva , unde s-ar intalni cu jucatori ai stelei pentru a face poze cu ei sau a le cere autografe.
-As incerca sa aduc si niste romani la echipa,de la rivalele Rapid si Dinamo (ex: Sapunaru,Bostina care mie personal imi placea jocul lui si de cand a plecat el parca flancul stang e cam slab(daca mai e la Dianamo ca am auzit ca parca plecase nu mai stiu unde) )
-Eu locuiesc in Oltenita,unde acum 5 ani exista o echipa numita Navol Oltenita,era in Divizia C,dar reusise la un momentdat sa ajunga in Divizia B unde a stat 2 sezoane.Echipa Navol s-a destramat datorita lipsei de buget.Eu as incerca sa donez niste bani celor interesati sa refaca echipa,ba chiar sa aduc acolo cativa jucatori tineri de la Steaua II sau jucatori care nu au dat randament.Obiectivul echipei ar fi sa se mentina in Liga a II-a(ar fi ca un satelit al stelei).As da bani acolo pentru construirea unui stadion nou , si o baza sportiva noua (deoarece cea de acum cam lasa de dorit...).As incerca sa aduc pentru navol un Manager Sportiv cu exprienta care ar putea aduce cu banii donati jucatori cat de cat valorosi.La stadionul lui Navol as vrea sa pun nocturna,si sa se construiasca o tabela de scor moderna,si sa se insiste pe calitatea gazonului.
-La steaua as incerca sa formez o echipa de jucatori tineri care sa reprezinte viitorul echipei(pe care cel mai probabil o voi testa in meciurile din Cupa Romaniei).
-As fi mai marit pretul lui Dica la vreo 3-4 milioane de euro pentru ca Dica e un jucator valoros care insa acum prinde o perioada mai proasta.Vad ca steaua l-a vandut destul de usor la Catania pentru 2 milioane de euro.
-Daca echipa merge foarte bine in sezonul 2009-2010, banii primiti pentru performanta facuta(eu stiu...grupele ucl sau un parcurs bun in cupa UEFA) i-as economisii,nu as face transferuri prea scumpe,avand in vedere ca echipa merge bine.M-as ocupa probabil sa aduc cativa jucatori pentru Steua II sau chiar pentru Navol Oltenita
-As aduce de la Gloria Buzau pe: Claudiu Ionescu(pe care vad ca l-au si adus deja),Dino Eze(in amicale s-a antrenat si a jucat bine),Eric Bicfalvi(un jucator talentat,care are experienta pentru steaua),Ochirosii(la fel,un jucator talentat)
-Jucatorii batrani i-as vinde,si cum am zis as pune pret pe jucatori tineri,dar si pe cei mai tineri de 30-31 de ani sa zicem.
-Voi creea centre de juniori.
-Voi reduce pretul biletelor si al abonamentelor.
__________________
Don't worry.. Die will be funny
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
[/SIZE]

Last edited by Vladutzyy; 27-06-2008 at 10:39 PM.
Vladutzyy is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 10:18 PM   #17
Future Sharingan
Member
 
Future Sharingan's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Future Sharingan is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by alecs View Post
Daca as fi managerul echipei mele preferate (FCM Resita) as avea mult de lucru . In primul rand as incerca sa fac rost de bani, cautand sponsori si investitori deoarece ca sa ajung in divizia A nu te poti baza doar pe banii de la consiliul local , judetean sau primarie . Avand bani , pot moderniza stadionul , lasadu-l insa la forma actuala si eventual adaugandu-se eventual cateva locuri in plus , capacitatea totala sa fie cam 11000-13000 locuri ; as moderniza baza de antrenament ,lucru benefic atat pentru seniori cat si juniori . Avand in vedere ca resita are cateva scoli de juniori de calitate(si juniori de calitate) as da mai multi bani CSS-urilor ( Club Scolar Sportiv) ; as incerca sa aduc jucatori care au potential pentru viitor cat si cu experienta , ca sa fie un echilibru in lot . Nu in ultimul rand as incerca o colaborare cu clubul AC Milan, in care sa primim jucatori de la ei in imprumut(nu ma refer la jucatori gen Kaka ,Seedorf, ci la jucatori gen Marzoratti etc) ei avand in schimb prima optiune de cumparare a jucatorilor clubului, acest lucru fiind bun si clubului(care primeste bani) si jucatorulul (mai ales juniorii pot ajunge mai repede daca sunt buni la o echipa care ii poate ajuta sa devina foarte buni si cunoscuti). Cam acesta e planul meu cu care echipa poate ajunge in divizia A si se poate crea o echipa competitiva.
alecs dami id...si tu esty din resita..app iti plac echipamentele lu resita a le mele
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

My THEARD :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Future Sharingan is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2008, 11:49 PM   #18
BughyRy
Member
 
BughyRy's Avatar
 
Join Date: Jan 2008
Location: Baia Mare, Romānia
BughyRy will become famous soon enoughBughyRy will become famous soon enough
Default

am si eu 5 invitatii si 2 dintre ele vreau sa le dau castigatorilor, deci daca vrea adminul sa puna 5 castigatori dintre care la 2 le voi da eu invitatiile
__________________
Thierry Henry for life !! Alez Henry !


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
BughyRy is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2008, 11:33 AM   #19
polistu
Member
 
polistu's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
polistu is an unknown quantity at this point
Default

Buna ideea ta,Bughy Ry.

Haideti ca incep si eu sa imi prezint lucrurile pe care le-as face la echipa mea favorita.
In primul rand ,eu locuiesc in Timisoara si aproape ca orice banatean tin cu Politehnica Timisoara.
Daca as fi conducator al lui Poli,in primul si in primul rand as vinde toti jucatorii care sunt la club,dar care nu au valoare-de exemplu:Eduard Zimmermann,Alin Ratiu,Carlos Alberto Mihazes,John Wayne Shroy,Balasz Borbely si Agunbiade Abiodun.
In locul acestora as aduce jucatori de valoare certa,din campionatele straine,gen Germania,Anglia,Italia,Franta,Olanda,Belgia,etc. Chiar daca sunt scumpi clubul va iesi in profit in urmatorii ani.Nu voi neglija nici jucatorii romani,voi aduce la club si romani.In primul rand as cumpara un portar pentru ca Marius Popa va pleca si oricum este cam batran.In locul lui as face tot posibilul sa-l aduc pe Bogdan Lobont.In al doilea rand as cumpara vreo 2-3 fundasi de valoare care se pot gasi in Romania:de exemplu Goian care este un jucator fantastic sau Tamas.Pe partea stanga l-as aduce pe Rat(un jucator bun si constant),iar pe dreapta pe Contra pentru a-si incheia cariera de jucator la noi.Mijlocasi:l-as lua pe Codrea-un jucator foarte bun care este si Timisorean si as mai lua un playmaker brazilian sau argentinian(gen Arrieta-adica un jucator nu foarte cunoscut dar care este foarte bun).As mai lua un mijlocas dreapta european.In atac as aduce un atacant de careu(gen Van Nisterlooy-nici chiar valoarea lui dar care sa semene cu el-adica sa nu faca spectacol dar sa dea goluri).

Nu as neglija nici tinerii.Parerea mea e ca in momentul de fata Poli si mai vreo 2 cluburi din Romania au cel mai bun centru de copii si juniori din tara.Cu toate acestea as investii cat de mult as putea in acest centru,pentru ca juniorii sunt viitorul clubului si daca sunt certitudini vor ajunge sa fie vanduti pe sume imense.

Pentru ca exista Poli 2 in liga a doua nu as mai face nici un parteneriat de imprumut al jucatoriilor cu o echipa mai mica,unde sa imprumut eu jucatorii,poate doar cu FCM Resita.Dar as face un parteneriat cu o echipa din cele mai bune 14-15 cluburi din lume pentru a-mi venii jucatori tineri in imprumut(certitudini) care vor sa se afirme.

As angaja multi scouteri care sa caute in toata lumea jucatori buni pentru clubul meu.
As face multe Fan Cluburi,pentru ca in Timisoara se vor cumpara multe produse;si as putea sa extind aceste magazine in tot Banatul,mai putin judetul Arad.

As demola stadionul si as construi unul modern si cochet cu vreo 15000 de locuri in plus pentru a avea in total 50000 de locuri.As face o parcare subterana si multe magazine de jur imprejurul stadionului.Pentru jucatori as face terenuri de antrenament,sali de forta si de relaxare de 5 stele.

Cam acestea sunt planurile mele,daca as fi conducator la Poli Timisoara.Pentru acestea as incerca sa aduc cat mai multi sponsori si cat mai multi investitori deoarece vom avea nevoie de multi bani!
Obiectivele ar fi ca in sezonul acesta(daca cumparam jucatorii care n-i iam propus) sa ajungem in sferturile Cupei Uefa si sa castigam camionatul.
Sezonul viitor ar fi sa luam cel putin locul 3 in Champions League + cel putin locul 2 in Liga 1.
Iar peste 2 sezoane sa trecem de grupele Champions League + cel putin locul 2 in Liga 1.

Un vis frumos care poate sa devina realitate.....Forza Viola!

Last edited by polistu; 28-06-2008 at 12:21 PM.
polistu is offline   Reply With Quote
Old 28-06-2008, 01:50 PM   #20
Cata_fifa_God
Member
 
Cata_fifa_God's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Ploiesti
Cata_fifa_God can only hope to improve
Send a message via Yahoo to Cata_fifa_God
Default

Daca as Fi managerul echipei CSM Ploiesti . In Primul rand as promova numai juniori si 2-3 jucatori experimentati din Liga 2.
As reface Stadionul Ilie Oana ,as face o parcare subterana pentru el.As cumpara pe undeva pe la STREJNIC cateva hectare de teren pentru a face o baza de antrenament.
As pune nocturne,as acoperii stadionul.
As desfinta pista de atletism.
As reinfinta clubul pentru juniori.
As pune urmatoarele preturi pentru bilete:3RON peluza ,5RON T2 ,8RON T1 , 10RON Tr.Of.
As infinta un magazin in Willmark numai pentru suporteri stelei.
As moderniza vestiarele.
Si am trage la promovarea in prima divizie.
As marii stadionul de la 18000 la 30000.
As angaja scouteri foarte buni ,pentru a aduce jucatori tineri din RUSIA,Cehia,SERBIA.
As contribui pentru coregrafiile suporterilor,financiar.
Nu as face blaturi pentru a promova in Liga 1,daca meritam in Liga 1 si meritam as castiga meciurile pe merit.
Tin sa mentionez ca la un an de la infintare CSM Ploiesti a promovat in Liga 2 ,cu 32 de v ,1egal si 1 infrangere .
Iar anu asta vom promova in Liga 1.


De Suporteri nu se pune problema http://youtube.com/watch?v=3NV2OgX5YCk&feature=related

http://youtube.com/watch?v=ZD9ypI64pzU&feature=related

http://youtube.com/watch?v=dTb8eHn5fBE&feature=related

http://youtube.com/watch?v=qnBussbpKj0&feature=related
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Edit by mod.

Last edited by Cata_fifa_God; 28-06-2008 at 01:53 PM.
Cata_fifa_God is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:06 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL