INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Jocuri

Reply
 
Thread Tools
Old 01-06-2008, 02:23 PM   #1
undertaker
Member
 
Join Date: Aug 2007
undertaker is on a distinguished road
Default Problema la jocuri

nu stiu ce s-a intamplat cu PC meu ca in orice joc intru imi da restart la calc.numai exista vreo solutie in afara de reinstalarea windowsului?
undertaker is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2008, 02:56 PM   #2
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Ai o problema cu cooler-ul sau placa video. Mergi cu PC-ul la un control.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2008, 05:58 PM   #3
kanye_west
Member
 
kanye_west's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucharest
kanye_west will become famous soon enough
Default

Si eu am o problema cu un joc, Counter Strike.Cand intru in el ma scoate afara dupa cateva secunde si scrie:"Abnormal Program Termination"; aceasta operatiune se repeta de 3 ori...astfel ca dupa a 3-a iesire ma pot juca in voie..
Am incercat sa reinstalez CS-ul, am incercat si alte versiuni modificate sau editate...cum vreti sa ii spuneti..
Si apropo, este singurul joc la care mi se intampla chestia asta...nu am mai patit asa ceva in viata mea, mai ales la CS!
kanye_west is offline   Reply With Quote
Old 01-06-2008, 08:26 PM   #4
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Ok, topicul asta o sa ramana aici pentru diferite probleme pe care le intampinati la jocuri, ca sa nu mai deschideti zeci de topicuri.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 26-10-2008, 12:51 PM   #5
accentul
Member
 
accentul's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
accentul is on a distinguished road
Default

ok sunt nou pe forum sper ca am postat bine....

Ok...deci am si eu o problema cu MU !!
deci mai demult mi-am downloadat MU ,l-am istalat si pac mergea blocat ca naiba ...nici nu puteam misca mouse-ul...apoi un coleg mi-a spus ca trebuie re-istalat windows-ul si atunci va merge...bun, zis si facut...l-am re-instalat...iau MU ,intru si merge perfect....
dupa ceva timp am avut o problema si a trebuit re-istalat iar windows-ul...dupa re-istalare am downloadat iar MU...si iar merge blocat...nu stiu din ce cauza...

acum sa trec la subiect !!
1.de ce se intampla asta ??
2.pot sa il fac sa mearga fara sa mai re-instalez windowsul iar ??

PS: asta se intampla la orice MU !!
accentul is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2008, 11:01 AM   #6
gigimures
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tg-Jiu
gigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to gigimures
Default

Am o problema cu Call of duty 2... imi da o eroare la direct x.
Sa vad explic : intru in joc , setez alea la grafica , dau start game , setez nivelul de dificultate si ajung aici : se blocheaza si aud un sunet de eroare si cand il bag in bara : ma poate ajuta cineva ?!?
PS: inainte nu aveam aceasta problema o fi oare si de la windows ca si p-asta l-am reinstalat ?

Last edited by gigimures; 13-12-2008 at 11:04 AM.
gigimures is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2008, 11:44 AM   #7
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Posibil sa fie de la windows ... dar incearca sa reinstalezi jocul si daca tot nu merge un reinstall al windows-ului...:d
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 25-12-2008, 11:09 PM   #8
http
Member
 
http's Avatar
 
Join Date: Apr 2007
Location: Zalau
http has a spectacular aura abouthttp has a spectacular aura about
Send a message via Yahoo to http
Default

Eu am o problema cu CSI:NY, dar nu tehnica, ci de storyline. In primul caz, ajung la impresarul victimei,il interoghez,ii arat toate probele si mai ramane cam 0.5 cm din progress si nu mai stiu ce sa fac.
http is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009, 09:20 PM   #9
gigimures
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tg-Jiu
gigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to gigimures
Default

Quote:
Originally Posted by Caly View Post
Posibil sa fie de la windows ... dar incearca sa reinstalezi jocul si daca tot nu merge un reinstall al windows-ului...:d
Am incercat :-| ,toate jocurile inafara de asta imi merg...cand dau "ok" din eroarea aceea ma duce la o pagina si scrie de ce nu ar merge , si imi da niste pasi ca sa vad daca am erori de direct x , dar eu fac toti pasii pe care ii zice erori ,dar nu e niciuna , stie cineva de ce?
PS: acum putin timp mi-a mers :-| , si mi-a mers si in multiplayer o perioada , dar acuma nimica .
EDIT:
am reinstalat la direct x de m-am saturat...
am aflat... era de la un virus acuma il devirusez ... va anunt daca merge dupa aceea...sper sa mearga

Last edited by gigimures; 01-01-2009 at 11:19 PM.
gigimures is offline   Reply With Quote
Old 01-01-2009, 10:50 PM   #10
alexhhh
Banned
 
alexhhh's Avatar
 
Join Date: Jun 2008
alexhhh can only hope to improve
Default

incearca sa reinstalezi Directxul de pe dvdul cu jocul,daca are,daca nu i-al de pe net
alexhhh is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:22 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL