INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa

Reply
 
Thread Tools
Old 19-09-2003, 10:58 PM   #1
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Sunt intr-o dilema zilele astea, vreau sa-mi iau un telefon nici prea scump nici prea ieftim, si am de ales intre un Siemens M50 si un SonyEricsson T200

T200

T200 Specifica?ii
Oriunde ai fi, cu T200 nu eşti niciodată prea departe. EMS, acces instant pe Internet mobil şi bandă triplă şi eşti sigur că vei fi ?ntotdeauna ?n preajmă. Funcţia EMS ?ţi face mesajele text mai personale şi amuzante deoarece ?ţi permite să le adaugi fotografii, animaţie şi sunet. Fotografiile şi celelalte documente ataşate sunt socate ?n memoria telefonului şi astfel, le poţi adăuga cu uşurinţă. Poţi găsi noi tonuri de apel, imagini şi informaţii cu ajutorul Internetului mobil. Apasă tasta albastră de Acces şi eşti conectat instantaneu, şi gata să descarci conţinut sau să citeşti ştirile. T200 este un telefon cu GPRS şi suportă viteze de p?nă la 43,2 kbps, pentru a face navigarea mobilă pe Internet c?t se poate de uşoară. Albumul de fotografii ?ţi permite să asociezi o imagine unui nume din agendă pentru a şti cine te apelează, iar funcţiile legate de fundal ?ţi permit să ai o fotografie personală pe fundalul ecranului. De asemenea, T200 are cinci jocuri, un calendar extrem de util, iar timpul său de utilizare ?n regim stand-by este de 220 de ore. T200 este compatibil cu camera fotografică digitală CommuniCam&trade: MCA 10 View, cu care poţi face fotografii ce pot fi trimise pe e-mail ca documente ataşate, direct din telefon.


Caracteristici:

Ceas cu alarmă cu funcţie de repetiţie
Lumină (albastră) de fundal
Calculator
Calendar
Listă apeluri
Ceas
Jocuri
Transfer de date de mare viteză (HSCSD, p?nă la 28.8 kbps)
Blocare tastatură
Chat pe mobil
Buton de acces direct la Internet
Agendă cu imagini
Sugerare text introdus
Profiluri
Copiere de pe card
Contor SMS
Şabloane SMS
Apelare rapidă
Vizualizare stare
Cronometru
Temporizator
Bandă triplă pentru acces global
Alertă prin vibraţii
Voice in Full Rate (FR), Half Rate (HR) and Enhanced Full Rate (EFR)
Caracteristici de reţea:

Blocarea apelurilor
Transferul automat al apelurilor
Reţinerea apelurilor
Transferul apelurilor
Identificarea numărului care apeleză (CLI)
CSD
EMS
Formare rapida pentru numere prestabilite
Transmiterea de tonuri de apel
SIM Application Toolkit
SMS
SMS Cell Broadcast
SMS mesaje lungi
Servicii de linie dublă
WAP 1.2.1



Siemens M50

http://www.my-siemens.com/MySiemens/CDA/In...52Fdesc,00.html



mie mi se pare ca m50 arata mult mai bine decat t200, singura problema la amandoua fiind faptul ca tastatura e prost iluminata si la t200 mai ales prost facuta...

in schimb la autonomie stau foarte bine amandoua...ajnugand undeva pe la 220-260 ore in stand by...

chiar, voi acum daca aveti mobile, ce mobile aveti?
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2003, 11:16 PM   #2
terminator"87"
Member
 
Join Date: Aug 2003
Location: Bistrita
terminator"87" is on a distinguished road
Default

Erikson P-800
nu costa numa' 30mil
__________________
GANDESTE TOT CE SPUI, NU SPUNE TOT CE GANDESTI
terminator"87" is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2003, 03:50 AM   #3
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Nu ai specificat, ce bani? Eu unul nu suport Siemens! Pt. mine NOKIA e cel mai tare (am un 3410, am retrogradat de la 3510i, ca aveam nevoie de bani ). Apoi tot Nokia, tot Nokia si apoi Ericsson, Motorola. Decat alta firma, mai bine un 5110. Sau un 3310. Bine, conteaza mult si ce bani vrei sa dai pe tel... Sau mai bine zis ce bani "poti" sa dai pe un mobil, care in fond e un mobil. Daca tot iti iei, poate vrei nishte Ringtones. Am peste 10000! and counting.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 20-09-2003, 11:55 PM   #4
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

mie nu imi plac nokia, ce putin astea ce le gasesti pe banda rulanta, pentru ca alea mishto nu mi le permit

3310, 3410 si altele de genul sunt naspa, si ca design si la cele 2 kilograme pe care le cantaresc

in schimb siemens imi place...nu astea a50 si a55, m50 mi se pare mishto, iar la siemens imi plac fazele de genul : lumina ce dispre incetul cu incetul, nu brusc si sunetul alacare il scoate telefonul cand se conecteaza....adica inainte sa sune efectiv....e tare mishto

si sony ericsson sunt mishto, dar la t200, care vreau eu sa-l iau tastatura e naspa...si nu are java, melodii putine si naspa...iar t300 si t310 nu-mi permit

la m50 e mishto ca are java, si poti baga multe jocuri poti schimba fetzele la el...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 23-10-2003, 12:08 PM   #5
stefan
Guest
 
Default

ce tiai luat pana la urma si cat ai dat? prin iasi un sonyericson t200 costa 3milioane , du nu din magazin...adica oricum e un cutie, sigilat

ma, ma uitam asa pe saitu www.e-gsm.ro pe la sony, si am vazut un telfon care il am si eu in sertar, pentru vremea aia era o minune telefonu ala, cred ca lceva mai bun nu se gasea

acolo scrie ca are 235 grame, da defapt are juam de kil, da daca ati sti ce rezistent e, la scapat maicamea de 2 ori pe jos, la mai dat si tata odata de pamant cu toata forta si inca mai merge
  Reply With Quote
Old 24-10-2003, 03:26 AM   #6
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default


Eu unul m-am indragostit de telefoanele cu camera digitala, sau macar cu camera foto...
Si din multele modele exitente la Nokia cred ca asta, 7250

e cel mai avantajos in raportul calitate-pret. Totusi oscilez intre el si 3650

care desi e mai scump cu aproape 70 Euro, e mult mai destept, adica poa sa faca si video capturi!
Voi ce ziceti?
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 01-11-2003, 03:39 PM   #7
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

mi-am luat t200

hehe, pe ecran ar trebui sa scrie adresa siteului :P
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2003, 03:00 AM   #8
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Sa-l stapanesti sanatos. Daca chiar vrei un screen-saver cu adresa sitului, da-mi un PM cu nr. tau, zi-mi ce vrei sa scrie, si ti-l trimit eu.

Repet, cine vrea tonuri de apel va fac gratis. Orice melodie.
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 02-11-2003, 09:34 AM   #9
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

thanks :P

asta nu are screen saver..

dar sa sti ca m-ar interesa niste tonuri de apel, dar asta nu primeste decat ems...
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2003, 02:37 AM   #10
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Daca are compozer, chiar nu e o problema. Oricum daca eu iti trimit un SMS cu tonul de apel in el (salvat pe un Ericsson in format RTTTL, adica formatul de ringtone) tu cand il primesti el il recunoaste automat ca fiind ton de apel si te intreaba daca poti sa-l salvezi. E polifonic nu? Ca pot sa fac si d-astea. Scrie daca te intereseaza. E imposibil sa nu aibe screen-saver, sau vreo animatie gen screen-saver. Pai au modele alea de caterinca si nu astea??!
__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:02 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL