INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 15-11-2010, 11:05 AM   #1
mircflo
Member
 
mircflo's Avatar
 
Join Date: Nov 2010
Location: Baia Mare
mircflo is on a distinguished road
Post Tactici de joc

Consider ca e un Thread de unde multi avem ce invata. Sunt constient ca tactica folosita de voi nu se poate folosii la toate echipele. Aveti o tactica pe care o jucati, indiferent de echipa cu care incepeti o cariera? Eu in general joc un 4-4-2 cu un AM si un DM iar mijlocasii laterali sunt "impinsi" si joc cu Atletico Madrid. In FM2010 am avut rezultate bune cu aceasta formula. Voi cum jucati? Ce formule folositi? Se pot si Print Scren-uri cu modul de asezare in teren.

Last edited by mircflo; 15-11-2010 at 12:25 PM.
mircflo is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 12:27 PM   #2
andreig
Member
 
Join Date: Sep 2010
andreig is on a distinguished road
Default

deobicei adopt tactica asta 4 fundashi un mijlocas la inchidere DM sau CM apoi doi AM unu in stanga unu in dreapta si un RW si un LW si cu un varf inpins ST . La Real Madrid am avut asa formula : Marcelo Carvalho Pepe Ramos
Xabi Alonso
Kaka Granero
C. Ronaldo Di Maria
Higuain
andreig is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 03:11 PM   #3
lecraM
Member
 
Join Date: May 2010
Location: Hunedoara
lecraM is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to lecraM
Default

4-4-2 diamond attacking, lw si rw la individual pe dribling,forward run la maxim,atacantii cu valoare mare la shuturi pe long shots sau forward run si fundasii laterali cu forward run, creative pass
lecraM is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 08:01 PM   #4
l30gdan
Member
 
Join Date: Aug 2008
l30gdan is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by lecraM View Post
4-4-2 diamond attacking, lw si rw la individual pe dribling,forward run la maxim,atacantii cu valoare mare la shuturi pe long shots sau forward run si fundasii laterali cu forward run, creative pass
Wow adica te aperi doar cu fundasii centrali si mijlocasul defensiv. Esti un fel de Dinamo. Dar daca iti merge echipa asa, bv tie!
Si eu sunt pentru o formula ofensiva. Consider ca cea mai buna e 433 fie cu un DM si 2 CM fie cu 2 DM/CM si un AM la mijloc, iar in atac evident 2 aripi si un varf. Acum insa joc la Man City un 424 cu Yaya Toure si Barry la mijloc, Silva si Milner pe flancuri si Tevez in spatele lui Adebayor in atac. Este destul de interesanta formatia si imi place.
l30gdan is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 08:47 PM   #5
wwerko
Member
 
wwerko's Avatar
 
Join Date: Aug 2008
wwerko is on a distinguished road
Default

433=4 fundasi
2dm
cm
2w
1am
1a
________
11...no portari? :-?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
wwerko is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 09:40 PM   #6
andrei14
Member
 
Join Date: Feb 2010
andrei14 is on a distinguished road
Default

eu fac tacticile in functie de echipe dar cand incep cu astea mai mari joc 4-3-3 Attaking
este foarte buna
acuma la arsenal cu tactica asta din 71de goluri cate a dat echipa 45are chamack el e target man
andrei14 is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 09:49 PM   #7
lecraM
Member
 
Join Date: May 2010
Location: Hunedoara
lecraM is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to lecraM
Default

chiar merge, joc cu steaua si am primit 15goluri in tur , am marcat 32
lecraM is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2010, 10:24 PM   #8
andrei14
Member
 
Join Date: Feb 2010
andrei14 is on a distinguished road
Default

sunt pe primul loc in Anglia cu arsenal am dat 71 de goluri pana in etapa 25 si am primit vreo 30 dar e important ca fac scoruri uimitoare de ex bat pe chelsea cu 1-5la ei acasa si la mine acasa o bat pe CITY CU 5-4hehe si am o aparare puternica dar asa e tactica
andrei14 is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2010, 07:17 PM   #9
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

La 5-4 cu Manchester City, n-ai putea sa spui ca ai o aparare puternica, dar avand in vedere clasamentul general, se poate spune.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 16-11-2010, 09:50 PM   #10
andrei14
Member
 
Join Date: Feb 2010
andrei14 is on a distinguished road
Default

nu vroiam sa zic Lvl jucatorilor din aparare este mare dar asa e tactica pe care o folosesc m-ai sinucigasa
andrei14 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:10 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL