INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 14-10-2010, 08:05 AM   #121
BGM79
Member
 
BGM79's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
BGM79 is on a distinguished road
Default

Pana la urma am inteles ca Artistul nu se mai ocupa de campionatul Romaniei.........stiti daca se mai ocupa cineva, daca vom avea jucatorii,emblemele si asa mai departe ca la jocul din 2010(buna treaba)????

// vom scoate un patch cu stemele echipelor din Romania imediat dupa lansarea jocului!

Last edited by Astristul; 14-10-2010 at 12:04 PM.
BGM79 is offline   Reply With Quote
Old 14-10-2010, 12:59 PM   #122
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Un interviu cu Adrian Wahl, in limba germana, cu imagini din noul joc. Acesta este primul episod din seria speciala dedicata de catre Game Trust TV jocului FIFA Manager 11.

__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 15-10-2010, 10:58 PM   #123
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

ManagerFIFA.com a anuntat astazi ca vom avea parte si anul acesta de varianta DEMO a jocului si ca cel mai probabil, va fi lansata saptamana viitoare.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 01:18 PM   #124
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Default

dar ceva despre engine-ul pe care o sa fie construit meciul, exista ceva detalii? eu nu gasesc nicaieri cu toate ca am citit o gramada de site-uri si am vizionat multe flmulete despre FM 11. o sa fie bazat pe engine-ul lui Fifa 11 next gen sau va fi engine-ul de la Fifa 09 sau Fifa 10? si inca ceva ce ma face sa cred ca nici in acest an nu vom avea parte de un gameplay decent este faptul ca nu gasesc niciun printscreen din 3D meci. oare dc evita cei de la EA sa posteze detalii amanuntite despre grafica si gameplay la modul 3D?

e usor sa pui 50 de poze in care sa arati micile schimbari de fundal ale interfetei, fulare, furniruri noi pt birouri...
pana la urma jocul se numeste FIFA Manager, provine din franciza celebrului simulator care apare inca din 94 pe PC si grafica, animatiile si gameplay-ul sunt principalele lucruri care fac diferenta intre Fifa Manager si un manager online obisnuit de browser.

cred ca sunt cam neinspirati cei de la firma "mama" EA ca lasa pe mana filialei germane acest joc care ar putea sa se ridice la nivelul next gen si sa aiba vanzari record asa cum face in acest moment Fifa 11 dar e politica lor si pe termen lung s-ar putea sa se dovedeasca una paguboasa pt ca toate acele drepturi ale ligiilor folosite in Fifa Manager costa multe milioane de euro si cu un meci de toata jena an de an nu cred ca o sa isi atinga targetul financiar scontat.
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 01:31 PM   #125
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Presupun ca engine-ul va fi bazat pe cel de la fifa 11 pc deoarece am vazut ca va fi din nou in joc vechiul mod FOOTBAL FUSION..daca ai fifa 11 deci nu are cum sa fie alt engine in afara de cel de la fifa 11 pc!
Oricum asteptam sa vedem mai e putin si apare:P
__________________
Edit by mod.

Last edited by Astristul; 18-10-2010 at 03:28 PM.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 01:43 PM   #126
RabeSandraTan@
Member
 
RabeSandraTan@'s Avatar
 
Join Date: Nov 2009
RabeSandraTan@ is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by dolcenike View Post
Presupun ca engine-ul va fi bazat pe cel de la fifa 11 pc deoarece am vazut ca va fi din nou in joc vechiul mod FOOTBAL FUSION..daca ai fifa 11 deci nu are cum sa fie alt engine in afara de cel de la fifa 11 pc!
Oricum asteptam sa vedem mai e putin si apare:P
daca e asa atunci de ce oare ar evita sa dea detalii despre meciul 3D mai ales ca un engine next gen ar fi punctul de atractia si ar atrage vanzari record. Cei de la Fifa au postat poze si filmulete cu 6 luni intainte de aparitia jocului si s-au laudat cu viitorul (pe atunci) joc mai ales ca aveau si cu ce. Fifa 11 e pur si simplu uluitor (pt mine e cel mai bun joc pe care l-am jucat vreodata).
Mi-e greu sa cred ca cei de la EA ar fi ignorat chiar acest "mic" detaliu, ca jocul ar trece la next gen si ca in sfarsit asta ar permite un gameplay si o grafica aproape de realitate.

Modul fusion ar putea sa fie doar salvarea echipei cu tot cu tactica si nivelul la care au ajuns jucatorii tai in fifa manager 11 in acel moment intr-un fisier care iti permite apoi deschiderea lui cu Fifa 11 pt a putea juca meciuri amicale si astfel sa ii poti controla pe gameplay-ul next gen si nicidecum nu cred ca inseamna ca si Fifa Manager 11 va avea implicit acel engine. F probabil o sa fie bazat pe acelasi engine deja depasit de la Fifa 09 sau fifa 10
RabeSandraTan@ is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 02:12 PM   #127
bluezero
Member
 
bluezero's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
bluezero is on a distinguished road
Default

vedem noi,sper sa nu se fi schimbat Editorul..
bluezero is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 02:32 PM   #128
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

parerea mea despre fusion: nu cred ca jocurile se vor juca in Fifa.
stiti de la editia din 2009, cand, printr-un mod al fisierului user.ini, puteai controla toata echipa in 3d? eu asa cred ca vor face si acum. daca nu, atunci de ce au codat anul acesta acel fisier si nu se mai pot controla toti jucatorii in 3d? parerea me e ca "football fusion" va fi un mare "fâs" (am scris cu diacritice ) si ca engine-ul folosit va fi acelasi ca si pana acum, adica fifa 09.

sper din tot sufletul sa ma insel, dar, din evolutia jocului in ultimii ani, de cand e pe mana celor de la BF, nu am vazut nimic care sa rupa gura targului. mai mult, chiar a dezamagit de la an la an.

vin cu toate ideile lor care descurajeaza ideea de manager. nu am auzit pe nimeni de aici care sa fi ajuns cu o cariera in anul 2060, sa joace meciurile in 3d si sa fie entuziasmat in continuare de joc. Fifa Manager nu mai e ce era odata (ma refer la TCM)
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 03:36 PM   #129
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by RabeSandraTan@ View Post
dar ceva despre engine-ul pe care o sa fie construit meciul, exista ceva detalii? eu nu gasesc nicaieri cu toate ca am citit o gramada de site-uri si am vizionat multe flmulete despre FM 11. o sa fie bazat pe engine-ul lui Fifa 11 next gen sau va fi engine-ul de la Fifa 09 sau Fifa 10? si inca ceva ce ma face sa cred ca nici in acest an nu vom avea parte de un gameplay decent este faptul ca nu gasesc niciun printscreen din 3D meci. oare dc evita cei de la EA sa posteze detalii amanuntite despre grafica si gameplay la modul 3D?

e usor sa pui 50 de poze in care sa arati micile schimbari de fundal ale interfetei, fulare, furniruri noi pt birouri...
pana la urma jocul se numeste FIFA Manager, provine din franciza celebrului simulator care apare inca din 94 pe PC si grafica, animatiile si gameplay-ul sunt principalele lucruri care fac diferenta intre Fifa Manager si un manager online obisnuit de browser.

cred ca sunt cam neinspirati cei de la firma "mama" EA ca lasa pe mana filialei germane acest joc care ar putea sa se ridice la nivelul next gen si sa aiba vanzari record asa cum face in acest moment Fifa 11 dar e politica lor si pe termen lung s-ar putea sa se dovedeasca una paguboasa pt ca toate acele drepturi ale ligiilor folosite in Fifa Manager costa multe milioane de euro si cu un meci de toata jena an de an nu cred ca o sa isi atinga targetul financiar scontat.
De regula, motorul grafic din FIFA Manager este cel folosit in FIFA in urma cu 1 an de zile. Deci pentru FIFAM 11, motorul de la FIFA 10. Si pana sa ajungem sa vedem motorul next-gen la FIFAM, cred ca vom mai avea de asteptat, pentru ca asa cum portarea a dus la multe modificari majore in cazul jocului FIFA 11, asa ar presupune si pentru FIFAM, iar ei nu prea sunt dispusi sa se complice cu asa ceva.

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:30 PM ----------

Quote:
Originally Posted by dolcenike View Post
Presupun ca engine-ul va fi bazat pe cel de la fifa 11 pc deoarece am vazut ca va fi din nou in joc vechiul mod FOOTBAL FUSION..daca ai fifa 11 deci nu are cum sa fie alt engine in afara de cel de la fifa 11 pc!
Oricum asteptam sa vedem mai e putin si apare:P
Nu e vorba de niciun football fusion. In 2004 intradevar, daca le aveai pe amandoua, bagai al 2-lea cd de la fifa si jucai in manager. Aici modul de joc e total diferit. Doar intri in meciul 3d si, daca ai optiunea activata, iti poti controla jucatorii ca la FIFA, dar asta nu implica si sa ai instalat jocul FIFA, ci doar sa il inregistrezi, adica sa dovedesti ca l-ai cumparat.

---------- Post added at 04:32 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

Quote:
Originally Posted by bluezero View Post
vedem noi,sper sa nu se fi schimbat Editorul..
Am postat in topicul asta despre asta! Editorul s-a schimbat ... enorm de mult.

---------- Post added at 04:36 PM ---------- Previous post was at 04:32 PM ----------

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
parerea mea despre fusion: nu cred ca jocurile se vor juca in Fifa.
stiti de la editia din 2009, cand, printr-un mod al fisierului user.ini, puteai controla toata echipa in 3d? eu asa cred ca vor face si acum. daca nu, atunci de ce au codat anul acesta acel fisier si nu se mai pot controla toti jucatorii in 3d? parerea me e ca "football fusion" va fi un mare "fâs" (am scris cu diacritice ) si ca engine-ul folosit va fi acelasi ca si pana acum, adica fifa 09.

sper din tot sufletul sa ma insel, dar, din evolutia jocului in ultimii ani, de cand e pe mana celor de la BF, nu am vazut nimic care sa rupa gura targului. mai mult, chiar a dezamagit de la an la an.

vin cu toate ideile lor care descurajeaza ideea de manager. nu am auzit pe nimeni de aici care sa fi ajuns cu o cariera in anul 2060, sa joace meciurile in 3d si sa fie entuziasmat in continuare de joc. Fifa Manager nu mai e ce era odata (ma refer la TCM)
E bine ca ti-ai dat singur seama despre ce e vorba. Spui ca te dezamageste evolutia jocului? Ei bine, obisnuieste-te cu asta pentru ca dezamagirile tale nu se vor opri aici. In loc sa faca un joc care sa merite osteneala, ei baga elemente "eye-candy" la greu si se bazeaza doar pe profit. Cum am spus intr-o postare anterioara, slava Domnului ca n-au bagat limitarea aia cu 5 instalari si la TCM 2004/FIFAM 08!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-10-2010, 08:46 PM   #130
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

cu aceste cuvinte, azi am instalat TCM 2005, fara update-uri, fara RLSP, fara nimic.
sper sa ajung iarasi la o cariera de 60-65 ani, cum am facut prima oara cand am jucat. am ajuns la concluzia ca ce e mai vechi e mai bun. bafta!

// poate iti vei posta si cariera la sectiunea respectiva! Bafta!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 18-10-2010 at 11:15 PM.
mikkel is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 11


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:05 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL