INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven

Reply
 
Thread Tools
Old 17-09-2010, 05:49 PM   #41
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Poate nu m-am făcut bine înțeles.

FIFA 11 PC e mai bun și mai frumos la gameplay decât PES, nici un dubiu aici, l-a depășit anul ăsta, dar lui FIFA îi lipsește acel ceva, acel simulator fotbalistic.

tl;dr

FIFA = Arcade.
PES = Simulator.


Hai să nu deviem de la subiect, care este PES 11, vă rog.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 06:10 PM   #42
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Pai amice, tu ai inceput comparatia asta. Oricum stiu ca ai spus undeva pe aici ca grafica fifa este de rasul curcilor.
Mai degraba cred ca opiniile tale se potrivesc perfect acestei descrieri..
Tu faci ce faci si ataci EA, asa ca nici nu ma obosesc sa incerc purtarea unei discutii serioase pe tema asta cu tine si nici nu recomand altcuiva sa incerce acest lucru.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 06:26 PM   #43
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

Deci continuăm....


Ok.



Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 08:22 PM   #44
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Deci va rog sa terminati. Chiar nu rezolvi nimic Scatterbrain ca tot postezi poze din diferite unghiuri, cu zoom sau fara. Poate tie iti creeaza satisfactie "Ah, iar i-am facut praf pe astia. Stai sa vezi cand mai gasesc ceva bug in fifa. Acuma ma pun la cautat si analizat. Le arat eu lor." Stii, este destul de aiurea.

Acum, lasand offtopic-ul deoparte si revenind la subiect. De data aceasta vorbesc in cunostinta de cauza. Am butonat ambele demo-uri cam 3 ore, dar nu contra computerului, ci a unui prieten. Deci, FIFA e FIFA 10 NG portat pe PC, jucatorii se misca fluid, grafica e buna, per total nu un joc bun, ci foarte bun. Mi-a lasat o impresie foarte buna, mai ales datorita timpului de raspuns instantaneu la comenzi si a animatiilor foarte bine realizate.

Si acum PES... PES 2011 este un mare, foarte mare, urias pas inainte pentru seria celor de la Konami. Se pare ca producatorii s-au tinut de cuvant anul acesta, nu doar au aruncat cu vorbe "facem asta si asta" si pe cand nu a iesit mai nimic. NU! De data asta chiar este o diferenta uluitoare intre PES 2010 si 2011. Animatiile foarte bune, diversificate, raspunsul la comenzi rapid, spre deosebire de 2010 in care puteai "planui" ca la sah cateva "mutari" inainte. Deci da, foarte bun.

Si concluzia: am evitat sa fac vreo comparatie intre cele jocuri pentru simplul fapt ca ambele sunt foarte bune. Fiecare are dreptul sa joace ce vrea si ce poate (in cazul meu nici unul din el :P). Asa ca, nu are rost sa tot continuati cu dispute si argumentari peste argumetari. Ca doar nu sunteti avocati. Jucati jocul de placere, ca sa va relaxati dupa o zi de scoala/munca, sau cu un prieten intr-un derby inflacarat. Nu are rost sa faceti o "profesie" din asta (parerea mea).
Caly is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 08:28 PM   #45
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Quote:
Originally Posted by Caly View Post
Deci va rog sa terminati. Chiar nu rezolvi nimic Scatterbrain ca tot postezi poze din diferite unghiuri, cu zoom sau fara. Poate tie iti creeaza satisfactie "Ah, iar i-am facut praf pe astia. Stai sa vezi cand mai gasesc ceva bug in fifa. Acuma ma pun la cautat si analizat. Le arat eu lor." Stii, este destul de aiurea.

Acum, lasand offtopic-ul deoparte si revenind la subiect. De data aceasta vorbesc in cunostinta de cauza. Am butonat ambele demo-uri cam 3 ore, dar nu contra computerului, ci a unui prieten. Deci, FIFA e FIFA 10 NG portat pe PC, jucatorii se misca fluid, grafica e buna, per total nu un joc bun, ci foarte bun. Mi-a lasat o impresie foarte buna, mai ales datorita timpului de raspuns instantaneu la comenzi si a animatiilor foarte bine realizate.

Si acum PES... PES 2011 este un mare, foarte mare, urias pas inainte pentru seria celor de la Konami. Se pare ca producatorii s-au tinut de cuvant anul acesta, nu doar au aruncat cu vorbe "facem asta si asta" si pe cand nu a iesit mai nimic. NU! De data asta chiar este o diferenta uluitoare intre PES 2010 si 2011. Animatiile foarte bune, diversificate, raspunsul la comenzi rapid, spre deosebire de 2010 in care puteai "planui" ca la sah cateva "mutari" inainte. Deci da, foarte bun.

Si concluzia: am evitat sa fac vreo comparatie intre cele jocuri pentru simplul fapt ca ambele sunt foarte bune. Fiecare are dreptul sa joace ce vrea si ce poate (in cazul meu nici unul din el :P). Asa ca, nu are rost sa tot continuati cu dispute si argumentari peste argumetari. Ca doar nu sunteti avocati. Jucati jocul de placere, ca sa va relaxati dupa o zi de scoala/munca, sau cu un prieten intr-un derby inflacarat. Nu are rost sa faceti o "profesie" din asta (parerea mea).
Bine zici! Nu are rost sa ne tot certam pe tema asta!
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 17-09-2010, 09:02 PM   #46
warhell10
Banned
 
Join Date: Jun 2010
warhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura aboutwarhell10 has a spectacular aura about
Default

Cam slabut acest PES 11 Demo , ma asteptam sa fie cel putin egal cu FIFA 11 Demo ............dar nu e nici pe aproape de fifa 11 demo , s-a vazut ca s-a lucrat foarte mult la fifa 11 , sunt curios ce replica le vor da cei de la konami celor de la EA in 2012 .
warhell10 is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 06:03 AM   #47
cristishady
Member
 
cristishady's Avatar
 
Join Date: Feb 2009
Location: PLOIESTI
cristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of lightcristishady is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to cristishady
Default

Am jucat si eu PES la un prieten acasa.. ( si fifa), nu fac comparatii, insa ce imi place este ca, in sfarsit, au facut ceva care sa semene a joc de fotbal. Dupa parerea mea, pes 2009 si 2010 au fost doua jocuri foarte slabe.
Nu este un joc extraordinar, dar a facut progrese vizibile, am reusit chiar sa observ suturi putin mai normale ( din pacate, tot am senzatia ca mingea aia e teleghidata cateodata).
Miscarea jucatorilor este in continuare ciudata, si de multe ori ai impresia ca danseaza, nu ca se misca cu mingea la picior. Ar trebui sa faca un engine nou, de la 0 anul viitor, nu sa-l imbunatateasca pe cel existent.
Iar cu trolli ca scatterbrain nici nu are rost sa vorbesc, sau sa le raspund, nu degeaba are ban pe nspii mii de conturi prin unele parti..Nu merita luati in seriosi acesti indivizi.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
cristishady is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 10:27 AM   #48
X-oNe
Member
 
X-oNe's Avatar
 
Join Date: Aug 2010
Location: Targoviste
X-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud ofX-oNe has much to be proud of
Send a message via Yahoo to X-oNe
Default

30 de echipe deblocate

http://www.multiupload.com/1NJ9EK9T72
__________________
Adevăratul război al acestor vremuri este cel cu noi înşine.

Last edited by X-oNe; 18-09-2010 at 12:32 PM.
X-oNe is offline   Reply With Quote
Old 18-09-2010, 08:06 PM   #49
dinamovistu_ady
Nick vechi: dinamovistu_hai dinamo
 
dinamovistu_ady's Avatar
 
Join Date: Oct 2008
Location: Bucuresti
dinamovistu_ady has a spectacular aura aboutdinamovistu_ady has a spectacular aura about
Default

asta e cel mai tare patch pentru demo!

Last edited by dinamovistu_ady; 18-09-2010 at 08:36 PM.
dinamovistu_ady is offline   Reply With Quote
Old 19-09-2010, 12:51 PM   #50
Boogdan77
Banned
 
Join Date: Aug 2010
Boogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the roughBoogdan77 is a jewel in the rough
Default

pes 2011 e nashpa nu pot sa dai o pasa buna si nu ma refer la chestia aia cu powerbar :| e vai de el jocu ... japonezii tampiti :|

---------- Post added at 12:51 PM ---------- Previous post was at 12:51 PM ----------

Fifa:x:x:x
Boogdan77 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:24 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL