INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sporturi

Reply
 
Thread Tools
Old 22-07-2008, 06:26 PM   #11
champion
Member
 
Join Date: Sep 2007
Location: nevermind
champion is just really nicechampion is just really nicechampion is just really nicechampion is just really nice
Default

Interesanta etapa asta cu toate imprejurimile ei. Nu credeam ca invingatorul va fi chiar Dessel, in fine. Mi-a parut rau pentru pustiul acela, Augustin parca... daca nu cadea acolo, termina in primii 10.
Iar maine, am auzit, ca va fi cea mai importanta etapa dintre toate: Embrun - L'Alpe-d'Huez - 210.5 km.
__________________
"the most complete player to ever play for liverpool"

An absolute colossus in the centre of the park, Gerarrd's tireless running,
superb vision on the ball an ability to strike from
distance have made him one of the best midfielders in the world.
champion is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 09:23 AM   #12
champion
Member
 
Join Date: Sep 2007
Location: nevermind
champion is just really nicechampion is just really nicechampion is just really nicechampion is just really nice
Default

Lance revine in ciclism !

http://www.lequipe.fr/Cyclisme/breve...raite_Dev.html
__________________
"the most complete player to ever play for liverpool"

An absolute colossus in the centre of the park, Gerarrd's tireless running,
superb vision on the ball an ability to strike from
distance have made him one of the best midfielders in the world.
champion is offline   Reply With Quote
Old 10-09-2008, 09:22 PM   #13
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

haha ce bine-mi pare ca revine
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 11-09-2008, 09:31 PM   #14
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

In sfarsit o sa am si eu de ce sa mai ma uit la tur. Mai Schumacher la formula 1 mai trebuie.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2008, 11:57 AM   #15
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Probabil că a descoperit recent un laborator american ceva bun şi nedetectabil pentru Châtenay-Malabry. Bag ****, şi chiar începuse din nou să-mi placă sportul ăsta din ce în ce mai mult.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2008, 12:52 PM   #16
shinoda
duc *****ul în cârcă
 
shinoda's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: at the center of the earth, in the parking lot
shinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud of
Default

Eu unu privesc cu ochi buni aceasta reintoarcere a lui Lance. In acesti 2 ani in care a lipsit, Turul parca nu a mai avut acel farmec aparte. I-a lipsit un lider adevarat. Nu a mai fost echipa Discovery care sa traga mereu plutonul dupa ei iar la momentul oportun Lance sa tasneasca si sa isi spulbere competitia. Atunci cand americanul e prezent parca si restul ciclistilor sunt mai motivati si de aici un Tur mai spectaculos. Anul acesta cei de la CSC mi s-au parut mai tresariti insa nici ei nu stiau prea bine pe cine sa sprijine. Cei mai in forma pareau cei doi Schleck insa pana la urma a invins Sastre. Cat despre Lance dopat, hotul neprins e negustor cinstit.
shinoda is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2008, 01:36 PM   #17
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

L-au prins, mă, dar nu se face nimic în privinţa asta, pentru că ar fi o lovitură prea dură pentru imaginea Turului, care după mine a avut anul ăsta cea mai reuşită ediţie de când îl urmăresc.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2008, 05:25 PM   #18
shinoda
duc *****ul în cârcă
 
shinoda's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: at the center of the earth, in the parking lot
shinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud of
Default

Jurnalistii de la L'Quipe sustin ca el s-a dopat in editia din 1999 insa nu au reusit sa demonstreze acest lucru. Ce au demonstrat este ca Lance s-a dopat, insa inainte de a suferi acea operatie care l-a vindecat de cancer pentru ca americanul s-a destainuit unui doctor de-al sau ca a folosit substante interzise, doctor care mai apoi a facut publice aceste marturisiri. Si chiar daca s-a dopat si nu a fost prins in editiile Turului pe care le-a castigat, crezi ca el ar fi singurul? Crezi ca Ulrich, Mayo si asa mai departe nu au folosit niciodata aceste substante? Fii sigur ca si ei au folosit, insa nu au fost prinsi. Turul este prea solicitant atunci cand tintesti victoria. Cat despre spectaculozitatea Turului din acest an, nu cred ca se compara nici pe departe cu Tururile din anii precedenti, cu duelurile dintre Lance, Ulrich, Vinokourov, Mayo, Hamilton, Voigt si asa mai departe.
shinoda is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2008, 08:19 PM   #19
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by shinoda View Post
Jurnalistii de la L'Quipe sustin ca el s-a dopat in editia din 1999 insa nu au reusit sa demonstreze acest lucru.
Ei susţin asta pe baza unor probe care vin chiar de la Châtenay-Malabry, cel mai performant laborator de testare anti-doping din Europa.

Ullrich a fost şi el prins, nu prin teste anti-doping propriu-zise, dar prin descoperirea legăturilor cu doctorul Eufemiano Fuentes, care le furniza "pacienţilor" substanţe interzise. Am ţinut cu germanul pe vremea lui Armstrong, asta e, sportul merge mai departe, trebuie înţeles că în ciclism s-a făcut acest pas, sunt sportivi găsiţi dopaţi pentru că organismele conducătoare doresc acest lucru, doresc un sport curat, ceea ce se întâmplă în puţine cazuri, iar acum că s-a făcut acest pas nu există cale de întoarcere şi trebuie făcut totul pentru curăţarea acestui sport.

Pentru mine, nu avea de ce să fie mai spectaculos Turul cu Armstrong. Că se rula cu viteză mai mare, că aveam nume mai mediatizate, că exista un lider clar în competiţie, astea sunt egale cu 0 în opinia mea, de fapt nu, ultimul e chiar ceva cu minus.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 14-09-2008, 11:28 PM   #20
shinoda
duc *****ul în cârcă
 
shinoda's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: at the center of the earth, in the parking lot
shinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud ofshinoda has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by Ratonu View Post
Pentru mine, nu avea de ce să fie mai spectaculos Turul cu Armstrong. Că se rula cu viteză mai mare, că aveam nume mai mediatizate, că exista un lider clar în competiţie, astea sunt egale cu 0 în opinia mea, de fapt nu, ultimul e chiar ceva cu minus.
Zi si mie ce ti s-a parut anul asta asa de spectaculos. Etapele de munte unde niciunul dintre favoriti nu avea putere sa atace decisiv, de parca ii tragea cineva din spate cu o sfoara? Evans, marele favorit, varza pe munte. F Schleck a avut o singura etapa buna, in care a preluat tricoul galben si din acel moment a inceput numaratoarea inversa pentru cand il va pierde. Kohl imi e simpatic, cu mutra aia a lui tractorist austriac, era in stare sa omoare in stranga si-n dreapta numai sa nu piarda tricoul cu buline. Valverde saracu, mai bine ramanea in Spania lui sa se antreneze pentru Vuelta unde oricum anul asta din ce-am vazut doar face figuratie. Cat despre marele castigator Carlos Sastre, omul asta a avut o singura evadare sanatoasa care a decis castigatorul. Pot sa spun ca anul acesta am urmarit Turul doar pentru peisajele impresionante ale Frantei si pentru sarea si piperul cursei, Banciu si Naum. Asa ca, sa lasam in urma dezamagirea de Tur de anul acesta si sa il asteptam cu sufletul la gura pe nenea Lance la anu. Hai noroc si la multi ani.
shinoda is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:01 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL