INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11

Notices

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 19-02-2011, 05:40 PM   #1
RazorX
Member
 
Join Date: Feb 2011
RazorX is on a distinguished road
Default Problema fifa 11 online gameranger

Cand vreau sa joc fifa 11 online , joc cu gameranger. Cand sunt host pot sa joc , se conecteaza playeri , dar cand nu sunt host nu pot sa ma conectez la server , dau refresh ... Refresh si nimic.Mai mentionez ca am router si ca firewall-ul este oprit.Va rog sa ma ajutati.Multumesc Anticipat!!!!
RazorX is offline  
Old 19-02-2011, 08:14 PM   #2
Stf69x
Member
 
Join Date: Jan 2008
Stf69x is on a distinguished road
Default

si eu am rooter si nu am probleme de genu asta.... si am si firewallu activat , vezi sa nu fie din alta cauza .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Stf69x is offline  
Old 20-02-2011, 04:35 AM   #3
demonikul
Banned
 
demonikul's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
demonikul is on a distinguished road
Default

razor gameranger este direct ip,nu server
tunngle este server
iar cu hamachi nu merge,decat daca cei cu programul teknogods scot o versiune in care sa includa si fifa 11
eu am laptop,netul nu este al meu si viteza se imparte(in mod inegal dupa folosinta)intre un desktop si laptopul meu,mai nou inca un desktop
joc pe gameranger si merge binisor cu cei care au ping verde,merge sa joc si cu cei fara ping(nici macar rosu,deloc)dar imi cam merge sacadat
era sa uit routerul wireless are firewall fiindca,daca vreau sa fiu host mereu primesc un mesaj cu portul NAT restricted
pe tunngle merge fara lag 2vs2 dar acolo trebuie porturi fordwarding ca sa poti crea room oricand vrei tu,altfel doar 5 roomuri se pot crea si trebuie sa astepti,ba inca nu te poti conecta la orice room chiar daca hostul e roman
de obicei intram romanii in grid sau alte servere de jocuri fiindca era acelasi lucru ...lan

am uitat ceva si mai misto,sunt in italia si tot pot juca ca,client cu cei din romania
ori ai net de ras,ori esti noob
uit cam multe ca e tarziu,am firewall-ul activat la windows dar nu folosesc antivirus ca mai mult ma incurca
nu uitati,ar trebui sa aveti antivirusi profesionali fiindca aia au optiunea de on/off a firewall-ului de la antivirus
antivirusii free si cei personal/home au firewall dar nu-l poti dezactiva

Last edited by demonikul; 20-02-2011 at 04:48 AM.
demonikul is offline  
Old 20-02-2011, 05:22 AM   #4
urSus
Member
 
urSus's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Galati
urSus will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to urSus Send a message via Skype™ to urSus
Default

Quote:
Originally Posted by demonikul View Post
iar cu hamachi nu merge


Am jucat fifa 11 cu Hamachi.Nu stiu daca ai incercat sau nu.Si daca nu,dezinformezi.
__________________
Cu cat esti mai mare....Cu atat iti dai seama cat de mic esti



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
urSus is offline  
Old 20-02-2011, 02:59 PM   #5
RazorX
Member
 
Join Date: Feb 2011
RazorX is on a distinguished road
Default

Akma imi merge sa intru dar dupa ce da hostul start peste 3 min imi intra in joc.Care e problema?
RazorX is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:27 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL