INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

Reply
 
Thread Tools
Old 20-05-2008, 05:00 PM   #31
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

si acum poti sa ai echipa de rezerva ....doar ca in anglia trebuie sa selectezi foarte multe ligi ca sa poti sa o folosesti . in spania poti sa o pui in liga a 2 a din ediotr in romania la fel...in italia nu stiu
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2008, 10:04 PM   #32
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by margarit View Post
si acum poti sa ai echipa de rezerva ....doar ca in anglia trebuie sa selectezi foarte multe ligi ca sa poti sa o folosesti . in spania poti sa o pui in liga a 2 a din ediotr in romania la fel...in italia nu stiu
In afara de Anglia, in care trebuie sa selectezi toate ligile pana la ultima ca echipa de rezerve sa joace intr-o liga de rezerve, in celelalte 206 tari se aplica a 2-a metoda spusa de margarit. Adica bagi echipa de rezerve in liga a 2-a cu ajutorul editorului!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 20-05-2008, 10:18 PM   #33
Kahn
Member
 
Kahn's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Braila
Kahn will become famous soon enough
Default

Deci iata lista cu ce astept eu de la Fifa Manager 09:
1.Schimbarea motorului grafic(s-a anuntat deja asa ca ma bucur)
2.Eliminare bug-urilor acelea enervante(repunerile de la marginea terenului, portarul care din careul lui face preluarea pana la mijlocul terenului......si tot asa)
3.Tacticile sa conteze mai mult,sa poti sa pui jucatorul unde vrei la fazele fixe( e enervant ca Goian care este foarte inalt sa nu urce deloc in careu la fazele fixe)
4.Centrarile sa nu mai fie cu bolta si sa se inscrie si din cornere(acuma se da sut-centrare)
5.Portarii sa nu mai gafeze asa mult(adica sa scape mingea printre maini sau alte chestii)
6.Pasele si centrarile sa fie mult mai precise
7.Unele suturi sa nu mai fie date de parca ar fi sutat un copil de 5 ani in minge
8.Mai multe driblinguri si faze spectaculoase(sa se respinga din careu prin foarfeca....)
9.Meciurile din prima liga sa se joace numai pe nocturna.
10.Jucatorii sa nu mai oboseasca asa de repede(adica dupa 5-6 meciuri ca in realitate oboseste dupa vreo jumatate de sezon)
11.Acel sistem Trust sa fie mai real si sa ai mai multe optiuni prin care sa vorbesti jucatorilor
12.Conferinte de presa,sa pui presiune pe arbitrii,pe jucatori...
13.Ziarele sa scrie ceva cand cineva se transfera
14.Poate niste reactii ale antrenorului in timpul meciului.
15.Cantece care sa se auda(de exemplu la Liverpool sa se auda You will never walk alone)
16.Cluburile sa nu mai dea faliment dupa vreo 2-3 sezoane
17.Mai multe chestii la Team Spirit
18.Cand pleci in tabere sa le creasca mai mult moralul.
19.Un caine care mai intra pe teren
20.Echipele din joc sa corespunda cu cele din realitate(Liverpool sau CFR Cluj sa nu retrogradeze asa cum mi s-a intamplat mie)
21.Mai multe poze ale jucatorilor
22.Mai multe fete in 3d.
23.La sfarsitul campionatului un filmulet si la castigarea CL sau Cupei UEFA alt filmulet sa arate cum il arunca pe manager in sus si cum primesc jucatorii medaliile si ridica trofeul.
24.Numele reale ale antrenorilor.
25.Pozele mai multor arbitrii.
Si mai continuati si voi lista.Poate ca am prea multe pretentii dar sper ca macar cateva din ele sa se indeplineasca!
__________________
Timpul este imaginea mobila a eternitatii imobile-Platon
Cunoaste-te pe tine insuti-Socrate
Nu de vorba celor multi trebuie sa tinem seama,ci de judecata celui care cunoaste adevarul pur-Platon
Chibzuieste fara graba dar executa repede hotararile ce le-ai luat-Socrate
Dumnezeu nu joaca zaruri cu lumea-Einstein

Last edited by Kahn; 20-05-2008 at 10:29 PM.
Kahn is offline   Reply With Quote
Old 21-05-2008, 01:05 PM   #34
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

3.Tacticile sa conteze mai mult,sa poti sa pui jucatorul unde vrei la fazele fixe( e enervant ca Goian care este foarte inalt sa nu urce deloc in careu la fazele fixe)
Era optiunea asta in FIFA_M 07, anul asta am vazut ca au scos-o!
Sa speram ca va reveni in FIFA_M 09!

5.Portarii sa nu mai gafeze asa mult(adica sa scape mingea printre maini sau alte chestii)
S-a reparat chestia asta cu un patch 3d! (vorbesc de FIFA_M 08 )

6.Pasele si centrarile sa fie mult mai precise
S-a reparat chestia asta cu un patch 3d! (vorbesc de FIFA_M 08 )

7.Unele suturi sa nu mai fie date de parca ar fi sutat un copil de 5 ani
in minge
S-a reparat chestia asta cu un patch 3d! (vorbesc de FIFA_M 08 )
E clar ca nu prea ai incercat multe patch-uri pentru meciul 3d!

10.Jucatorii sa nu mai oboseasca asa de repede(adica dupa 5-6 meciuri ca in realitate oboseste dupa vreo jumatate de sezon)
Cred ca glumesti? Ca in realitate? Ai uitat ca atunci cand Steaua juca in grupele UCL, 3 zile dupa, in campionat jucatorii jucau ca o cizma si nu puteam sa invingem? Deci e destul de realist din punctul asta de vedere!

11.Acel sistem Trust sa fie mai real si sa ai mai multe optiuni prin care sa vorbesti jucatorilor
As vrea sa dispara pentru ca e plin de bug-uri!

12.Conferinte de presa,sa pui presiune pe arbitrii,pe jucatori...
Jocul nu este dezvoltat pentru Romania!

15.Cantece care sa se auda(de exemplu la Liverpool sa se auda You will never walk alone)
Daca descarci un anumit patch o sa auzi exact ceea ce vrei. Eu nu l-am instalat pentru ca eu ma joc FIFA_M ascultand muzica din Winamp!

16.Cluburile sa nu mai dea faliment dupa vreo 2-3 sezoane
Alta propunere cu care nu sunt de acord. Pai daca fac transferuri aiurea ce sa le faci? Daca un club are un buget de 10 mil $ pe sezon si da 50 de mil $ pe transferuri nu e normal sa dea faliment?

19.Un caine care mai intra pe teren
Oooo da, doar pe stadionul Dinamo daca se poate!

20.Echipele din joc sa corespunda cu cele din realitate(Liverpool sau CFR Cluj sa nu retrogradeze asa cum mi s-a intamplat mie)
A retrogradat CFR Cluj? Super! Vezi exista realism in joc!
Vorbind serios acum, daca dupa 2 ani Paszkany nu o sa mai aibe rezultate si o sa plece de la echipa iti zic sigur ca o sa retrogradeze!

21.Mai multe poze ale jucatorilor
N-are rost! Dupa 10-20 de sezoane acele poze nu isi vor mai avea rostul dat fiind si faptul ca pozele nu sunt regenerabile cum sunt numele jucatorilor!

22.Mai multe fete in 3d.
Acelasi raspuns ca mai sus!

23.La sfarsitul campionatului un filmulet si la castigarea CL sau Cupei UEFA alt filmulet sa arate cum il arunca pe manager in sus si cum primesc jucatorii medaliile si ridica trofeul.
Am inteles ca astea vor fi in FIFA_M 09!

25.Pozele mai multor arbitrii.
Or sa fie si astea. O sa le poti adauga cum adaugi poze la jucatori. Mie mi se pare inca o chestie inutila adaugata jocului!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 09:35 AM   #35
spidyp77
Member
 
spidyp77's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucharest
spidyp77 is on a distinguished road
Default

ce-as vre eu :-?
deci in primul rand as vrea motorul grafic de la fifa 08 pe xbox
sa pot alege ce jucatori vreau sa se duca la faze fixe
sa aibe jucatori licentiati de la exhipele de juniori ale tuturor cluburilor, nu sa apara pe parcursul jocului jucatori fictivi
sa fac scheme de joc in sensul ca eu sa le zic jucatorilor in ce directie sa alerge
playmakerii sa fie mai radicali
sa iti poti pune poza pe un model 3d ca la pes si sa apari ca antrenorii din euro 2008
sa aiba liga 1 licentiata full
si sa poti aranja meciuri strategice, chiar cu riscul de a fi prins:P
__________________
inteligenta are limite,prostia nu


by PopS
spidyp77 is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 10:05 AM   #36
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

eu as vrea sa aiba un sistem de pariuri pt jocurile din campionatele care le selectezi la inceput. asa poti sa te imbogatesti mai repede cu meciuri trucate
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 10:07 AM   #37
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

eu imi doresc urmatoarele

1 daca trimiti scouterii sa vada un meci sa fie posibil sa vezi macar statistica meciului acela la MAT (cate pase a dat jucatoru x la jcuatoru y , pe ce zona sa jucat mai mult , etc)
2.sa conteze mai mult tactica , target man ,playmaker si man marking
3. sa poti sa faci scheme de joc (cornere ,lovituri libere ) , sa le faci tu cu creionu
4. increderea unui jucator sa nu scada asa repede si sa creasca asa greu ( cand i spun unuia ca daca nu joaca bine urmatoru meci nu il bag in lot si ma tin de cuvant , incredeera scade de la 5 la 3 ,ceea ce mie nu mi se pare normal.
5. as vrea sa poti sa comunici cu ceilalti antrenori ( cum e la fotbal manager)
6 as vrea sa ai mai multe optiuni cand vorbesti cu un jucator ( cele mai multe sunt negative)
7 as vrea ca echipa de rezerva sa poata juca chiar daca nu selectezi 1000 de ligi ( anglia)
8 tin minte ca la TCM2004 , era o optiune la antrenamente (training session sau asa ceva ) , era ceva gen text mode antrenament si i puneai tu sa faca short sprints , long sprints , short passing long passing , sa bata penalty .
__________________
Cariera mea Fifa Manager 2010 :
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
margarit is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 12:31 PM   #38
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

@ spidyp77

deci in primul rand as vrea motorul grafic de la fifa 08 pe xbox
Buna gluma. Sunt diferente imense de la xBox 360 la PC. Si asa ceva e greu de implementat pe un PC pentru ca e alta tehnologie care ruleaza la o frecventa mai mare, pe care o consola ca xBox 360 o poate suporta! Deci slabe sanse pentru dorinta ta!

sa aibe jucatori licentiati de la exhipele de juniori ale tuturor cluburilor, nu sa apara pe parcursul jocului jucatori fictivi
Nu pe multa lume vad postand asa ceva. Iti dai seama ca e imposibila chestia asta? Cum jocul este infinit, adica daca te chinui poti ajunge si in 2100, nu ai cum sa nu ai jucatori fictivi (adica generati de joc). Stii tu cumva cine si unde se naste in lume, sa nu mai zic daca va aparea vreodata un jucator macar la fel de bun ca Hagi!

sa fac scheme de joc in sensul ca eu sa le zic jucatorilor in ce directie sa alerge
O sa poti face asta in FIFA_M 09!

sa iti poti pune poza pe un model 3d ca la pes si sa apari ca antrenorii din euro 2008
Greu de spus daca se va putea. Parerea mea este ca nu!

sa aiba liga 1 licentiata full
Asta cred ca ne dorim cu totii!

si sa poti aranja meciuri strategice, chiar cu riscul de a fi prins
Nu e amuzant deloc!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 12:46 PM   #39
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

@ margarit

1. daca trimiti scouterii sa vada un meci sa fie posibil sa vezi macar statistica meciului acela la MAT (cate pase a dat jucatorul x la jucatorul y , pe ce zona sa jucat mai mult , etc)
Am inteles ca au muncit mai mult anul asta la partea de scouting, vazand criticile acerbe din partea pasionatilor de FIFA Manager! Si eu sper ca cele spuse de tine sa fie posibile in FIFA_M 09!

2. sa conteze mai mult tactica , target man ,playmaker si man marking.
O sa conteze fii sigur de asta. Acum sa vedem cum o sa fie motorul 3d, daca o sa putem sa-l modificam la fel ca pe cel vechi!

3. sa poti sa faci scheme de joc (cornere ,lovituri libere ) , sa le faci tu cu creionu
Mi-e greu sa cred ca se va putea face asa ceva!

4. increderea unui jucator sa nu scada asa repede si sa creasca asa greu. Cand i spun unuia ca daca nu joaca bine urmatoru meci nu il bag in lot si ma tin de cuvant , incredeera scade de la 5 la 3 ,ceea ce mie nu mi se pare normal.
Cum am mai spus si altadata eu as vrea sa o scoata definitiv din joc pentru ca e plina de bug-uri, dar am inteles ca a fost regandita pentru acest an. Ramane sa vedem cum o sa fie!

5. as vrea sa poti sa comunici cu ceilalti antrenori ( cum e la fotbal manager)
Din nou, nu cred ca o sa se poata face asa ceva. Unul dintre motive este ca managerii, presedintii si tot staff-ul VREUNEI ECHIPE nu sunt licentiati in FIFA Manager!

6. as vrea sa ai mai multe optiuni cand vorbesti cu un jucator ( cele mai multe sunt negative)
Praise, Motivate, Criticise ... ti se pare ca toate sunt negative? Nicidecum. Dar e loc de mai bine intradevar!

7. as vrea ca echipa de rezerva sa poata juca chiar daca nu selectezi 1000 de ligi (anglia)
De acord!

8. tin minte ca la TCM 2004 , era o optiune la antrenamente (training session sau asa ceva ) , era ceva gen text mode antrenament si i puneai tu sa faca short sprints , long sprints , short passing long passing , sa bata penalty.
Tii minte bine. Nu o sa existe asa ceva in FIFA_M 09!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 22-05-2008, 12:51 PM   #40
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Imi cer scuze pentru triplu-post, dar trebuia sa le explic fiecaruia ce se poate si ce nu se poate in viitorul FIFA Manager 09.
In plus vad ca multa lume are dorinte pentru viitorul joc. Va sfatuiesc pe toti sa va postati dorintele in engleza pe forumul oficial, pentru ca ma indoiesc de faptul ca Gerald si echipa sa intra pe FIFA Romania!

Sa va dau si link sa nu le postati aiurea pe acolo!
http://board.fm08.de/index.php?showforum=222
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:08 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL