INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Alte jocuri de fotbal > Pro Evolution Soccer / Winning Eleven
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 09-01-2004, 12:23 AM   #1
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Thread dedicat configuratiilor de sistem pe care ati reusit sa rulati PES3, tweak-urile ce au trebuit facute pe unele sisteme considerate mai "slabe".. etc.

Rapidutz astept cu nerabdare reply-ul tau ..



P.S.: Dupa Totti, iata ca inca un "infocat" fan Fifa recunoaste PES3 ca fiind un adversar de temut al seriei de la EA , asta nu face decat sa ma incante si sa-mi demonstreze ca nu mi-am racit gura degeaba batand pe toata lumea la cap pe acest forum cu PES © KONAMI :-)) 'ai pa :P
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2004, 12:42 AM   #2
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Ok,eu am avut probleme serioase cu acest joc numit pes3 care la inceput se misca foarte prost si avea multe asha zise erori <_<
Problemele acestea pot fi din cauza 1. placii video nu prea performante sau 2. fisiere din windows afectate de alte jocuri sau alte programe care le modifica .
Tocmai aceste 2 probleme le-am avut yo si cu chiu cu vai am reusit sa le rezolv...

1. In caz ca viteza gameplay-ului este foarte inceata cel mai bine ar fi sa suportati asta timp de 20 de meciuri adik mai bine zis pana faceti 1000 credite PES.(va sfatuiesc sa jucati numai pe cate 5 minute repriza nu pe 10 ca va dura mai mult si nu cred ca va doriti asta... :P ) Daca veti acumula 1000 credite veti putea cumpara double speed-ul ,
iar acesta se poate activa in timpul jocului din meniu de pauza al unui meci si va ramane asha si in urmatoarele meciuri asha ca nu va trebui la fiecare meci sa umblati pe acolo pt a pune double speed-ul
Cum am scris si mai sus aceasta problema se pare ca este cauzata de o placa video mai slaba decat un GeForce 3 in cazul meu GeForce 2...insa pot fi si exceptii chiar daca aveti un geforce 3 sau chiar si o placa video mai buna decat aceasta !
Solutie : Activarea Doble Speed-ului

2. In aceasta categorie intra anumite erori, eu am observat 3 la mine si acestea ar fi :
primul si unul foarte enervat este cel in care mi se facea imaginea neagra si ramanea blocat jocul intre schimbarea imaginilor(intrare meci,iesire meci,aratare replay sau chiar intrare in joc...).
A doua eroare care am observat-o ar fi aceea cand jucam pe un gazon tuns pe orizontala si una din lini era foarte inchisa la culoare alta nu... si tot asha (destul de enervanta si faza asta pentru ca incurca mult )
Si a treia eroare ar fi aceea cu miscarea in meniu. In cazul in care apasati pe butonul de jos si nu se duce in jos sau tineti apasat mai mult si se duce dintr-o data de mai
multe ori atunci aveti aceasta eroare
Asadar aceste erori pot fi cauzate de fisiere din windows nu prea bine puse la punct... (din pacate nu am putut afla exact care sunt acele fisiere )
Solutie : Reinstalarea OS-ului...


Pentru ca jocul sa nu se blocheze dupa intro cum a mai scris si Scaraosky intr-un alt topic,solutia ar fi sa stergeti fisierul "cafe" din Pro Evolution Soccer 3/dat/

Iar pentru cei ce inca nu au jocul si vor sa si-l ia pe viitor ar fi bine sa aiba cerintele minime care sunt urmatoarele :
Windows 98SE/ME/2000/XP
Intel Pentium III 800MHz or equivalent processor (Athlon/Duron/Celeron)
128 MB RAM
4X DVD-ROM Drive
NVIDIA GeForce 3 or ATI Radeon 8500 video card
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 8.1 or higher (included on Disc 1)
5GB free hard disk space

In cazul meu eu am asha :
Windows XP
Duron 1100MHz
512 MB RAM
52X ROM Drive
NVIDIA GeForce 2 MX400 64MB (aici intervine double speedul :P )
DirectX 8.1 compatible sound card
DirectX 9.1b
30GB free hard disk space
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2004, 01:05 PM   #3
ReKo
Member
 
Join Date: Nov 2003
Location: Bucharest
ReKo is on a distinguished road
Send a message via MSN to ReKo
Default

marfa
bravo rapidutzzzzz !!!!!!!!!!!

auzi...
dar crezi ca o sa mearga double speed pe 128 sdram? eu cred ca da pentru ca nu sacadeaza doar merge incet :P

apropo ... da mai multe detalii pentru necunascatori... la ce competitie sa joci ca sa faci 1000 credite ?
itzi spune undeva cate credite ai strans ???

DETALIIIII
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReKo is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2004, 04:09 PM   #4
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Quote:
Originally posted by Totti1@Jan 9 2004, 03:05 PM
auzi...
dar crezi ca o sa mearga double speed pe 128 sdram? eu cred ca da pentru ca nu sacadeaza doar merge incet :P

apropo ... da mai multe detalii pentru necunascatori... la ce competitie sa joci ca sa faci 1000 credite ?
itzi spune undeva cate credite ai strans ???

DETALIIIII
Nu are d c sa nu mearga double speed pe 128 sdram atata timp cat nu ai o placa video slaba


Creditele PES din cate am vazut se castiga in orice meci necontand daca acesta este un frendly sau intr-o competitie (nu am apucat sa joc in toate competitiile inca... )
Creditele obtinute apar la finalul unui meci in dreapta jos si iti arata cate aveai inainte de respectivul meci si cate dupa...
Mai puteti afla cate credite aveti daca intrati in meniul jocului la:Game Option>PES-Shop, iar de aici puteti cumpara lucruri foarte importante pt joc cum ar fi Ball effect;Fan appreciation sau Double speed match
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2004, 07:56 PM   #5
ReKo
Member
 
Join Date: Nov 2003
Location: Bucharest
ReKo is on a distinguished road
Send a message via MSN to ReKo
Default

am facut si eu 1000 de credite si mi-am bagat aia... !
e super marfa.... !

insa mie mi se pare ca merge mult prea repede.... !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReKo is offline   Reply With Quote
Old 11-01-2004, 09:06 PM   #6
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Pai si mie mi se misca prea rpd dar baga totul la maxim ca mai ia din viteza
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 13-01-2004, 01:40 PM   #7
Vlad87
Guest
 
Default

Bai care imi da si pse3?va rog vreau sa vad si eu cum e ca ved ca ziceti ca cica e marfa.Poate sanshine daca il ai damil si mie pls
  Reply With Quote
Old 02-02-2004, 04:47 PM   #8
ReKo
Member
 
Join Date: Nov 2003
Location: Bucharest
ReKo is on a distinguished road
Send a message via MSN to ReKo
Default

Uite un tips: Daca va facetzi o echipa noua...si vretzi sa-i batetzi pe totzi...si la 5 stele (*****) bagatzi-va multa multa viteza la jucatori ... daca avetzi viteza suntetzi distrugatori !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
ReKo is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 08:30 AM   #9
Pizzi
Member
 
Join Date: Mar 2004
Pizzi is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Pizzi
Default

Acum doua zile nici nu stiam ca PES3 a aparut si pe pc. datorita voua acum l-am luat si eu si sunt foarte incantat de el. eu sunt un super fan fifa. am un GeForce 4 MX 440 128 mb 128 bit si jocul PES3 merge super bine chiar daca pe site-ul Konami zice ca ar putea aparea probleme din cauza placii video. momentan sunt multumit.
Pizzi is offline   Reply With Quote
Old 12-03-2004, 08:48 AM   #10
Pizzi
Member
 
Join Date: Mar 2004
Pizzi is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Pizzi
Default

Si inca ceva.....tousi GF4 MX nu e recomandat de producatori.....credeti ca un fx mai puternic si mai nou ar fi de ajuns sa ruleze jocul f bine cu toate detaliile la maxim? mentionez ca am un amd 2400+, 256 ddr.
ce fx sau alta placa video rezonabila credeti ca ar trebui pt a rula bine
Pizzi is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:40 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL