INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 13

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 03-06-2013, 05:04 PM   #1
Edy_smf
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: constanta
Edy_smf is on a distinguished road
Default Nu pot sa fac tacklinguri/deposedari

Mi se intampla chestia asta de la fifa 2012 incoace, imi aduc aminte ca parca si la fifa 2008 si 2009 facea, cand apas pe cerc(butonul cu care sutez) jucatorul care ar trebui sa intre la mingie se opreste si se craceste aiurea fara sa aibe nici o legatura cu faza, cand apas pe patrat (butonul de centrare) ori sare ca prostul incercand sa dea cu capul in mingie, fara ca mingia sa fie macar prin zona, ori face niste scheme ciudate sau chiar incearca sa faca deposedare prin alunecare dar foarte departe de jucatorul advers... Eu stiu ca trebuie sa tin X ca sa duc jucatorul in zona jucatorului advers care are mingia dar chiar daca tin X( butonul de pasa) + R2 ( butonul de sprint) cand ajunge la jucatorul advers se opreste din actiune si face ori cracirea pe loc aiurea ori incearca sa sara la cap dar nicidecum sa incerce sa deposedeze sau sa joace mingia, se opreste si nici macar nu mai urmareste jucatorul advers...
Am citit si tutoriale de defend, am incercat si cu legacy defending, degeaba, atacul merge foarte bine, centrarile merg foarte bine, da cu capul, face foarfeci, dribleaza, etc, dar defenseul pauza, nu vrea si pace, ce pot sa ii mai fac? E foarte penibil, nu pot juca decat maxim pe professional, chiar foarte frustrant sa joci doar cand ai mingia din greseala si sa nu poti sa reactionezi deloc la atacuri, iau bataie de la jucatori slabi chiar daca joaca cu echipele cele mai slabe, ceea ce la fifa 2010 sau 2011 nu se intampla nicidecum. Gamepadul este thrustmaster rumbleforce3 si are driverul instalat actualizat, in alte jocuri inclusiv in fifa 2011 merge fara probleme. Am incercat si cu altele cu un logiteck si un thrust predator..., tot asa face...
Edy_smf is offline   Reply With Quote
Old 03-06-2013, 06:58 PM   #2
Stefan_ManUtd
Member
 
Stefan_ManUtd's Avatar
 
Join Date: Jul 2011
Stefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to allStefan_ManUtd is a name known to all
Default

)
Stiu la ce te referi. Ar fi trebuit sa schimbi butoanele. "Cracirea" aia e un nou mod de tackling care a fost introdus la FIFA 12. Incearca sa schimbi butoanele din setari si sa pui Teammate Containing pe butonul pe care sutezi ca sa fie totul ca inainte.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Champions Cup - Play By Yourself - Editia 1: Locul 1
Stefan_ManUtd is offline   Reply With Quote
Old 04-06-2013, 03:01 AM   #3
Edy_smf
Member
 
Join Date: Feb 2003
Location: constanta
Edy_smf is on a distinguished road
Default

Nu stiu cum sa-ti zic dar iti multumesc foarte mult, mi-ai readus placerea de a juca fifa :P Problema era intr-adevar acolo la butonul de sut (cerc in cazul meu), era shoot/ header si la defense era secondary press. La butonul R1 era unused. Le-am schimbat intre ele iar acum e cum era inainte, pot juca si pe world class in mod decent, fara sa mai iau scoruri de tenis ba chiar castig contra echipelor bune uneori si pot juca si la multiplayer fara sa ma mai fac de cacao in mod penibil si umilitor.
Raman dator, ccheers man!
Edy_smf is offline   Reply With Quote
Old 09-06-2013, 06:05 PM   #4
artere
Member
 
artere's Avatar
 
Join Date: Mar 2012
Location: Bologna
artere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of lightartere is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to artere
Default

cracirea aia e defapt stand tackling!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


„Tu per me sei come la televisione. Io ti guardo e guardando la vita tua, mi ricordo che ho fatto bene a scegliere la vita mia.” Toto Riina
artere is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:38 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL