INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > 2010 Fifa World Cup

View Poll Results: Cine cāştigă Grupa F?
Italia 33 75.00%
Paraguay 8 18.18%
Noua Zeelandă 1 2.27%
Slovacia 2 4.55%
Voters: 44. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 24-06-2010, 12:35 AM   #31
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by roby_dinamo39 View Post
Eu vroiam sa zic la World Cup 2010 nu la calificari CONMEBOL.
Stiu ca la asta te-ai referit. Dar eu m-am referit la faptul ca nu era o surpriza echipa Paraguay-ului. Poate ca multa lume ii dadeau pe italieni si slovaci favoriti la calificare si ignorau Paraguay-ul pentru ca nu prea le cunosteau jucatorii si nici rezultatele din preliminarii!

Quote:
Originally Posted by alexis1016 View Post
Si ce crezi ca Italia nu poate sa bata Olanda?Eu zic ca da.
Inainte de meciul decisiv cu Slovacia, eu spun ca Italia n-are nicio sansa cu Olanda. Olanda de la acest turneu final este una atipica. O Olanda pe care nu cred ca am vazut-o vreodata sa joace atat de pragmatic si precis. Uneori am impresia ca au reinventat catenaccio-ul cu influente batave. Daca Italia joaca prost si cu Slovacia si totusi reuseste sa se califice, nu are cum sa treaca de Olanda, daca va juca impotriva ei bineinteles.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 24-06-2010 at 12:42 AM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 10:51 AM   #32
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Si Franta e vicecampioana mondiala si are publicitate mare si tot nu s-a calificat,iar eu imi doresc din tot sufletul ca Italia sa ii urmeze adica sa se intoarca in Europa dupa meciul contra Slovaciei
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 07:42 PM   #33
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Nu credeam ca Italia poate sa arate asa un joc dezamagitor.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 08:07 PM   #34
the godfather
Member
 
the godfather's Avatar
 
Join Date: Jun 2010
Location: Galati
the godfather is on a distinguished road
Default

Multumesc Lui Dumnezeu ca a fost eliminata Italia
the godfather is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 08:11 PM   #35
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by the godfather View Post
Multumesc Lui Dumnezeu ca a fost eliminata Italia
Me too.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 08:33 PM   #36
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Dacă a fost cineva care m-a impresionat la meciul Italiei cu Slovacia atunci acel cineva este Fabio Cannavaro. După fluierul de final a fost singurul care a plecat cu capul sus, n-a ezitat să dea māna cu un adversar şi s-a dus la Quagliarella care plāngea cu capul pe gazon ridicāndu-l şi consolāndu-l. Pentru cei ce n-au văzut meciul, Quagliarella a fost cel mai bun italian, a pus foarte multă pasiune īn joc de aceea s-a şi consumat la final, are 90% din meritul pentru primul gol şi, well, cu toţii aţi văzut golul doi al Italiei.

Din punct de vedere fotbalistic Italia este clar destul de slabă, ştiam asta de la Euro 2008 cānd doar norocul de a da piept cu Franţa şi cu Romānia(care şi-a pus singură beţe īn roate) a ajutat-o să treacă de grupe. Au fost slabi şi la acest turneu, nici măcar Lippi nu a reuşit să transforme Italia. Au foarte mulţi jucători la final de carieră şi din spate nu mai par să vină alţii la fel de strălucitori. Au avut şi puţin ghinion la un gol + ceva absenţe, m-a impresionat spiritul lor de luptă, nici nu mă aşteptam să mai facă ceva după 2-0.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 10:26 PM   #37
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Si mai e un aspect Omega,faptul ca Lippi pleca oricum dupa acest mondial si cred ca jucatori nu au avut asa mare tragere de inima cand se stia deja ca noul selectioner va fi Cesare Prandelli.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 24-06-2010, 11:59 PM   #38
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Lippi a facut selectia aiurea! M-a surprins in mod placut Slovacia. Singurul lucru bun al Italienilor a fost golul de 3-2. Italienii nu meritau sa se califice mai departe cu un asemenea joc!

PS: Voi ati vazut ce faţă are selectionerul Slovaciei? Zici ca e detectivul din Mafia, daca mai tineti minte jocul.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 25-06-2010 at 12:14 AM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
cm 2010, grupa f, italia, noua zeelandă, paraguay, slovacia

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:52 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL