INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 12
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 04-04-2012, 10:37 PM   #11
Theo1948
Member
 
Theo1948's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Oltenita
Theo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant futureTheo1948 has a brilliant future
Send a message via Yahoo to Theo1948
Default

Aveti grija si cu cine jucati, sunt numerosi jucatori care isi modifica echipa.
Theo1948 is offline   Reply With Quote
Old 05-04-2012, 07:11 PM   #12
adi87
Member
 
adi87's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
adi87 is on a distinguished road
Default

nu exista secrete
trebuie sa stii cum sa folosesti butonul A si B(xbox) sau X si O(ps3).logic ca unii sunt pe langa daca asta au facut ani de zile la fifa,faceau spam la butonul A sau X ca sa faca un tackling
cine bate cpu la world class foarte lejer la scor mare,inseamna ca e foarte bun si face fata si online
dar ca sa fi foarte bun trebuie sa stii si ceva driblinguri,nu poti trece mereu de aparare prin triunghiul de pase sau pase 1-2 sau pasa de la mijlocas la atacant si atacant inapoi la mijlocas si mijlocasul a arunca peste aparare la atacant(LT+Y sau L2+triunghi).trebuie sa stii sa driblezi ca sa te descurci cu 1-2 adversari
faza cu LT+Y iti iese usor daca ai-ul joaca mai bine la tine
online conteaza ai-ul.o repriza sau chiar 2,joaca echipa ta foarte bine.sunt momente in care sunt agresivi si deposedeaza adversarul fara ca tu sa ii controlezi,astfel adversarul mereu nu prea are posesia(si pasele nu ii merg).tot in astfel de momente conteaza sa stii sa driblezi(pastrezi mingea si poti crea ocazii mai usor)
niciodata nu poti foarte bun daca nu stii 3-5 driblinguri diferite,nu neaparat foarte complexe.driblinguri cu care le poti face cu jucatori de 4 stele skill
online conteaza mult ai-ul.normal este,1 repriza ii iese cam multe faze unuia si altul este in dificultate,apoi se schimba balanta in repriza urmatoare
dau un exemplu: prima repriza este 1-0,apoi in a 2 a repriza este 1-2 si mai unt 10 min.atunci se schimba iar,devenind cel din prima repriza iar periculos,scorul terminandu-se 1-2 sau 2-2 inscriind in ultimile 5-2 minute
daca exista secrete,atunci ele se numesc dexteritate(viteza de reactie intra aici) si viziune
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
adi87 is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2012, 12:09 PM   #13
alexdinamoinvinge
Banned
 
Join Date: Mar 2010
alexdinamoinvinge is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to alexdinamoinvinge
Default

Quote:
Originally Posted by adi87 View Post
nu exista secrete
trebuie sa stii cum sa folosesti butonul A si B(xbox) sau X si O(ps3).logic ca unii sunt pe langa daca asta au facut ani de zile la fifa,faceau spam la butonul A sau X ca sa faca un tackling
cine bate cpu la world class foarte lejer la scor mare,inseamna ca e foarte bun si face fata si online
dar ca sa fi foarte bun trebuie sa stii si ceva driblinguri,nu poti trece mereu de aparare prin triunghiul de pase sau pase 1-2 sau pasa de la mijlocas la atacant si atacant inapoi la mijlocas si mijlocasul a arunca peste aparare la atacant(LT+Y sau L2+triunghi).trebuie sa stii sa driblezi ca sa te descurci cu 1-2 adversari
faza cu LT+Y iti iese usor daca ai-ul joaca mai bine la tine
online conteaza ai-ul.o repriza sau chiar 2,joaca echipa ta foarte bine.sunt momente in care sunt agresivi si deposedeaza adversarul fara ca tu sa ii controlezi,astfel adversarul mereu nu prea are posesia(si pasele nu ii merg).tot in astfel de momente conteaza sa stii sa driblezi(pastrezi mingea si poti crea ocazii mai usor)
niciodata nu poti foarte bun daca nu stii 3-5 driblinguri diferite,nu neaparat foarte complexe.driblinguri cu care le poti face cu jucatori de 4 stele skill
online conteaza mult ai-ul.normal este,1 repriza ii iese cam multe faze unuia si altul este in dificultate,apoi se schimba balanta in repriza urmatoare
dau un exemplu: prima repriza este 1-0,apoi in a 2 a repriza este 1-2 si mai unt 10 min.atunci se schimba iar,devenind cel din prima repriza iar periculos,scorul terminandu-se 1-2 sau 2-2 inscriind in ultimile 5-2 minute
daca exista secrete,atunci ele se numesc dexteritate(viteza de reactie intra aici) si viziune
aici te contrazic , poti trece de aparare si fara driblinguri , mai ales pe flancuri (dupa ce ajungai acolo sus centrezi si pac GOOL)
nu neaparat daca joci ff bine pe warld class esti bun pe net , am un prieten care bate CPU-ul le Legendary , dar eu ii dau 5-1 mai mereu
alexdinamoinvinge is offline   Reply With Quote
Old 06-04-2012, 08:55 PM   #14
adi87
Member
 
adi87's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
adi87 is on a distinguished road
Default

una e sa treci de aparare si una e s-o eviti,sunt 2 lucruri diferite
iar daca bati cpu la legendary,unde cpu nu prea face deloc greseli,n-ai cum sa nu fi bun si online
dar daca se gasesc daia care schimba la optiuni viteza,eroare sut.... si ce mai sunt acolo si pune 100,atunci te-as crede.dar cat timp joaca curat si bati cpu la legendary trebuie sa fi bun
eu greu il bat si mai mult ma bate.am jucat destul de mult offline de cand am ps3 stricat.online e mai usor ca omul mai face si erori(influentate de gameplay sau nu)

joaca cu acel Dennis10HD.l-am batut greu dar ma batea si greu,de obicei 1 gol diferenta.e un trickster destul de bun.joaca doar cu real innebunindu-te cu ronaldo
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
adi87 is offline   Reply With Quote
Old 08-04-2012, 06:34 PM   #15
alexdinamoinvinge
Banned
 
Join Date: Mar 2010
alexdinamoinvinge is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to alexdinamoinvinge
Default

Quote:
Originally Posted by adi87 View Post
una e sa treci de aparare si una e s-o eviti,sunt 2 lucruri diferite
iar daca bati cpu la legendary,unde cpu nu prea face deloc greseli,n-ai cum sa nu fi bun si online
dar daca se gasesc daia care schimba la optiuni viteza,eroare sut.... si ce mai sunt acolo si pune 100,atunci te-as crede.dar cat timp joaca curat si bati cpu la legendary trebuie sa fi bun
eu greu il bat si mai mult ma bate.am jucat destul de mult offline de cand am ps3 stricat.online e mai usor ca omul mai face si erori(influentate de gameplay sau nu)

joaca cu acel Dennis10HD.l-am batut greu dar ma batea si greu,de obicei 1 gol diferenta.e un trickster destul de bun.joaca doar cu real innebunindu-te cu ronaldo
am jucat cu o gramada de jucatori , de multe ori am reusit sa invindg jucatori mult pete nivelul peu , in Fifa cel mai mult conteaza , bulanul , atacul, portarul si apararea (in ordine) , cat despre Dennis10HD poate dau de el , daca se joaca in season head to head , in divisia 1 sau poate in premier cup , daca.
Un lucru care probabil multi l-ati obs este ca:atunci cand castigi un meci , mai mult ca sigur il castigi si pe urm(sau faci egal) , ff rar pierzi din asa ,
Cine vrea un meci cu mn PSN: grigore001 (joc cu cheasea)
alexdinamoinvinge is offline   Reply With Quote
Old 09-04-2012, 05:46 PM   #16
adi87
Member
 
adi87's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
adi87 is on a distinguished road
Default

nu trebuie sa dai de el in h2h
il adaugi si asa vezi cand e online,ii trimiti invitatie de la online friendlies
ala e psn id lui Dennis10HD
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
adi87 is offline   Reply With Quote
Old 10-04-2012, 10:20 AM   #17
alexdinamoinvinge
Banned
 
Join Date: Mar 2010
alexdinamoinvinge is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to alexdinamoinvinge
Default

Quote:
Originally Posted by adi87 View Post
nu trebuie sa dai de el in h2h
il adaugi si asa vezi cand e online,ii trimiti invitatie de la online friendlies
ala e psn id lui Dennis10HD
defapt nu vrei sa dam noi un match ?Imi trimiti un pm , stabilim o ora si poate , poate
alexdinamoinvinge is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2012, 10:20 AM   #18
iero79
Member
 
iero79's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: sibiu
iero79 is on a distinguished road
Default

Salut! Eu cred ca uni joaca si cu tastatura specifica controlului prea le iasa schemele.

---------- Post added at 11:20 AM ---------- Previous post was at 10:53 AM ----------

ce alte trucuri a-ti mai descoperit ?
iero79 is offline   Reply With Quote
Old 20-04-2012, 12:26 PM   #19
adi87
Member
 
adi87's Avatar
 
Join Date: Sep 2011
adi87 is on a distinguished road
Default

cand imi repar ps3,adica sa-mi inlocuiasca blocul optic,mai dureaza vreo 1-2 saptamani sau poate 4-5 zile.
si daca imi mai raman bani,cumpar si un psn card de 20$ ca sa iau dlc euro
nu o sa dau 400 ron pe inlocuire la slim,ci mult mai putin
cu 300 ron inlocuieste bloc optic la phat
daca merge struna,il voi recomanda pe om si aici si pe filelist
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
adi87 is offline   Reply With Quote
Old 25-06-2012, 12:55 PM   #20
kelloo2007
Member
 
Join Date: Mar 2012
kelloo2007 is on a distinguished road
Default

stie cineva ceva de apararea cu L1+R2 + L stik sau cum reusesc unii sa forteze la greu si in atatc si in aparere sa te faulteze fara sa se fluiere ceva si sa castige mingea in majoritatea duelurilor 1 vs 1 prin brutalitate ???
kelloo2007 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:19 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL