INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 09

View Poll Results: Credeti ca un jucator din Liga 1 merita un talent de 8*?
Da 9 25.71%
Nu 5 14.29%
8 stele este cam exagerat pentru Liga 1 21 60.00%
Voters: 35. You may not vote on this poll

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 01-08-2009, 06:27 PM   #21
bgd
Member
 
bgd's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Iasi
bgd is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by djibril View Post
multi nu au ineltes...cand a zis 8* se refera la talentu jucatorului...nu la cat de bun este...
Si cum masori tu talentul daca nu este bun? Adica cum iti dai seama ca respectivul e talentat daca el pur si simplu nu joaca bine, nu se afirma si nu confirma asteptarile? Gata...daca mai prinde un meci...2 ...e talentat?
Stii ce jucatori au 8* in joc? Ma refer la romani....Chivu si Mutu. Si cu siguranta doar ei le merita stelele astea.
Sau mai bine...arata-mi tu un jucator foarte bun dar fara talent
__________________
In White Rooms

Join Romania

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by bgd; 01-08-2009 at 06:30 PM.
bgd is offline  
Old 01-08-2009, 07:30 PM   #22
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

bgd, sunt o multime de jucatori buni, sau chiar foarte buni, dar netalentati!
Si in Liga 1 sunt destui!
As fi comentat si talentul celor 2 dar am promis ca nu ma voi implica.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Old 08-08-2009, 03:34 AM   #23
ryan
Member
 
Join Date: Aug 2008
ryan is on a distinguished road
Default

Cum nu am jucat fifa manager 09 nu stiu cine are si cine nu 8 stele in joc.Insa cred ca este ceva de genul : 5* in fm08 = 10 * in fm10

Astfel spus .... : Lobont = 4* = 9 *
Kone 4 * = 9 *
Cristea 4 * = 9 *
Torje 4* = 9*
Stancu 4* = 9*

Daca gresesc si 8* inseamna mult tot acestor 5 jucatori le-as da.

Tanase nu este talentat.A facut si el un dribling si a dat un gol usor cu o Austria "amatoare" si gata il evaluati la 5 milioane si 8 *.wtf?

Goian nu este un jucator talentat (este un jucator bunicel) cu , calitati aeriene insa atat.

Ochirosii? Ce a facut copilul asta?Parca acest post spunea sa fiti obiectivi.Nu toti stelistii sa isi ridice favoritii in slavi.

Si acel Costea joaca bine cu echipe mediocre din campionatul nostru si mai prinde cate o zi buna pe sezon.

Cum a spus cineva inaintea mea , sunt foarte multi jucatori talentati insa nu la un nivel ridicat.

BGD jucatori buni fara talent : Radoi , Goian , Tony , Pulhac , Bourceanu , Alexa , Galamaz s.a.m.d. (L-am inclus pe Radoi in aceasta categorie deoarece toata lumea il ridica in slavi insa el a ajuns intr-un campionat mediocru , cu jucatori mediocrii , nu a ajuns la Inter , Real , Chelsea si nu are performantele unui jucator valoros cum il considera multi. Lasati la o parte simpatia pentru echipa preferata si trezitiva deoarece nu judecati obiectiv iar acest lucru va face sa traiti intr-o lume a doar a voastra unde toti jucatorii sunt jucatori mari)
ryan is offline  
Old 26-09-2009, 11:24 PM   #24
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Va multumesc tuturor pentru parerile exprimate aici.
Sondajul a fost edificator pentru mine si m-a convins ca niciun jucator din Liga 1 nu merita 8*. Si asa nici cei de la BF nu mi-au permis sa setez acest talent vreunui jucator ... deocamdata.

Totusi imi pare rau sa vad ca unii researcheri fac niste chestii de capul lor, fara sa aibe habar de Liga 1. Eu ii setasem talentul lui Lobont la 7*, si nivelul la 73 (unul dintre cei mai buni jucatori din Liga 1). Odata transferat la AS Roma, Lobont a "devenit" un jucator de 5* si de nivel 70. Nivelul, nu stiu, poate si din cauza ca e accidentat o fi cel real, dar talentul? Ma indoiesc. Oricum, in Italia o sa gasiti multe greseli, si nu ma refer doar la jucatorii romani.

Acestea fiind spuse, inchid acest topic si va multumesc inca odata tuturor!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:43 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL