INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 29-10-2011, 01:08 PM   #31
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Danny79 View Post
Da. Sunt fisierele din foldrele database/ script, fixture si data.
Dar trebuie sa fii foarte atent ce schimbi pe acolo ca in momentul in care ai gresit ceva mai mult ca sigur iti va crapa jocul.
PAi nu imi bag nasul foarte adanc in matele jocului
Tot ce vreau sa fac este sa redenumesc echipele din ligile fara licenta cu numele reale si sa adaug respectivele steme ale cluburilor (gen in loc de L. Poznan sa apara in joc Lech Poznan, in loc de L. Sofia sa fie Levski sau Lokomotiv etc). Nu vreau sa schimb zilele de meciuri, etapele etc).
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 01:25 PM   #32
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
PAi nu imi bag nasul foarte adanc in matele jocului
Tot ce vreau sa fac este sa redenumesc echipele din ligile fara licenta cu numele reale si sa adaug respectivele steme ale cluburilor (gen in loc de L. Poznan sa apara in joc Lech Poznan, in loc de L. Sofia sa fie Levski sau Lokomotiv etc). Nu vreau sa schimb zilele de meciuri, etapele etc).
Dacă faci schimbări doar din editorul jocului, nu ar trebui să ai probleme. Problemele apar cānd deschizi fişierul CountryDataXX.sav şi mai schimbi/adaugi/scoţi ceva din liniile de cod de pe acolo.
Şi eu am avut aceeaşi idee aseară, m-am apucat de Romānia, am schimbat denumirille cluburilor şi am pus steme la toate echipele, apoi am făcut Anglia, pānă in Conference South/North, şi m-am apucat apoi de ţările din America de Sud. Am terminat cu Argentina momentan, urmează Bolivia şi Brazilia. Numai că, pentru cluburile din Bolivia, nu prea găseşti destule date, nu mai zic de steme pentru toate cluburile.
Pānă termin eu de redenumit cluburile din ţările mai importante, vine Revelionul. Sau, mai rău, vreun patch oficial şi īmi strică treaba )
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 03:17 PM   #33
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
Dacă faci schimbări doar din editorul jocului, nu ar trebui să ai probleme. Problemele apar cānd deschizi fişierul CountryDataXX.sav şi mai schimbi/adaugi/scoţi ceva din liniile de cod de pe acolo.
Şi eu am avut aceeaşi idee aseară, m-am apucat de Romānia, am schimbat denumirille cluburilor şi am pus steme la toate echipele, apoi am făcut Anglia, pānă in Conference South/North, şi m-am apucat apoi de ţările din America de Sud. Am terminat cu Argentina momentan, urmează Bolivia şi Brazilia. Numai că, pentru cluburile din Bolivia, nu prea găseşti destule date, nu mai zic de steme pentru toate cluburile.
Pānă termin eu de redenumit cluburile din ţările mai importante, vine Revelionul. Sau, mai rău, vreun patch oficial şi īmi strică treaba )
Bafta! la treaba!:-"...
__________________
Edit by mod.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 29-10-2011, 04:28 PM   #34
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
Dacă faci schimbări doar din editorul jocului, nu ar trebui să ai probleme. Problemele apar cānd deschizi fişierul CountryDataXX.sav şi mai schimbi/adaugi/scoţi ceva din liniile de cod de pe acolo.
Şi eu am avut aceeaşi idee aseară, m-am apucat de Romānia, am schimbat denumirille cluburilor şi am pus steme la toate echipele, apoi am făcut Anglia, pānă in Conference South/North, şi m-am apucat apoi de ţările din America de Sud. Am terminat cu Argentina momentan, urmează Bolivia şi Brazilia. Numai că, pentru cluburile din Bolivia, nu prea găseşti destule date, nu mai zic de steme pentru toate cluburile.
Pānă termin eu de redenumit cluburile din ţările mai importante, vine Revelionul. Sau, mai rău, vreun patch oficial şi īmi strică treaba )
Eu vreau sa fac Europa. Nu prea am tangente cu America de Sud/Nord. Poate dupa ce termini face schimb de niste fisiere Spor la treaba.

P.S. In concluzie, daca editez doar numele echipelor din EDITOR, la reinstalare copiez doar fisierele countrydataXX.sav din directorul database/data sau toate fisierele din directorul database/data, script si fixture?

Last edited by Razvee; 29-10-2011 at 06:11 PM.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 06:16 PM   #35
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
Dacă faci schimbări doar din editorul jocului, nu ar trebui să ai probleme. Problemele apar cānd deschizi fişierul CountryDataXX.sav şi mai schimbi/adaugi/scoţi ceva din liniile de cod de pe acolo.
Şi eu am avut aceeaşi idee aseară, m-am apucat de Romānia, am schimbat denumirille cluburilor şi am pus steme la toate echipele, apoi am făcut Anglia, pānă in Conference South/North, şi m-am apucat apoi de ţările din America de Sud. Am terminat cu Argentina momentan, urmează Bolivia şi Brazilia. Numai că, pentru cluburile din Bolivia, nu prea găseşti destule date, nu mai zic de steme pentru toate cluburile.
Pānă termin eu de redenumit cluburile din ţările mai importante, vine Revelionul. Sau, mai rău, vreun patch oficial şi īmi strică treaba )
Eu de regula ma apucam de asa ceva dupa ULTIMUL patch oficial pentru ca stiam ca vor aparea multe modificari si e pacat de timpul oferit acestor lucruri. Si pana atunci culegi date.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 08:15 PM   #36
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Eu de regula ma apucam de asa ceva dupa ULTIMUL patch oficial pentru ca stiam ca vor aparea multe modificari si e pacat de timpul oferit acestor lucruri. Si pana atunci culegi date.
Pai din punctul meu de vedere o astfel de treaba este justificata daca o faci la inceput. Pana apare ultimul update oficial deja e sfarsit de februarie..pana te apuci de treaba si o termini probabil te apuca mai-iunie si apuci sa joci 2-3 luni ca vine vara si esti plecat si n-ai timp..si apoi apare FIFAM13 ) SI atunci muncesti degeaba. Plus ca intre timp apar X patchuri neoficiale care iti fac treaba ta
Si cand te uiti in urma si tragi linie constati ca ai pierdut o gramada de timp degeaba
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 14-11-2011, 08:35 PM   #37
mikkel
Member
 
mikkel's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Bucuresti
mikkel will become famous soon enoughmikkel will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to mikkel
Default

vezi ca Gloria Buzau nu mai are stema asta

a schimbat-o si acum este asta



Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Eu de regula ma apucam de asa ceva dupa ULTIMUL patch oficial pentru ca stiam ca vor aparea multe modificari si e pacat de timpul oferit acestor lucruri. Si pana atunci culegi date.
pai daca stau dupa ultimul patch oficial...ma apuca 2013 (jocul, nu anul, ca anul e deja aproape). vad eu ce fac. deocamdata, ma multumesc sa le am de acum, sa joc asa, nu cu denumiri generice, gen SS Bucharest, D Bucharest, R Bucharest s.a.m.d... in plus, ce ma interesa pe mine mai mult sunt stemele, iar pe alea le pot face fara sa stau cu "frica" vreunui patch oficial...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by mikkel; 14-11-2011 at 08:39 PM.
mikkel is offline   Reply With Quote
Old 15-11-2011, 11:48 AM   #38
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Depinde de fiecare cum vrea sa joace. Cel mai simplu este sa joci cu baza de date oficiala, fara sa mai schimbi nimic. Cel putin pana apare ultimul patch oficial.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-11-2011, 03:45 PM   #39
dolcenike
Member
 
dolcenike's Avatar
 
Join Date: Dec 2008
Location: Anywhere i want to be!
dolcenike is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by mikkel View Post
vezi ca Gloria Buzau nu mai are stema asta

a schimbat-o si acum este asta





pai daca stau dupa ultimul patch oficial...ma apuca 2013 (jocul, nu anul, ca anul e deja aproape). vad eu ce fac. deocamdata, ma multumesc sa le am de acum, sa joc asa, nu cu denumiri generice, gen SS Bucharest, D Bucharest, R Bucharest s.a.m.d... in plus, ce ma interesa pe mine mai mult sunt stemele, iar pe alea le pot face fara sa stau cu "frica" vreunui patch oficial...
Ce optiune "tampita" au dat o stema foarte ok pe una de 2 lei...nu inteleg aceasta miscare...
__________________
Edit by mod.
dolcenike is offline   Reply With Quote
Old 28-11-2011, 08:07 PM   #40
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Sunt de aceeasi parere.
Probabil o fi avut vreo revelatie vreun oficial de acolo si a 2-a zi, cum s-a trezit din vis, a zis sa schimbe stema.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:16 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL