INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 12

Reply
 
Thread Tools
Old 09-12-2011, 07:12 AM   #241
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

exact..merg in fifam11..dar degeaba...nu vrei sa le folosesti si in fifam12...chiar daca ar merge..si da daca sunt .tga merg si acuma..incearca..
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 10-12-2011, 08:16 AM   #242
silvone09
Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: somewhere in nobody's land
silvone09 is an unknown quantity at this point
Default

Fara suparare...dar ce a fost in caputul tau puiule cand ai instalat W7 64 pe un hard de 36(stiu motivele .., dar trebuia sa fii mai precaut!) ````nu-ti mai influenteaza negativ absolut nimic windows-ul acum..dar la ce bun ?
silvone09 is offline   Reply With Quote
Old 11-12-2011, 03:55 PM   #243
Tweak
Member
 
Join Date: Jul 2009
Tweak is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by silvone09 View Post
Fara suparare...dar ce a fost in caputul tau puiule cand ai instalat W7 64 pe un hard de 36(stiu motivele .., dar trebuia sa fii mai precaut!) ````nu-ti mai influenteaza negativ absolut nimic windows-ul acum..dar la ce bun ?
E cel mai rapid HDD din sistem (10 000 rpm) si pana sa trec la Win 7 l-am folosit cu succes ani buni pe XP. Doar ca nu ma asteptam sa ajunga doar Win sa imi ocupe peste 20 gb.
Tweak is offline   Reply With Quote
Old 12-12-2011, 04:55 PM   #244
bogzy55
Member
 
Join Date: May 2009
bogzy55 is on a distinguished road
Default

as vrea si eu sa bag niste fete 3d in joc stie cineva cum as putea baga sau daca merge sa bag?
bogzy55 is offline   Reply With Quote
Old 13-12-2011, 01:57 AM   #245
danyel77
Member
 
Join Date: Feb 2009
danyel77 is an unknown quantity at this point
Default

Quote:
Originally Posted by Tweak View Post
Se poate schimba cumva locatia pentru savegames/patchuri? As vrea sa instalez si eu megapatchul si sa pot avea mai mult de 5 savegames concomitent. Am Windows 7 x64 instalat din pacate pe un HDD de 36 GB (WD Raptor) si oricat as incerca nu mai am ce sa sterg ca sa fac loc. Am sute de GB liberi pe alte partitii, exista vreo solutie in afara de reinstalarea windowsului pe o partitie mai mare?
Vezi ca win 7 isi face un fisier paging file pe partitia unde l-ai instalat, care are marimea cat totata memoria ram din calculator, muta acel fisier pe alta partie din calculator ca nu se intampla nimic.
Acel fisier il gasesti in advanced system settings la memory usage and virtual memory, settings, advanced, change si de acolo banuiesc ca te descurci sa-l muti pe alta partitie.
danyel77 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-2011, 12:02 PM   #246
PoisoN
Member
 
Join Date: Dec 2011
PoisoN is on a distinguished road
Default Intrebare

Salutare!

Am si eu doua intrebari:
1. De ce primesc oferte de contract doar din partea cluburilor din aceeasi tara in care joaca echipa mea? Eu joc cu Juventus si primesc oferte doar din partea cluburilor din Italia. Este vorba de vreo setare ce trebuie facuta sau pur si simplu asa functioneaza jocul?

2. Am ajuns in anul 2018 si majoritatea jucatorilor tineri (< 26 ani) si buni nu exista in realitate, deci nici poza nu exista pentru ei. Din experienta voastra, cum se comporta acesti jucatori (ma refer aici la calitatea jocului prestat)? Ii cumparati sau ii evitati (cum fac eu)?

Mersi si astept pareri din partea voastra.
PoisoN is offline   Reply With Quote
Old 14-12-2011, 02:12 PM   #247
mr.dark04
Member
 
mr.dark04's Avatar
 
Join Date: Feb 2011
Location: Iasi
mr.dark04 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to mr.dark04
Default

Quote:
Originally Posted by PoisoN View Post
Salutare!

Am si eu doua intrebari:
1. De ce primesc oferte de contract doar din partea cluburilor din aceeasi tara in care joaca echipa mea? Eu joc cu Juventus si primesc oferte doar din partea cluburilor din Italia. Este vorba de vreo setare ce trebuie facuta sau pur si simplu asa functioneaza jocul?

2. Am ajuns in anul 2018 si majoritatea jucatorilor tineri (< 26 ani) si buni nu exista in realitate, deci nici poza nu exista pentru ei. Din experienta voastra, cum se comporta acesti jucatori (ma refer aici la calitatea jocului prestat)? Ii cumparati sau ii evitati (cum fac eu)?

Mersi si astept pareri din partea voastra.

1 tebuie sa selectezi la inceputul jocului ligi mai multe si atunci vei primi si
oferte din afara
2 se comporta exact ca si jucatorii reali..
mr.dark04 is offline   Reply With Quote
Old 14-12-2011, 04:35 PM   #248
Tweak
Member
 
Join Date: Jul 2009
Tweak is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by danyel77 View Post
Vezi ca win 7 isi face un fisier paging file pe partitia unde l-ai instalat, care are marimea cat totata memoria ram din calculator, muta acel fisier pe alta partie din calculator ca nu se intampla nimic.
Acel fisier il gasesti in advanced system settings la memory usage and virtual memory, settings, advanced, change si de acolo banuiesc ca te descurci sa-l muti pe alta partitie.
Mersi frumos, am reusit sa eliberez 6 gb
Tweak is offline   Reply With Quote
Old 20-12-2011, 12:40 PM   #249
theodormihai79
Member
 
theodormihai79's Avatar
 
Join Date: Dec 2011
theodormihai79 is on a distinguished road
Default

nu pe bune acum, poate cineva sa ma ajute sau nu ???
theodormihai79 is offline   Reply With Quote
Old 29-12-2011, 10:37 PM   #250
chaplin
Member
 
Join Date: Jan 2009
chaplin is on a distinguished road
Default

Salut! As vrea sa stiu daca exista vreun raspuns la intrebarea mea: se poate rezolva problema conform careia in modul de joc 3D, la un moment dat, devine sacadat si totul se desfasoara foarte foarte lent? Daca da, va rog mult spuneti'mi cum! Multumesc!
chaplin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 03:20 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL