INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 12-04-2010, 02:24 PM   #21
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Cand am inceput sa-ti citesc comentariul mi-a zburat gandul la Lordi. Si eu m-am gandit mult cum s-a putut sa castige atunci asa de detasat. Totusi, am gasit o explicatie. Finlanda a fost si in semifinala, iar ei oricum sunt recunoscuti ca mari rockeri. Probabil rockerii din Europa - care nu sunt putini la numar - au auzit ca Lordi particia la Eurovision, iar cand a fost finala au bagat mare pe voturi. Cred ca asta e cea mai plauzibila explicatie, rockerii tin mult unii la altii si sunt sigur ca nu s-au uitat la 1 Euro cand au vazut ca Lordi sunt acolo.
Apropo, eu ii apreciez pt costume mai ales . Chiar au socat publicul ( in sensul bun cred eu ).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Razor; 12-04-2010 at 02:29 PM.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2010, 05:09 PM   #22
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Lordi au cantat un pop-rock de copilasi si singurul lucru prin care au impresionat a fost ca au aparut costumati in orcii din LOTR.

Intr-adevar, rockerii din Europa au votat cu ei, dar nu pentru ca ar tine foarte mult la trupa si ar fi aia niste artisti prea grozavi. Nu, au vrut doar sa arate cat de jalnic este Eurovisionul si cum poate castiga absolut "oricine".

N-am nimic cu Lordi, dar Hard rock Hallelujah este o gluma de melodie la adresa genului rock. Pe piata specializata pe asa ceva n-ar avea niciun succes, si cred ca asta spune destul.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2010, 05:24 PM   #23
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Oricum a fost altceva. Ceva diferit...chiar daca a fost doar o "gluma" a rockerilor. Inseamna ca si noi trebuie sa trimitem niste melodii sau interpreti care sa "socheze" si astfel sa iasa in evidenta.
Daca ma gandesc bine nici Luminita Anghel nu era cine stie fara Sistem.
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 12-04-2010, 06:08 PM   #24
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

A fost impresionant atunci cu Sistem, cand dadeau cu flexurile pe acele butoaie. Era ceva nou, neasteptat. Oricum si piesa a fost buna, dar si show-ul a fost interesant . Un an mai tarziu Traistariu cu al sau Tornero a avut aproape acelasi rezultat doar din piesa, fara show fara nimic. Atunci a fost perioada noastra de glorie la Eurovision, insa putem reveni, depinde de prestatia pe care o vor avea reprezentantii nostri.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 13-04-2010, 08:35 AM   #25
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Trbuie investit foarte mult in publicitate si promovare; trebuie sa facem un show deosebit, care sa atraga voturi. De cele mai multe ori show-ul ajuta melodia.
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2010, 03:25 PM   #26
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Paula Seling şi Ovi, Pe primul loc īn topul fanilor Eurovision!

Paula Seling şi Ovi s-au clasat pe primul loc īn preferinţele OGAE Rest of the World, o asociaţie a fanilor Eurovision din toate ţările din lume care nu participă la concurs, informează TVR.

Concursul Eurovision are, īn afară de numeroşii participanţi şi sutele de milioane de telespectatori, şi un foarte mare număr de fani grupaţi īn asociaţiile OGAE (Organisation generale des Amateurs de l'Eurovision).
Īn fiecare an, īn perioada dintre selecţiile naţionale şi īnainte de īnceperea concursului internaţional Eurovision sunt lansate diverse clasamente şi topuri ale fanilor, īn īncercarea de a determina favoriţii preliminari.


sursa: CANCAN




Mda...macar "la restul lumii" sa mai "prindem" si noi.



Ascultand piesa, din nou, mi se pare din ce in ce mai slaba...pe cuvant, parca n-are nimic special, pur si simplu pare total diferita de prima auditie.

Oricum, inca nu stiu cum "suna" piesele contracandidatelor...
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 04-05-2010, 03:33 PM   #27
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Degeaba, voturile se vor acorda din nou ca in fiecare an : Rusia, Ucraina si Belarus - fiecare va da 12 si 10 celorlalte doua....la fel tarile nordice, cele din fosta yugoslavia etc...putin va conta piesa. Oricum cu o melodie buna se pot face minuni gen Luminita Anghel sau Traistariu, dar actuala piesa chiar daca e bunicica, nu are nimic special vorba lui gianni.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2010, 11:05 AM   #28
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Un neasteptat loc 3. Bravo Paula si Ovi!
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2010, 12:35 PM   #29
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Lamentarile cu votul geo-politic sunt ca si cum te-ai plange la fotbal ca daca mingea era patrata, reuseam sa castigam campionatul/luam mai putine goluri.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2010, 04:51 PM   #30
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Oricum am realizat ca anul acesta au fost melodii foarte slabe. In conditiile acestea puteam sa speram la mai mult.
__________________



gianni is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:37 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL