INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale

Reply
 
Thread Tools
Old 08-02-2008, 02:45 AM   #271
CLAUDIO
Member
 
CLAUDIO's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Peluza Nord
CLAUDIO is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by pikciu View Post
Ce va face ma steaua de tineti toti cu ea? E chiar asa interesant ca toata tara sa tina cu steaua? Pai atunci sa desfiintam toate celelalte echipe si sa ramana doar steaua, dinamo si rapid, ca vad ca e la moda sa tii cu una din astea. E rusine sa mai tii cu Craiova, U Cluj, FC Vaslui, etc etc. Urasc din tot sufletul aceste echipe, numai pentru faptul ca toti zic ca tin cu ele, si de fapt au mucii la gura. Si te mai iau si la misto cand zici ca tii cu o echipa locala.
Bai,cata dreptate ai.Am tinut si eu cu Steaua,dar eram un pusti influentat de televizor,pe urma am aflat de fapt cine era Steaua,cine le facea jocurile,cum castigau ei meciurile,ce manarii s-au facut.Stiam doar partea frumoasa a lucrurilor,culisele nu.Imi pare rau ca am tinut cu aceasta echipa.Ma saturasem,eram priviti de sus (cei din provincie),si nebagati in seama.Incepusem sa cresc si imi dadusem seama ca Poli Iasi e bataia de joc a "capitalei"si nu numai,si celelalte echipe.Imi dadusem seama ca Politehnica e echipa ce-o iubesc cel mai mult si Iasul e capitala tarii mele.Indifirent de divizia unde ar juca Poli nu ar conta,e echipa mea si ma mandresc cu ea.Acum,mi se pare anormal sa vad pe cineva in orasul meu ca tine cu o echipa din capitala.Mi-e sila,mi-e sila sa vad oameni cu articolele celor din Bucuresti,in propriul meu oras.Sunt multi care nu stiu ce inseamna sa tii cu o echipa,cu adevarat.Se mandresc cu aceea echipa,dar se mint singuri,nu ar face niciodata un efort pentru ea.De ex:sa mearga intr-o deplasare,sa-si faca un steag,etc.Azi,la meciul stelei de pe sport.ro,comentatorul spune:uitati-ii si pe suporterii stelei!Gresit,aceia nu sunt suporterii stelei.Suporterii stelei sunt aceia care fac eforturi,care merg la stadion meci de meci,care isi cumpara bilet,care canta pentru echipa.Aceia sunt doar simpli oameni,niste privitori,nu pot fi numiti suporteri.De ce numai Steaua?pentru ca e la moda?Multi au renuntat sa tina cu Steaua,vorbesc de cei care au facut eforturi,care au mers pe stadion meci de meci.Voi,majoritatea din provincie care mergeti la meciurile lui Steaua,Rapid,Dinamo,doar cand vin si joaca cu echipa din orasul vostru,nu veti simti cu adevarat cum e sa tii cu o echipa,pentru voi e o bucurie de moment,e ceva trecator,pentru noi cei care tinem cu adevarat,e pentru totdeauna.Suporterul adevarat e la stadion,nu la televizor.


PS:Sustineti echipa locala,nu cele din capitala!
__________________
Toata lumea in picioare/joaca Politehnica/o iubire alb- albastra/lupta si vei castiga/cantam si sarim cu totii/si la bine si la rau/o iubire alb-albastra/mereu in sufletul meu/ooooo ooooo oooooo oooooo......

Last edited by CLAUDIO; 08-02-2008 at 05:01 AM.
CLAUDIO is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 12:40 AM   #272
pikciu
violetul
 
pikciu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Pitesti
pikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to pikciu Send a message via Skype™ to pikciu
Default

Ma bucur ca ti-ai revenit :P Poate o sa ne vedem candva la o bere, la Iasi sau la Pitesti, ca mai cunosc cativa din peluza voastra. Numai bine.
__________________
A tot schimbat, de zeci de ori
Īn cariera-i agitată
Şi fanioane, şi-antrenori,
Dar clubul Argeş niciodată.
pikciu is offline   Reply With Quote
Old 09-02-2008, 06:27 PM   #273
vlad89
Member
 
vlad89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
vlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nice
Default

Preferate: FCM Bacau, CFR Cluj, Real Madrid, Chelsea. nu-mi place Dinamo
vlad89 is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2008, 06:32 PM   #274
sebseb
Member
 
sebseb's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Baia Mare
sebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud ofsebseb has much to be proud of
Default

imi place STEAUA
URASCINAMO si CRAIOVA
sebseb is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2008, 07:11 PM   #275
leut
Member
 
leut's Avatar
 
Join Date: Mar 2007
Location: Medias
leut is a glorious beacon of lightleut is a glorious beacon of lightleut is a glorious beacon of lightleut is a glorious beacon of lightleut is a glorious beacon of light
Default

Iubesc:Gaz Metan Medias
Urasc:CFR Cluj si Barcelona
leut is offline   Reply With Quote
Old 13-05-2008, 07:25 PM   #276
RoByTzU-Yo
Banned
 
Join Date: Feb 2008
Location: Pitesti
RoByTzU-Yo will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to RoByTzU-Yo
Default

mare dreptate are pikciu cred ca totusi Beeecali cumpara terenurile alea la toti cei care tin cu steoaia lui , de asta sunt asa multi sTELISTI , insa mai respect si cativa stelisti adevarati si de pe acest forum dar 70 % din stelisti nu sunt adevarati .

PS : eu nu sunt stelist , si nu o sa tin vreodata cu echipa cIOBANULUI si chiar daca ar pleca el , nu v-oi tine cu steaua .
RoByTzU-Yo is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2008, 04:52 PM   #277
Albertino99
Member
 
Albertino99's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
Location: SuCeAvA
Albertino99 is a name known to allAlbertino99 is a name known to allAlbertino99 is a name known to allAlbertino99 is a name known to allAlbertino99 is a name known to allAlbertino99 is a name known to all
Send a message via Yahoo to Albertino99
Default

Din Romania tin cu Cetatea Suceava si Rapid Bucuresti.Din strainatate imi place de Manchester UTD
Nu pot suporta insa Steaua si Gloria Buzau.
__________________
Nici chiar asa
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Albertino99 is offline   Reply With Quote
Old 29-05-2008, 08:40 PM   #278
bogdan7
Member
 
bogdan7's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Romania
bogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of light
Default

Iubesc STEAUA BUCURESTI
Mai tin cu FC Botosani, Barcelona si Manchester United.
Urasc Dinamo si Rapid
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
bogdan7 is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008, 01:08 AM   #279
gigimures
Banned
 
Join Date: Apr 2008
Location: Tg-Jiu
gigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of lightgigimures is a glorious beacon of light
Send a message via Yahoo to gigimures
Default

Tin cu FC Scuipa in Jiu(), Steaua Pandurii SI manchester daca spun ce echipa urasc ma-njurati
gigimures is offline   Reply With Quote
Old 31-05-2008, 11:08 AM   #280
@lyn
Member
 
@lyn's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Trusesti/Botosani
@lyn will become famous soon enough
Default

Tin cu: Steaua, FC Botosani, Barcelona
Urasc: doar CFR Cluj( pt declaratiile lor)
__________________
Ce drog ciudat,
Eşti roş-albastru fermecat!
Mă duci la cer şi-īnnebunesc,
Doar cānd te iau simt că trăiesc.
Orice ar fi,
Te voi urma,
Oriunde-ar fi locul unde tu vei juca!
STEAUA acum,
STEAUA mereu,
O singură echipă īn sufletul meu!
@lyn is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:26 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL