INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 08
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 16-01-2009, 08:57 PM   #41
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Tu ai liga din Arabia Saudita in joc? Daca da este posibil sa ai niste valori ireale la multiplicatorul pentru transfer si salariu. De aceea apare asa Radoi in liga de acolo!
Este prezenta liga din Arabia Saudita in Fifam 08. Azi am aflat si eu. Nu stiu despre ce multiplicator vb tu acolo dar am mai patit la fel cu Bosingwa. Dupa ce l-am transferat de la Porto la Chelsea s-a dublat la pret fara ca eu sa intervin in vreun fel la modificare talentului sau a vreunui skill. Cred ca se ia in functie de echipa iar Chelsea fiind un gigant, oricarui jucator sosit ii crste cota imediat. Si intr-un fel mi se pare f bine pt ca asa e si in realitate.

Din asta deducem ca Liga din Arabia este cel putin de 2 ori mai puternica decat Liga 1 in conceptia celor de la EA.


Si o poza cu un jucator de la Rapid

Last edited by rabesandratana; 16-01-2009 at 11:18 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 17-01-2009, 01:49 PM   #42
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Uite despre ce multiplicator vorbesc eu:

Daca acel multiplicator este mai mare decat in Liga 1, este normal sa ii creasca valoarea lui Radoi!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 07-02-2009 at 08:27 PM.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 17-01-2009, 02:36 PM   #43
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by Astristul View Post
Uite despre ce multiplicator vorbesc eu:

Daca acel multiplicator este mai mare decat in Liga 1, este normal sa ii creasca valoarea lui Radoi!

Mersi pt info. Nu stiam despre asta.


Am inceput deja sa testez echipele din Liga 1 sa vad cum au iesit. Am facut antrenorii si am adaugat fiecaruia stilul de joc si ce tactica prefera.

O imagine din amicalul Steaua - St. Etienne 1-0 gol Dayro Moreno


La final 3-0 Steaua (Moreno, Kapetanos, Stancu)

Last edited by rabesandratana; 17-01-2009 at 11:34 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009, 10:16 AM   #44
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Frumos!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009, 10:44 AM   #45
kata_to
Member
 
kata_to's Avatar
 
Join Date: Sep 2007
Location: Pitesti
kata_to can only hope to improve
Default

Cat a alergat Dayro) Distanta aia o face in 3 meciuri in realitate)
Oricum apreciez munca pe care o faci si astept cu nerabdare sa termini.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kata_to is offline   Reply With Quote
Old 18-01-2009, 12:31 PM   #46
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Oricum alearga mai mult decat alerga Dica in trecut!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2009, 09:33 AM   #47
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Am refacut bugetele din campionatele importante, dupa un site de profil, am adaugat antrenorii din realitate impreuna cu ideile lor de joc.

Am jucat si un amical CFR - Leverkusen 1-1 (Schneider (p)/ Deac)
si un amical Otelul - I.Porto Alegre 0-1.

Per total este bine, mai am de facut doar Buzau si Otopeni despre care gasesc f greu informatii si poze iar la inceputul lui februarie o sa il uploadez sa il incercati si voi si cred ca o sa fiti multumiti. Oricum cu singuranta mult mai multumiti fata de ceea ce au facut baietii de la database EA.

Daca mai aveti idei, spuneti-mi ce sa mai adaug.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2009, 01:28 PM   #48
valerianandrei
Member
 
Join Date: Jul 2008
valerianandrei is on a distinguished road
Default

Pe la nationale daca ai mai putea sa lucrezi,macar nationala Romaniei,care parca are multi jucatori care nu au ce cauta...
valerianandrei is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2009, 02:10 PM   #49
rabesandratana
Banned
 
Join Date: Sep 2008
rabesandratana will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by valerianandrei View Post
Pe la nationale daca ai mai putea sa lucrezi,macar nationala Romaniei,care parca are multi jucatori care nu au ce cauta...
Degeaba umblu eu la nationala pt ca atunci cand incepi un joc nou, selectionerul va decinde in functie de forma de moment, suspendari, accidentari, etc pe cine cheama la lot. Iar cea mai buna metoda, daca esti nemultumit in legatura cu nationala Romaniei, cand o sa incepi un joc nou iti selectezi sa poti antrena atat un club cat si nationala, si atunci poti face tot ce-ti pofteste inima cu Romania.

In acest patch vor fi toti romanii f bine facuti, in concordanta cu realitatea si vei putea sa faci o selectie adecvata.

Faza cu nationalele m-ar pune pe mine sa fac o munca in plus care ar fi inutila.

Cat despre talentul romanilor sa nu va asteptati ca tineri precum Bicfalvi, Chiacu, Tudose, sa aiba talent de 4 stele. Am spus inca de la inceput care sunt criteriile pe care ma bazez cand aleg talentul unui jucator. Cei care vor avea talent peste 3 stele vor fi doar jucatori romani de maxim 17-18 ani, total necunoscuti mie sau voua, tocmai pentru a-i putea desoperi pe la echipe anonime si pentru a face din ei mari vedete.

Ar fi ireal de exemplu sa ii pun lui Chiacu, 4 stele, un jucator care deja si-a atins potentialul si mai departe nu poate ajunge in cariera. Stim cu totii cum multi jucatori romani se nasc mari sperante si din pacate la acest stadiu raman. Niciun jucator precum Bicfalvi, Ochirosii, Liviu Ganea, Dumitru Copil, etc nu vor mai face vreun mare progres si se vor zbate in aceasta mocirla, numita "Liga 1", deveninid ca mai toti componentii ei, niste jucatori mediocrii. Tocmai de asta am decis ca doar cei total necunoscuti noua sa aiba potential marit si sa poata ajunge vedete.

Pe cei deja consacrati in realitate ii stim f bine cu totii, stiu ce le poate pielea si ca nu e mare lucru de capul lor. Caut in continuare date despre echipele de juniori din Romania si incerc sa strecor din cand in cand si cate un jucator cu potential mare, tocmai pt ca din cand in cand sa mai apara si cate un Mutu sau Chivu.

Vorba lu' Olaroiu "Nu suntem Brazilia, si ar trebui sa ne vedem lungul nasului!"

Last edited by rabesandratana; 19-01-2009 at 02:25 PM.
rabesandratana is offline   Reply With Quote
Old 19-01-2009, 03:05 PM   #50
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Oricum Chiacu nu mi se parea de 4 stele!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:10 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL