INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 20-05-2008, 12:46 PM   #1
Sirius
Shipwrecked Pioneer
 
Join Date: Nov 2002
Location: Londra
Sirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to beholdSirius is a splendid one to behold
Default Liga I 2008-2009

Cum sezonul 2007-2008 s-a īncheiat, mutăm aici discuțiile despre viitoarea ediție de campionat.
__________________
In Romania se poate orice!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Sirius is offline  
Old 20-05-2008, 03:50 PM   #2
sorin
Super Moderator
 
sorin's Avatar
 
Join Date: Oct 2006
Location: Bucureşti
sorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant futuresorin has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by gianni View Post
La Rapid nu s-a schimbat nimic, cu exceptia patronului! Totul este un haos, ca si inainte!
Tin de aproape 6 ani cu Rapid si, cu exceptia turului editiei de campionat 2002-2003, cand echipa avea 10 puncte distanta fata de principala urmaritoare, Dinamo iar in acea vara cucerise Cupa si Supercupa), nu imi amintesc sa existe o perioada cu adevarat linistita din toate punctele de vedere. In returul acelei editii, datorita achizitiilor proaste facute de Rednic, echipa a avut multe sincope, reusind totusi sa castige campionatul la 5 puncte in fata Stelei, dupa un final incendiar de sezon. Apoi a venit meciul de pomina cu Anderlecht, meciuri nu tocmai stralucite in Cupa si campionat, totul culminand cu mazilirea lui Rednic si aducerea lui Becali si Petrescu in Giulesti. Rezultate slabe, urmate de perioade incerte in care Hizo era antrenor. Apoi a venit Razvan care a reusit sa inchege o adevarata echipa, cu rezultate in Romania dar si in Europa, echipa care nu a fost niciodata sustinuta in proportie de 100% de Copos, care, ba mai mult, punea presiune inutil pe echipa desi tocmai de asta nu avea nevoie Rapidul. Certuri interminabile intre Lucescu jr. si Copos, presupuse plecari ale lui Razvan pe la Timisoara, reveniri, ca intr-o veritabila telenovela. Urmeaza perioada cunoscuta de toti Bergodi-Rednic-Rada, in care Rapidul nu reuseste sa se califice in grupele Cupei Uefa, pierde Cupa Romaniei, rateaza toate obiectivele, terminand la o distanta uriasa fata de campioana, fata de care in iarna o desparteau 5 puncte. Venirea lui Taher nu cred ca are cum sa rezolve aceste probleme intr-un timp de atat de scurt. Taher nu stie fotbal, e doar entuziasmat, deciziile importante le ia tot Copos asa ca nu cred ca sezonulurmator o sa fie foarte linistit.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
sorin is offline  
Old 21-05-2008, 10:25 AM   #3
@lyn
Member
 
@lyn's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Trusesti/Botosani
@lyn will become famous soon enough
Default

In sezonul 2008-2009 yo vad cam asa campionatul:
1.Steaua
2.Dinamo
3.Rapid
4.Cfr Cluj
5.U.Urziceni
6.U.Craiova
7.Fc Brasov
8.Poli Timisoara
__________________
Ce drog ciudat,
Eşti roş-albastru fermecat!
Mă duci la cer şi-īnnebunesc,
Doar cānd te iau simt că trăiesc.
Orice ar fi,
Te voi urma,
Oriunde-ar fi locul unde tu vei juca!
STEAUA acum,
STEAUA mereu,
O singură echipă īn sufletul meu!
@lyn is offline  
Old 21-05-2008, 11:53 AM   #4
sisu_stelistul
Member
 
sisu_stelistul's Avatar
 
Join Date: Jan 2006
Location: Bucuresti
sisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to beholdsisu_stelistul is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to sisu_stelistul
Default

Inca n-ai vazut ce transferuri au facut cei de la Brasov, si deja ii vezi pe 7? Au zis ei multe dar sa asteptam sa vedem ce le iese, nu cred ca o sa fie asa de sus din primul sezon dar nu se stie niciodata. Pe Craiova n-o vad atat de sus, o sa le plece cativa jucatori, si nu stiu ce va aduce mititelu. Sunt curios ce va face Urziceniul, dar MM face treaba, probabil vor prinde iar un loc de cupa uefa sau vor fi aproape de el. CFR cred ca va fi mai sus de 4, oricum e mult prea devreme sa ne pronuntam.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by sisu_stelistul; 21-05-2008 at 07:53 PM.
sisu_stelistul is offline  
Old 21-05-2008, 12:30 PM   #5
dorel
Member
 
Join Date: May 2008
dorel will become famous soon enoughdorel will become famous soon enough
Default

Craiova nu avea interdictie la transferuri pana in iarna? Toate echipele promovate trebuie sa se intareasca serios pentru a face fata in prima liga. Poate a dominat FC Brasov seria, dar Nae, Kajcsa, Constantin, Bogdan Nicolae, Maldarasanu sau Ilyes au peste 30 de ani si in Liga 1 nu vor mai juca cu Sacele, Focsani sau Intergaz. In ultimii ani mai rar o echipa promovata a terminat in prima jumatate a clasamentului, majoritatea au retrogradat dupa un sezon.

Candidatele la titlu le vom cunoaste dupa cel putin 10 etape. Steaua cu lotul actual poate termina chiar si la mijlocul clasamentului dar daca vor aduce inlocuitori pentru Dica, Nicolita si ceilalti fotbalisti care nu mai dau randament de ceva timp, ar putea lua titlul. Daca conducatorii CFR-ului au invatat ceva dupa transferurile esuate din iarna, clujenii pot lua din nou titlul, daca nu, trebuie sa se multumeasca iar cu un loc de UEFA. Dinamo ar cam trebui sa aduca fotbalisti de valoare, nu jucatori care stau un tur de campionat, joaca 2 meciuri si pleaca. Din actuala echipa ar trebui sa ramana Lobont, Moti, Pulhac, Cristea, Ropotan, Bratu si Danciulescu. La Rapid totul depinde de Taher, ori face ce a zis, ori Rapid deja a iesit din lupta pentru titlu. Urziceniul nu are forta necesara pentru a lua campionatul, dar cu siguranta va fi acolo sus. Oricum, pana incepe Liga 1 mai este campionatul european si s-ar putea sa vedem cativa jucatori care vor pleca in strainatate daca vor impresiona.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
dorel is offline  
Old 21-05-2008, 07:27 PM   #6
@lyn
Member
 
@lyn's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Trusesti/Botosani
@lyn will become famous soon enough
Default

Quote:
Originally Posted by alexinho View Post
Inca n-ai vazut ce transferuri au facut cei de la Brasov, si deja ii vezi pe 7? Au zis ei multe dar sa asteptam sa vedem ce le iese, nu cred ca o sa fie asa de sus din primul sezon dar nu se stie niciodata. Pe Craiova n-o vad atat de sus, o sa le plece cativa jucatori, si nu stiu ce v-a aduce mititelu. Sunt curios ce va face Urziceniul, dar MM face treaba, probabil vor prinde iar un loc de cupa uefa sau vor fi aproape de el. CFR cred ca v-a fi mai sus de 4, oricum e mult prea devreme sa ne pronuntam.
Asta e parerea mea.Oricum acest posta va fi aici si peste un an. Atunci vom vedea la cate echipe am nimerit pozitia din clasament.Yo unul sper ca voi nimeri macar 5 dintre ele.
__________________
Ce drog ciudat,
Eşti roş-albastru fermecat!
Mă duci la cer şi-īnnebunesc,
Doar cānd te iau simt că trăiesc.
Orice ar fi,
Te voi urma,
Oriunde-ar fi locul unde tu vei juca!
STEAUA acum,
STEAUA mereu,
O singură echipă īn sufletul meu!
@lyn is offline  
Old 21-05-2008, 11:41 PM   #7
bogdan7
Member
 
bogdan7's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Romania
bogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of lightbogdan7 is a glorious beacon of light
Default

Quote:
Originally Posted by @lyn View Post
In sezonul 2008-2009 yo vad cam asa campionatul:
1.Steaua
2.Dinamo
3.Rapid
4.Cfr Cluj
5.U.Urziceni
6.U.Craiova
7.Fc Brasov
8.Poli Timisoara
aproximativ, avem aceeasi parere
Sunt tare curios ce rezultat va fi la meciul Unirea Urziceni - Fc Brasov
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
bogdan7 is offline  
Old 22-05-2008, 12:58 AM   #8
eLiTe
Member
 
eLiTe's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bucuresti
eLiTe is an unknown quantity at this point
Default

Stiti care e singura diferenta intre noi si steaua ? Voi aveti siguranta ca atunci cand va merge ma greu e Becali, noi jucand mereu cinstit ..
__________________

eLiTe is offline  
Old 22-05-2008, 11:29 AM   #9
pikciu
violetul
 
pikciu's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Pitesti
pikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to beholdpikciu is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to pikciu Send a message via Skype™ to pikciu
Default

Hai las-o mai moale, la Cluj cat de cinstit a fost Rapidul? Faceti numai pe victimele, va plangeti ca niste femei.
__________________
A tot schimbat, de zeci de ori
Īn cariera-i agitată
Şi fanioane, şi-antrenori,
Dar clubul Argeş niciodată.
pikciu is offline  
Old 22-05-2008, 12:06 PM   #10
eLiTe
Member
 
eLiTe's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Bucuresti
eLiTe is an unknown quantity at this point
Default

Cum sa mai joci cand ti se ia o victorie care ar fi incheiat campionatul, nu are rost sa o luam de la 0, Rapid a batut steaua nu invers. Sau bricheta a invins Rapidul.

Iar tu ai prins glas ca ati venit in A ? Stai relax, oricum picati.
__________________

eLiTe is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Tags
doar steaua

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 06:46 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL