INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Jocuri mai vechi din seria Fifa > Fifa 06

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 02-11-2005, 10:43 PM   #1
nek
Member
 
Join Date: Nov 2005
nek is on a distinguished road
Default

am jucat fifa06 si din pacare nu sunst deloc multumit ......in primul rand modul in care marchezi din diferite pozitii (toate fazele le incadrezi intr-un sablon) menu-ul
alambicat , iar in multiplayer nu merge nik. asta este !!!!!
pes5- acum cateva zile l-am descoperit-e minunat . in fine , ca o concluzie ambele jocuri merita jucate , unul se completeaza cu altul .
nek is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2005, 03:45 PM   #2
little_foot
Member
 
little_foot's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Bucuresti
little_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud of
Default

am jucat ieri la un prieten pes5.cum ziceai si tu se completeaza unul pe altul.pes-ul are avantajul ca poti face mai multe driblinguri,are incorporate fentele unor jucatori,si mi se pare super interesanta faza aia cand dai mingea pe langa jucator si fugi apoi dupa ea. :P.dar grafica nu m-a impresionat chiar asa mult.aaaa si imi place ca si arbitrul ala e viu nu ca la fifa ca alearga de prost dar nu face nimic. <_<
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Romani prin nastere/Olteni prin gratie divina!
Toti oltenii se nasc suporteri ai Universitatii Craiova!!

BMW-Big Mexican Woman
little_foot is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2005, 03:56 PM   #3
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

PES mi se pare superior la cam toate capitolele, singurul dezavantaj e ca mi se misca mai greu (dar, ma rog, asta e din cauza Duron-ului meu de 850 MHz ).
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 03-11-2005, 08:34 PM   #4
sandu
Member
 
Join Date: Apr 2003
Location: Bucuresti
sandu is on a distinguished road
Default

pes5 e net superior singurul dezavantaj e ca nu are licente
sandu is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2005, 09:02 AM   #5
[K4]RedDog17
Member
 
[K4]RedDog17's Avatar
 
Join Date: Sep 2005
Location: Bucuresti
[K4]RedDog17 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally posted by sandu@Nov 3 2005, 10:34 PM
pes5 e net superior singurul dezavantaj e ca nu are licente
si nici grafica de la fifa...in rest e bun...
mai bine s-ar uni ea sports cu konami(parca astia fac pes nu?! <_< ) si ar scoate un super joc.
[K4]RedDog17 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2005, 09:29 AM   #6
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Default

asa am propus si anul trecut .. ea sa se uneasca cu konami .. defapt .. konami sa acapareze EA .. oricum eu zic ca-i mai bine sa ramana lucrurile cum sunt acum..unora le place fifa ..altora ( cazul meu ) le place pes.
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2005, 11:19 AM   #7
hagi2006
Member
 
Join Date: Mar 2005
hagi2006 is on a distinguished road
Default

Am ambele jocuri, iar pe cei de la Konami probabil ca i-as strange de gat. Eu nu inteleg ce va place la PES. Cu ce sa incep? Cu prezentarea de cacat Japoneza ca la Dead or Alive sau eu stiu ce alt spanac de bataie de-al lor...in care pronunta numele jocului cu eco-ul ala de cacat??? Menu-iul?? Cred ca si pe vremea Win 95-ului aveau jocurile meniuri mai avansate....ma rog si astea tot tipic japoneze!!
Asa...gameplay-ul, tare? realist? lol, mai baieti mah, pe ce lume traiti voi? Pai cred ca si intr-un meci real dai mai repede gol ca in PES. Nu este realist, este frustrant/enervant. Joci un joc video in primul rand ptr a te recrea, nu ptr a injura de mortii creatorii jocului. In Fifa 06 se dau goluri usor din orice pozitie? Unde, pe Amator?? Eu unul inca nu am dat 2 goluri identice (ca in FIFA 2005) si cred ca am jucat zeci de ore de Fifa 06 de cand il am (pe langa miile in 05). Daca sunteti obisnuiti cu spanacul ala de PES, e treaba voastra....jucati nene, da nu veniti sa aruncati cu cacat, doar ptr ca va place voua ceva diferit...asa ca sa fiti mai "cool".

Nici numai are rost sa pomenesc de grafica si licente/echipe.

Singuru lucru care e misto la PES, defapt sunt 2, e ca poti edita tot in joc, si al doilea...fetele, fata lui Mutu e marfa, exact ca atunci cand s-a transferat la Juve, cu parul mai lung, si in general toate fetele sunt mai reusite parca, ca in Fifa. Dar degeaba avem editing si fete misto daca gameplay-ul e de cacao.
hagi2006 is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2005, 11:30 AM   #8
JohnnyUSA
Tata' LOR
 
JohnnyUSA's Avatar
 
Join Date: Jan 2003
Location: Pitesti
JohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to beholdJohnnyUSA is a splendid one to behold
Default

baiatule .. tu esti pe langa fotbal. Un meci se poate termina si 0-0 nu este neapara necesar sa se marcheze .. uneori jocul de fotbal de scoate din minti .. asta-i frumusetea lui .. dar tu nu ai de unde stii .. doar esti jucator de fifashit.
__________________
VINDE !! PLEACA !! MORI !!


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
JohnnyUSA is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2005, 12:04 PM   #9
little_foot
Member
 
little_foot's Avatar
 
Join Date: Feb 2005
Location: Bucuresti
little_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud oflittle_foot has much to be proud of
Default

Quote:
Originally posted by hagi2006@Nov 5 2005, 12:19 PM
Eu unul inca nu am dat 2 goluri identice (ca in FIFA 2005) si cred ca am jucat zeci de ore de Fifa 06 de cand il am (pe langa miile in 05).
hai mai hagi ca deja e din fratii grimm :P.cum sa nu dai 2 goluri la fel?bat la profesional de rup la fifa numai de la 6,7-0 in sus.si golurile...mare faza...scapi singur cu portarul si ori inaintezi si de pe la 11 m dai pe langa el cu d ori scarita q+d...mai sunt cele din cornere si centrarile de pe extrema.
eu unul am jucat doar o data pes5 si mi-am schimbat parerea despre el.nu mi se pare ca ar excela la prea multe capitole(intr-adevar meniul parca e de pe vremea lu' fifa'97)dar meciul este mult mai realist.la fifa nu poti sa faci nici o schema specifica unui jucator.la pes poti.si plus ca si la pes nu avd ce e asa greu sa dai gol...eu am jucat o singura repriza si ma dat un gol.si era prima oara cand il jucam.
cum am mai spus fifa si pes se completeaza...dar parca fifa incepe sa cam piarda teren .
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Romani prin nastere/Olteni prin gratie divina!
Toti oltenii se nasc suporteri ai Universitatii Craiova!!

BMW-Big Mexican Woman
little_foot is offline   Reply With Quote
Old 05-11-2005, 12:08 PM   #10
marius_maxym
Member
 
Join Date: Oct 2005
Location: Lisburn
marius_maxym is on a distinguished road
Send a message via AIM to marius_maxym Send a message via MSN to marius_maxym Send a message via Yahoo to marius_maxym
Default

mie imi plac amandoua si o se le am pe amandoua.........
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
marius_maxym is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:00 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL