INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 16-11-2010, 06:05 PM   #1561
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Se refera la obiectele pe care le poti pune pe birou. Daca joci la o rezolutie de 1024x768 de exemplu, nu poti vedea acele obiecte pe birou decat daca te duci cu mouse-ul spre stanga sau dreapta. Daca joci la o rezolutie de 1280x1024 le poti vedea fara probleme. Ca sa le asezi trebuie sa te duci cu mouse-ul in acea zona si iti va aparea 2 butoane (rosu si verde) si mesajul "place object" si asa poti sa le asezi!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2011, 02:29 PM   #1562
cepy
Member
 
Join Date: May 2010
cepy is on a distinguished road
Default

am si eu intrebare.in sfarsit pot sa joc si eu fifa 2010 cu detalile la low,asta dupa ce mi-am pus 4 gb de ram.joc cu astra ploiesti,am facut turul.ce ma enerveaza ca nu pot sa angajez nici un staff de cand a inceput jocul.imi da tot timpul too low salary buget la orice staff vreau sa angajez.si astfel am un singur scout nici ala prea bun,nici un doctor.si dupa scouterul ala stau o gramada sa-mi da report la un jucator.acum sunt in mercato si pana imi analizeaza ala toti jucatori pe care ii am in vedere se termina mercato-ul.vreo idee cineva?
cepy is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2011, 12:03 PM   #1563
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Da, asta cu bugetul pentru staff e o problema destul de grava. Se intampla si in FIFAM 11 la fel. Ar fi o solutie, sa te duci in ecranul "finance" si sa modifici la buget, la staff suma, s-o faci mai mare si sa vezi daca-ti merge. Mie nu mi-a mers asa, dar altora le-a functionat acest truc.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 15-01-2011, 01:31 PM   #1564
grysy
Member
 
Join Date: Jan 2011
grysy is on a distinguished road
Default

salutare,am si eu o intrebare.care stie cum se procedeaza cu editor manager?ma puteti ajuta?
grysy is offline   Reply With Quote
Old 20-01-2011, 01:54 PM   #1565
cepy
Member
 
Join Date: May 2010
cepy is on a distinguished road
Default

dupa ce am jucat un sezon din fifa 2010,pot sa-mi spun parerile.plusuri sunt tacticile echipelor adverse mult mai bune,adica toti antrenori adversi.faptul ca trebuie ca-n realitate sa trimiti scouteri dupa jucatori ca sa le vezi nivelul.
ca minusuri as avea gameplayul in 3d,aici in comparatie cu fifa 2007 care avea destule minusuri,asta mi se pare parca si mai oribil.are mai multe faze reale,dar si unele de-ti sta mintea in loc.pase inapoi mult din pozitie de sut.m-a innebunit cu pasele la portar care da mingea la adversari si n-am nici o optiune sa le interzic sa mai intoarca mingea la portar.faptul ca jucatorul cu care joc eu se misca cand vrea el,adica de multe ori in aparare vad atacantul cum pleaca pe culoar liber,vreau sa plec dupa el sa-l incomodez si jucatorul meu in loc sa alerge,merge si se uita.mi se pare culmea culmilor.plus faza cu stafful,oricat de mare as da bugetul pt staff nu ma lasa sa-mi angajez staff,mare minus.
cepy is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2011, 09:05 PM   #1566
Denna81
Member
 
Join Date: Jan 2011
Denna81 is on a distinguished road
Default

salut , un singur lucru imi face parul alb la fm 2010 , si anume , inclinatia tribunelor . Imi poate spune cineva daca e vreo metoda anume sau apas ca nebunul cu mouse`ul pana imi reuseste inclinatia .
Denna81 is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2011, 10:24 AM   #1567
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Stiu ca atunci cand iti construiesti stadionul din editorul jocului ai in dreapta felul tribunei si 3 triunghiuri mic-mediu-mare. Apesi pe unul din ele si iti alegi inclinatia dorita.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2011, 03:26 PM   #1568
Denna81
Member
 
Join Date: Jan 2011
Denna81 is on a distinguished road
Default

mersi de raspuns , dar tocmai asta e problema ca nu vad nici un trinunghi pe coloana de inclinatie , ci doar apas cu mouse`ul acolo pana imi iese inclinatia dorita ...
Denna81 is offline   Reply With Quote
Old 30-01-2011, 02:22 PM   #1569
cepy
Member
 
Join Date: May 2010
cepy is on a distinguished road
Default

pacat de jocul asta pt anumite faze din el care se repeta tot timpul si-ti iau tot cheful sa-l mai joci.si aici ma refer la faptul ca n-ai mai multe optiuni la tactici de joc(scheme de joc),prin care sa le interzici jucatorile anumite chestii.aici ma refer la faptul ca tot timpul in joc la auturile executate de propia echipa in apropierea portii mele se transforma in gol pt adversar,fiindca fundasii intotdeauna dau mingea aiurea la adversar,sau la faptul ca nu pot sa le interzic sa mai trimita mingea la portar,care o da aiurea tot timpul,la adversar,care de cele mai multe ori da gol pe contraatac.plus pasele pe inapoi pe pozitie anterioare in loc de pozitie viitoare.daca sunt in alergare imi da pasa inapoi,daca stau pe loc mi-o da in fata.m-au disperat.si astea 3 faze se intampla ori ca joc cu astra cu jucatorii ei prostii,ori ca joc cu atletico madrid,aceleasi faze care te dispera.daca aveti ceva solutii,ca in scurt timp cred ca ma intorc la fifa manager 07.are si ala stupizenii in joc,dar parca nu atatea.a,si inca un lucru,am observat ca in manager 2010 cu tasta a nu mai poti deposeda deloc.comiti tot timpul fault.si asta ma dispera,daca ma prinde adversarul de umar,nu mai pot face nimic,jucatorul meu nu mai da pasa,sut,nimic.
cepy is offline   Reply With Quote
Old 17-03-2011, 11:35 AM   #1570
oly_raul_07
Member
 
oly_raul_07's Avatar
 
Join Date: Jan 2009
Location: Craiova
oly_raul_07 is on a distinguished road
Default

sal!

As vrea sa stiu daca as putea sa mut fisierele pe care jocul le are in My Documents in folder-ul in care este jocul instalat (jocul il am instalat pe disk F. As vrea sa le mut deoarce in partitia C: nu mai am foarte mult loc si trebuie sa instalez anumite programe.

Multumesc anticipat pt raspuns!
__________________
ROMAN prin nastere OLTEAN prin gratie divina.
oly_raul_07 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:25 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL