INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 22-01-2010, 12:59 PM   #1071
papimig
Member
 
papimig's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Constanta
papimig is on a distinguished road
Default

La FM10 tot 5 instalari sunt???
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
papimig is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 02:34 PM   #1072
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Cred ca da!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 02:42 PM   #1073
CR3
Member
 
CR3's Avatar
 
Join Date: Jan 2010
CR3 is on a distinguished road
Default

cand apare RLSP FIFAM 10!?
CR3 is offline   Reply With Quote
Old 22-01-2010, 03:12 PM   #1074
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Cand va fi gata!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010, 03:57 PM   #1075
George05
Member
 
George05's Avatar
 
Join Date: Feb 2008
Location: Constanţa
George05 is on a distinguished road
Default

Pe ce criterii se stabilesc bugetele echipelor ? M-am uitat de exemplu in editor la FC Porto, care incep cu un buget de 18 milioane de euro. Iar ei au incasat 40 de milioane de euro numai pe cei 2 jucatori pe care i-au vandut (Aly Cissokho si Lisandro Lopez). + 18 mil pe Lucho + alte transfeuri mai mici. Si nu au cumparat jucatori de mai mult de 15 mil de euro.

Last edited by George05; 23-01-2010 at 04:01 PM.
George05 is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010, 05:15 PM   #1076
parazitubob
Member
 
parazitubob's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
parazitubob is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to parazitubob
Default

Quote:
Originally Posted by George05 View Post
Pe ce criterii se stabilesc bugetele echipelor ? M-am uitat de exemplu in editor la FC Porto, care incep cu un buget de 18 milioane de euro. Iar ei au incasat 40 de milioane de euro numai pe cei 2 jucatori pe care i-au vandut (Aly Cissokho si Lisandro Lopez). + 18 mil pe Lucho + alte transfeuri mai mici. Si nu au cumparat jucatori de mai mult de 15 mil de euro.
Cred ca se merge pe bugetele anuntate de cluburi, acolo unde sunt anuntate si sunt plauzibile ca de exemplu Chelsea nu stiu daca anunta un buget ca poate fi nelimitat daca i se pune pata lu` Abramovici sau Becalii anunta acum 2-3 ani ca Steaua are buget de 30-40 mil eur. Da oricum un buget nu are legatura in principiu cu jucatorii vanduti, sunt foarte multe echipe care dau un tun doua pe sezon vanzand un jucator cu 20 mil eur si dupa aia bugetul pe anul viitor e ca cel de anu trecut de 5-6 mil (vezi echpele din argentina, brazilia etc). Sau daca Arsenal a vandut pe bani grei vedete gen Henry tot pe pustani gen Toure s-a bazat pe care nu a dat cine stie ce sau Manchester United ce buget ar trebuii sa aiba dupa ce l-a vandut pe Ronaldo si pe Tevez si uite ce plini de datorii sunt ....
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
"Heroes are ordinary men who do extraordinary things in extraordinary times"
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
parazitubob is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010, 07:48 PM   #1077
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by papimig View Post
La FM10 tot 5 instalari sunt???
Eu cred ca l-am instalat de vreo 6-7 ori pana acum pe doua calculatoare diferite: desktop si laptop...si tot merge ..

---------- Post added at 08:48 PM ---------- Previous post was at 08:46 PM ----------

Am si eu o intrebare care ma tot sacaie de cand au aparut updateurile astea oficiale:

INstalez jocul, pun si updateurile si apoi ma duc in editor si modific sa zicem...chestii minore, pun o poza a orasului, modific domestic prestige etc...bugetul echipei...intru in joc si la inceput ma pune sa aleg daca vreau sa joc cu baza de date originala a jocului sau cu updated database. Daca aleg cea originala, imi ia toate modificarile mele din editor. Daca dau updated, nema modificari. Cum fac sa pot sa joc cu ultima baza de date updatada si sa am si modificarile din editor??
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010, 08:23 PM   #1078
chaplin
Member
 
Join Date: Jan 2009
chaplin is on a distinguished road
Default

Dom'le, e foarte dragut acest sezon de fm 2010! In urma instalarii a mai multe patch-uri (unul dintre ele fiind si cel pentru competitiile echipelor nationale) dispare pur si simplu Campionatul European!!! Nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa imi apara din nou...
chaplin is offline   Reply With Quote
Old 23-01-2010, 11:11 PM   #1079
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Am si eu o intrebare care ma tot sacaie de cand au aparut updateurile astea oficiale:

INstalez jocul, pun si updateurile si apoi ma duc in editor si modific sa zicem...chestii minore, pun o poza a orasului, modific domestic prestige etc...bugetul echipei...intru in joc si la inceput ma pune sa aleg daca vreau sa joc cu baza de date originala a jocului sau cu updated database. Daca aleg cea originala, imi ia toate modificarile mele din editor. Daca dau updated, nema modificari. Cum fac sa pot sa joc cu ultima baza de date updatada si sa am si modificarile din editor??
Daca adaugi elemente grafice (cum ar fi steme, pozele stadioanelor/oraselor) nu e nevoie sa deschizi editorul si/sau sa incepi un joc nou.
Daca modifici abilitatile jucatorilor, prestigiul clubului si altele care tin de baza de date, trebuie sa-ti salvezi baza de date si dupa aceea s-o exporti in joc apasand butonul din dreapta-jos (write current database to game).
Cand intri in joc si vrei sa joci folosind baza de date cu modificari, normal ca nu alegi "Latest EA database" ci "Editor Database". Daca vrei totusi sa ai baza de date a jocului, dupa care sa vii cu baza ta de date peste, atunci fa un back-up la baza de date modificata de tine, intra in joc, alege sa joci cu baza de date oficiala (EA), iesi din joc, copiaza ce vrei tu peste baza de date oficiala (din back-up-ul facut anterior), deschide editorul si exporta baza de date in joc. Dupa care intri in joc si de data asta nu mai alegi "Latest EA database" ci a 2-a optiune!

Quote:
Originally Posted by chaplin View Post
Dom'le, e foarte dragut acest sezon de fm 2010! In urma instalarii a mai multe patch-uri (unul dintre ele fiind si cel pentru competitiile echipelor nationale) dispare pur si simplu Campionatul European!!! Nu stiu ce ar trebui sa fac ca sa imi apara din nou...
Cel mai probabil ai amestecat unele patch-uri intre ele. Din pacate exact alea mai importante, adica scripturile. Parerea mea e sa stergi tot directorul script din FIFA Manager 10 si sa copiezi acolo tot directorul script de pe DVD-ul original in directorul FIFA Manager 10 (de unde l-ai sters).
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 24-01-2010, 09:02 AM   #1080
chaplin
Member
 
Join Date: Jan 2009
chaplin is on a distinguished road
Default

Quote:
Cel mai probabil ai amestecat unele patch-uri intre ele. Din pacate exact alea mai importante, adica scripturile. Parerea mea e sa stergi tot directorul script din FIFA Manager 10 si sa copiezi acolo tot directorul script de pe DVD-ul original in directorul FIFA Manager 10 (de unde l-ai sters).

Multumesc mult. Am copiat doar file'ul cu European Championship, pentru ca am mai multe patch-uri care au modificat script'ul. Sa vad acum care va fi treaba.

// cu placere.

Last edited by Astristul; 24-01-2010 at 11:31 AM.
chaplin is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 11:05 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL