INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 28-02-2009, 08:38 PM   #11
jacko
Member
 
jacko's Avatar
 
Join Date: Sep 2006
Location: CV
jacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nicejacko is just really nice
Send a message via Yahoo to jacko
Talking soundtrack . . .

hai c'am luat shi yo soundtrack'ul...good compilation
jacko is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2009, 10:05 PM   #12
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

poti face niste poze in joc sa vad cum se vede de la cfg_pc_h care il inlocuiesti in data/cmn te rog

daca poti o comparatie fara ala si cu ala ca sa vad care e totusi diferenta, daca e majora
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2009, 11:22 PM   #13
Merdiso
Banned
 
Join Date: Jan 2009
Location: Brasov
Merdiso is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Kal-El View Post
poti face niste poze in joc sa vad cum se vede de la cfg_pc_h care il inlocuiesti in data/cmn te rog

daca poti o comparatie fara ala si cu ala ca sa vad care e totusi diferenta, daca e majora
Nu pot face asta, dar voi face un film de gameplay in noaptea asta, maine (probabil) e gata.

Quote:
Originally Posted by jacko View Post
hai c'am luat shi yo soundtrack'ul...good compilation
Mersi de aprecieri, deja am mai gasit cateva melodii, versiunea v1.1 a Soundtrack-ului e pe vine.

Quote:
Originally Posted by nick100 View Post
Da e super acest patch
Enjoy it !

Quote:
Originally Posted by bennybv View Post
interesant :X fain :X:X:X>.....ms
Enjoy it too ! Din cate se pare, insa, nu mai esti printre noi.

Later edit: m-am gandit sa pun niste poze din joc, sunt facute in meciuri din Liga 1.
Sunt facute pe sistemul din semnatura, setari High 1280&1024, Anti-Aliasing 16X si Anisotropic Filtering 16X din nVIDIA Control Panel, Depth on Field off (daca e pus pe on AA-ul si AF-ul nu mai functioneaza), cu configul cfg_pc_h pus in tutorial.
Attached Images
File Type: jpg Liga1.JPG (209.3 KB, 78 views)
File Type: jpg Liga13.JPG (184.3 KB, 63 views)
File Type: jpg Liga14.JPG (271.7 KB, 52 views)
File Type: jpg Liga15.JPG (169.2 KB, 54 views)
File Type: jpg Liga16.JPG (218.3 KB, 61 views)
File Type: jpg Liga17.JPG (236.7 KB, 56 views)
File Type: jpg Liga19.JPG (343.5 KB, 48 views)
File Type: jpg Liga110.JPG (124.0 KB, 55 views)
File Type: jpg Liga111.JPG (170.9 KB, 42 views)
File Type: jpg Liga113.JPG (260.7 KB, 50 views)

Last edited by Merdiso; 28-02-2009 at 11:42 PM.
Merdiso is offline   Reply With Quote
Old 28-02-2009, 11:57 PM   #14
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

sunt frumoase, dar e riscant totusi cu atatea modificari la joc...

nu se poate face un patch cu instaler si ti-le face pe toate, ca asa poti sa gresesti ceva foarte usor, si nu mai zic cat de complicat e de facut... ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 01-03-2009, 12:19 AM   #15
Merdiso
Banned
 
Join Date: Jan 2009
Location: Brasov
Merdiso is on a distinguished road
Default

E destul de greu sa faci un installer la asa ceva, doarece installer-ul trebuie sa inlocuiasca fisierele deja existente, iar tu trebuie sa stii cum sa faci acel installer (cum trebuie sa "aranjezi" fisierele) astfel incat sa inlocuiasca originalele.
Nu e deloc riscant, caci multe patch-uri sunt .exe, si se instaleaza in folderul FIFA 09 si asta e tot, iar celelalte 2-3 nu afecteaza cu nimic jocul.
Daca nu le aplicati cum trebuie patch-urile nu functioneaza, in rest nu se poate intampla mai nimic.
Eventual faceti un back-up la folderul /data si e rezolvata toata problema.
Si nu, nu e complicat deloc.Eu daca as face acum acest update intr-o jumatate de ora este gata.
Merdiso is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 02:19 PM   #16
Merdiso
Banned
 
Join Date: Jan 2009
Location: Brasov
Merdiso is on a distinguished road
Default

Un mic filmulet dintr-un meci Chelsea vs Arsenal facut pe FIFA-ul modat de mine: http://www.youtube.com/watch?v=y10EvGzGHvY&fmt=18
Imi cer scuze ca nu e HD, nu stiu de ce nu l-a pus YouTube-ul HD din moment ce l-am facut la rezolutie si aspect HD (1280&720 / 16:9)
Merdiso is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 02:24 PM   #17
Kal-El
Member
 
Kal-El's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Earth (Timisoara)
Kal-El will become famous soon enoughKal-El will become famous soon enough
Default

frumos, am instalat si eu ceva de grafica, arata super acuma, parca sunt putin cam luminoase cand ploua sau cand se joaca noaptea...

gameplayul din filmulet nu prea imi place, ala parca strica jocu, instaleaza SL GameplayProXSeriesV2 si vei vedea jocu cu alti ochi, te asigur, sa pui la viteza jocului fast, si vei vedea un gameplay foarte diferit, suturile se duc mai real, pasele sunt mai exacte...


si chestia aia cu scoru si ce mai apare la tine cu barclay premier league, apare in toate tarile sau numai in anglia, si de ex in ECC nu poti pune sa apara ca si grafica de UCL ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Time 4 min
Difficulty Legendary (both)

jucator - jucator eliminat
+ - accidentare
X - ratare penalty
Kal-El is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 05:20 PM   #18
silvone09
Member
 
Join Date: Mar 2008
Location: somewhere in nobody's land
silvone09 is an unknown quantity at this point
Default Felicitari!!!

bravo Merdiso! ai reusit sa faci ceva ce nu multi au incercat, ai depasit putin conditia umana, prin altruismul de care ai dat dovada aducand aceste patch-uri in atentia multor useri care din varii motive nu au acces la ele(fie nu stiu engleza, fie nu cunosc inca site-urile cu patch-uri.)
In acelasi timp mi s-a parut meschina interventia lui jacko,care, cauta greseli de ortografie intr-un post de 15000 cuvinte.Dar asa suntem noi, tari in gura, superficiali si comozi.Inca o data, din partea mea ai tot respectul.Bravo!!!
silvone09 is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 05:40 PM   #19
alexz
Member
 
Join Date: Mar 2009
alexz is on a distinguished road
Default

Daca bag patchurile astea, sa inteleg ca nu voi mai putea juca contra altor jucatori care nu le au, tot cu jocul original (ca si al meu), pe Direct IP nu ?

De exemplu patch`ul de la gameplay care introduce modul 2v2 in Practice. Pot juca Direct IP contra altuia care nu`l are ?
alexz is offline   Reply With Quote
Old 02-03-2009, 05:44 PM   #20
Merdiso
Banned
 
Join Date: Jan 2009
Location: Brasov
Merdiso is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by alexz View Post
Daca bag patchurile astea, sa inteleg ca nu voi mai putea juca contra altor jucatori care nu le au, tot cu jocul original (ca si al meu), pe Direct IP nu ?
De exemplu patch`ul de la gameplay care introduce modul 2v2 in Practice. Pot juca Direct IP contra altuia care nu`l are ?
Nu, daca bagi patch-uri ce modifica baza de date (fisierele zdata) nu mai poti juca online, DOAR daca si cel cu care joci are aceste patch-uri instalate.
Quote:
Originally Posted by Kal-El View Post
frumos, am instalat si eu ceva de grafica, arata super acuma, parca sunt putin cam luminoase cand ploua sau cand se joaca noaptea...
Mersi de apreciere, sunt de acord cu tine (pana aici ).

Quote:
Originally Posted by Kal-El View Post
gameplayul din filmulet nu prea imi place, ala parca strica jocu, instaleaza SL GameplayProXSeriesV2 si vei vedea jocu cu alti ochi, te asigur, sa pui la viteza jocului fast, si vei vedea un gameplay foarte diferit, suturile se duc mai real, pasele sunt mai exacte...
Fiecare cu parerea lui, dar ShareLooser mi se pare foarte slab, si am jucat si V2.
Onsches gameplay mi se pare cel mai bun patch de gameplay, sincer.
Defapt, Onsches (creatorul patch-ului) a si recunoscut ca a folosit ShoreLooser-ul pentru a imbunatati si mai mult gameplay-ul.
Oricum, tot gameplay de 22 de copaci (popice) a ramas, dar eu zic ca pentru un current-gen jocul e de nota 10.

Quote:
Originally Posted by Kal-El View Post
si chestia aia cu scoru si ce mai apare la tine cu barclay premier league, apare in toate tarile sau numai in anglia, si de ex in ECC nu poti pune sa apara ca si grafica de UCL ?
Aceste popuri apar la fiecare meci disputat, dar se pot schimba cu usurinta intr-un timp foarte scurt -> Atasamente -> Poza 1

Quote:
Originally Posted by silvone09 View Post
bravo Merdiso! ai reusit sa faci ceva ce nu multi au incercat, ai depasit putin conditia umana, prin altruismul de care ai dat dovada aducand aceste patch-uri in atentia multor useri care din varii motive nu au acces la ele(fie nu stiu engleza, fie nu cunosc inca site-urile cu patch-uri.)
In acelasi timp mi s-a parut meschina interventia lui jacko,care, cauta greseli de ortografie intr-un post de 15000 cuvinte.Dar asa suntem noi, tari in gura, superficiali si comozi.Inca o data, din partea mea ai tot respectul.Bravo!!!
Thanks pentru complimente.


Update:
-noi melodii introduse in soundtrack (din topul celor mai bune melodii a francizei FIFA)
-tricouri detaliate, scoase din pantaloni -> Atasamente -> Poza 2
-noi tribune, suporterii avand si prosoape in maini -> Atasamente -> Poza 3

Am (re)convertit Filmul cu gameplay-ul, fiind disponibil, acum, in format HD chiar aici: http://www.youtube.com/watch?v=aQ71l_IhnX4

P.S. Scuze pentru greselile din tutorial (m-am uitat si eu mai bine si am vazut ca sunt cateva), dar tinand cont ca l-am facut vineri la unu noaptea, iar eu tot vineri am ore de la 7 dimineata (ma scol la 6) imi era destul de greu, mai ales ca l-am facut in 3 ore, cu tot cu facut poze, uploadat patch-uri si editat.Imi cer scuze inca odata.
Attached Images
File Type: jpg pOPuP.JPG (121.1 KB, 33 views)
File Type: jpg FIFA09584.jpg (80.1 KB, 40 views)
File Type: jpg FIFA09631.jpg (99.9 KB, 39 views)

Last edited by Merdiso; 02-03-2009 at 06:16 PM.
Merdiso is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:31 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL