INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-06-2005, 10:15 PM   #1
micutzu
Member
 
Join Date: Jan 2005
Location: iasi
micutzu is on a distinguished road
Default

"Faliment?

Gigi Becali a fost ieri la preşedintele ANAF, Sebastian Bodu, şi a fost avertizat că dacă nu-şi plăteşte datoriile la stat va fi sesizat Oficiul pentru combaterea spălării banilor

?n ciuda afirmaţiilor pompoase ale lui Gigi Becali, că Steaua nu are probleme financiare şi că echipa va avea cel mai mare buget din Divizia A, prin conturile grupării din Ghencea bate v?ntul. Jucătorii nu şi-au primit banii de obiectiv iar transferurile se fac ?n Ghencea doar dacă cei vizaţi s?nt liberi de contract şi nu costă bani. Acestea ?n timp ce patronul se ?mprumută de bani la foşti prieteni.

Bugetul de austeritate impus de Becali e rezultatul presiunii la care patronul Stelei e supus de autorităţi pentru a-şi plăti datoriile către stat. Chiar ieri dimineaţă, Gigi i-a făcut o vizită preşedintelui Agenţiei Naţionale a Administraţiei Fiscale, Sebastian Bodu. Acesta i-a dat un ultimatum boss-ului din Ghencea să-şi achite datoria de aproape 400 de miliarde de lei pe care o are, ?n caz contrar va sesiza Oficiul pentru combaterea spălării banilor.

ARGUMENTE CĂ GIGI NU MAI ARE BANI
S-a ?mprumutat la Piţurcă
?n luna mai, Gigi Becali a rămas fără nici un dolar şi i-a telefonat lui Victor Piţurcă: "Nu mai am bani. Te rog, ?mprumută-mă cu 100.000 de dolari". Actualul selecţioner şi-a ajutat fostul patron, Becali susţin?nd că i-a ?napoiat suma ?n urmă cu c?teva săptăm?ni, lucru pe care Piţi nu l-a confirmat."

Fratilor poate da Domnul si scapam de jiji.Ori faliment ori la racoare?

Si s-a tras la sorti programul diviziei A:
Steaua - Dinamo ?n etapa a 6-a
Dinamo - Rapid ?n etapa a 7-a
Rapid - Steaua ?n etapa a 10-a
__________________
Whatever People Say I Am, That's What I'm Not
micutzu is offline  
Old 04-07-2005, 12:25 PM   #2
stefan
Guest
 
Default

mai nou am auzit ca oierul asta a vostru s-ar putea sa piarda stadionu....parca vad ca jucati meciurile din Shampion Lig pe la Glina
 
Old 04-07-2005, 12:39 PM   #3
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Pai oricum stadionul este inchiriat...asa ca oricand armata poate face o surpriza..
Imi place ca toate echipele se intaresc..Dinamo si Poli cu precadere iar noi nu facem un transfer notabil...numai liberi de contracta, tinere sperante si vechii renegati..
Tuby is offline  
Old 04-07-2005, 12:47 PM   #4
stefan
Guest
 
Default

pai contractu cica expira prin toamna si nu mai vrea aramata sa-l prelungeasca pentru ca nu au fost respectate clauzele din el, in principal aia cu refacerea gazonului....

si Poli Iasi a facut ami multe transferuri decat voi
 
Old 04-07-2005, 07:26 PM   #5
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

am spart ultimele mesaje de dupa 1 iulie intr-un topic nou despre divizia a....


nu am inceput cu vesti bune pentru jiji
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline  
Old 05-07-2005, 12:32 AM   #6
stefanm14
Member
 
Join Date: Dec 2004
stefanm14 is on a distinguished road
Default

bah...lasati-ma ca nu mai pot de ras .................

mare transfer , mare la steaua...andrei enescu park il cheama (nu george enescu , stati calmi )....de la ghiciti, BUILDING VANJU MARE ....(park astia au retrogradat in C, nu ? )

dak o tine tot asa jiji, nu term in primele 3 anu asta
__________________
Prostia e infinit mai atragatoare decat inteligenta,
inteligenta are limite, prostia nu!!!
stefanm14 is offline  
Old 05-07-2005, 12:42 AM   #7
stefan
Guest
 
Default

lasa ma ca l-a luat gratis, e o superafacere
 
Old 05-07-2005, 01:51 PM   #8
Time2Chill
-****-
 
Time2Chill's Avatar
 
Join Date: Jun 2004
Location: Pitesti-Bucuresti
Time2Chill has a spectacular aura aboutTime2Chill has a spectacular aura about
Default

era la reducere cu toti jucatorii liberi de contract... stati asa k urmeaza sa dea bomba cu mijlocasul central roman... super bun da nu vor sa zik cine-i parca vvad k-l aduc si pe Alin Stoica
__________________
I'M BACK, for the moment!!!
Time2Chill is offline  
Old 05-07-2005, 05:31 PM   #9
Ady
Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucharest
Ady is on a distinguished road
Default

il cheama Adelin Enescu nu Andrei
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Ady is offline  
Old 05-07-2005, 05:55 PM   #10
faboulos84
Member
 
Join Date: Mar 2005
faboulos84 is on a distinguished road
Default

Yo zic ca'l aduce p'ala de la Sportul Tiberiu Balan parca ...
faboulos84 is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 05:38 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL