INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 01-10-2010, 04:56 PM   #21
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

În primul rând eroare e la hard-disk, nu are nici o legătură cu memoria RAM (aparent) dacă precizează fișierul atapi.sys.



Exact nu îmi pot da seama ce e, pentur că pot fi o mie de motive.

Încearcă așa:

1. Deschide unitatea și deconectează mufa SATA/IDE de la HDD și placa de bază precum ți-a recomandat și altcineva pe aici și reconecteaz-o apoi.
2. Totuși, funcția principală a erorii este KERNEL, deci poate intra și memoria ram, așa că downlodează Memtest și rulează-l. Dacă îți dă erori, înseamnă că memoria ram cauzează bsod-ul și trebuie să o schimbi sau să o introduci din nou în slotul ei, poate a sărit acel switch și a ieșit din slot.
3. Dacă nu e de la RAM, atunci încearcă o reinstalare de windows curat (CURAT, nu prostii integrate și mai știu eu ce black editions de XP și alte tampenii, ori XP SP 3 CLEAN ori WINDOWS 7 CLEAN).
4. Dacă nici cu reinstalarea windows-ului nu merge, dacă ram-ul nu este stricat, atunci este hdd-ul defect.

Ai putea să ne spui ce HDD ai, dar modelul exact, nu doar capacitatea.


Momentan la metodele astea mă pot gândi, astea sunt cele mai radicale, dacă nu ai erori de RAM/Windows atunci e HDD-ul defect și trebuie schimbat.


Dacă ai o placă de bază cu suport SATA-II și într-adevăr hdd-ul e cel stricat, recomand acest hdd: http://www.pcgarage.ro/hard-disk-uri.../?ref=homepage
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 05:08 PM   #22
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Am sa încerc variantele! Am mai incercat odata sa instalez Fifa 11 şi din fericire acum a mers! Sper sa nu mai am erori!

Multumesc pentru raspunsuri!
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 08:50 PM   #23
Scatterbrain
Member
 
Scatterbrain's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Scatterbrain will become famous soon enough
Default

A mers dar de acel Blue Screen nu vei scăpa.


O să apară când ți-e lumea mai dragă.
Scatterbrain is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 09:17 PM   #24
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

In cazul acesta cred ca nu ma voi complica si imi voi pune din nou windowsul! Dar am o intrebare: daca salvez undeva directorul cu salvari de la Fifa 11 si îl voi pune din nou dupa ce instalez iar Windowsul oare va merge?
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 09:24 PM   #25
Mr.Splash`
Member
 
Mr.Splash`'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Constanța
Mr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond repute
Default

Evident...


Quote:
Originally Posted by EmoHuhn View Post
Salut! Eu am urmatoarea problema: în timp ce instalez Fifa 11 toate merg bine dar la un moment dat, aproximativ pe la jumatatea instalarii se inchide Pc-ul si primesc urmatoarea eroare! Am încercat de 3 ori sa instalez Fifa si de fiecare data imi face la fel! Mentionez ca am patit asa si la instalarea altui joc! Este o problema da la Pc, de la Windows? Am vreo solutie în afara re-instalarea Windowsului? Nu am virusi! Vreau un raspuns rapid Multumesc!



Componente PC:
-Procesor Dual Core 1,6 GHz
-Placa video Nvidia GeForce 7300 SE 256 mb
- 1 Gb Ram (imi merge Fifa 11 Demo bine)
Asa imi facea si mie, la Fifa 11 nu mi s-a intamplat. Totusi eu am impresia ca asta se intampla cand PC-ul se suprasolicita.
__________________


Mr.Splash`

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
..:::4 ani pe FifaRomania:::..


Last edited by Mr.Splash`; 01-10-2010 at 09:26 PM.
Mr.Splash` is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 09:28 PM   #26
Skat™
Banned
 
Join Date: Oct 2009
Location: Iaşi
Skat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these partsSkat™ is infamous around these parts
Default

Cam asta cred si eu! Cred ca l-am fortat prea mult! Acuma sper sa nu il mai supra-solicit!
Skat™ is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 10:00 PM   #27
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Nu l-ai fortat prea mult. Ecranul albastru NU ARE O SINGURA CAUZA. Din moment ce iti arata clar unul dintre fisierele problema (atapi.sys), ori e o problema legata de HDD (atat la drivere cat si ceva fizic - mufe ce nu sunt prinse bine), ori in cel mai rau caz e o problema la memorie, dar nu cred ca e asta. Poti sa-i dai un Memtest (cauta pe Google) sa vezi.

Inteleg ca vreti sa-l ajutati, dar nu ii mai dati sfaturi aiurea. La userul X poate sa-i dea BSOD din sute de motive, de la bluetooth pana la o placa de retea configurata prost. Importante sunt detaliile referitoare la eroare.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 10:27 PM   #28
Mr.Splash`
Member
 
Mr.Splash`'s Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Constanța
Mr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond reputeMr.Splash` has a reputation beyond repute
Default

EmoHuhn.

Enjoy : http://www.bleepingcomputer.com/forums/topic42490.html

Sper ca nu e o problema ca am pus link-ul nu?
__________________


Mr.Splash`

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
..:::4 ani pe FifaRomania:::..

Mr.Splash` is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 10:29 PM   #29
Hubba Bubba
Banned
 
Join Date: Sep 2010
Hubba Bubba is on a distinguished road
Default

deci mie tot timpu imi facea asa compu vechi..si in ultima luna a lui de viatza tot timpu se reseta si imi arata asa..pana l-am scos afara la gunoi si nu glumesc
Hubba Bubba is offline   Reply With Quote
Old 01-10-2010, 10:32 PM   #30
Wolfgang
Member
 
Wolfgang's Avatar
 
Join Date: Sep 2010
Wolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to allWolfgang is a name known to all
Default

Si mie mi se intampla asta cand sursa se supra-incalzea,se restarta pc-ul instantaneu.Probabil asta e cauza sau cea spusa de mns.
__________________
Vrea cineva commenturi la Manager Mode? Invata sa lasi si tu.

Dacă vrei să faci din această lume un loc mai bun, trebuie să te uiţi în primul rând la tine însuţi şi să te schimbi. Începe cu persoana care se reflectă în oglindă - cu tine însuţi


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
-Fotbal Pe Paine.
Wolfgang is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:12 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL