INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09 > Manager Mode
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-2008, 11:51 AM   #1
Miaitza
Member
 
Join Date: Oct 2008
Miaitza is on a distinguished road
Default Manager Mode (sfaturi si alte chichiţe)

Cum sa faci bani in Manager Mode?
O prima chestie ar fi sa-ti transferi inainte de a incepe sezonul citeva vedete pe care sa le vinzi imediat, dar nu recomand, e penibil sa incepi cu niste sute de mil si sa iti faci din primu' sezon echipa valoroasa. Manager Mode inseamna rabdare

Principala sursa de venit sint jucatorii veniti gratis, pe care ii ademenesti cu salarii fabuloase. Cum incepe sezonul ai 3 bid-uri, da un search pe Free agent - sort descending si ia-ti ce merita de p-acolo. Apoi ii vinzi imediat. Daca e vreunul care ajunge la 90+, poate chiar il pastrezi, dar nu uita sa le oferi salarii pe 2, maxim 3 ani cind ii aduci, daca ai Negociator level 10, poti sa reduci salariul cu pina la 50%.

Cind incepi din ligi inferioare, piata de jucatori din Mexic si Brazilia e indicata, jucatorii de acolo nu cer mai mult de 10.000/joc. Si cind ii transferi, ofera-le salariu pe 5 ani. Pina li se termina contractele deja vor veni altii mai buni la echipa. Nu va agitati sa mariti nivelul la Scout, bani aruncati degeaba, asta faci cind esti echipa de 5 stele, in prima liga, abia atunci vin jucatori de calitate. Asta din cite am observat io. Chiar daca ai bani pentru jucatori precum Vela sau Pato, nu prea e bine sa-i iei cind esti in liga a doua sau a treia engleza (de exemplu), ca vor salarii mari.

Alte metode de a face profit mai repede mai ziceti voi.
Miaitza is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 12:58 PM   #2
SnipeRulz
Member
 
SnipeRulz's Avatar
 
Join Date: Aug 2006
SnipeRulz has a little shameless behaviour in the past
Default

upgrade statdium staff si ticket price high cu conditia sa bati tot acasa?
SnipeRulz is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 02:09 PM   #3
Miaitza
Member
 
Join Date: Oct 2008
Miaitza is on a distinguished road
Default

stadium staff? ai upgrade la stadion, sa-i maresti capacitatea, si da, bilete pe high, clar.
Miaitza is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 02:15 PM   #4
AlexSplash
Member
 
Join Date: Aug 2005
AlexSplash is an unknown quantity at this point
Default

Poti sa mai si imprumuti jucatori de la alte echipe pentru a-ti atinge anumite obiective impuse de sponsori. Daca imbunatatesti scoutul poti sa iei jucatori de la youth academy sau adusi prin intermediu scoutului si ii vinzi pentru profit. Poti sa iei jucatori de peste 30 de ani deoarece costa mai putin si au nivel ridicat.
AlexSplash is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 02:38 PM   #5
BadBoy_Damyan
Member
 
BadBoy_Damyan's Avatar
 
Join Date: May 2008
Location: Bucuresti
BadBoy_Damyan is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to BadBoy_Damyan
Default

Ceea ce ai zis tu Miaitza fac eu de vreo 2 ani .... iau jucatori liberi de contract cu salariu marit si ii vand imediat ce ajung la echipa mea .... din banii castigati dau upgrade la staff . Pastrez la echipa doar jucatorii tineri si cu salariu mediu ... asa reusesc sa am o caruta de bani atunci cand promovez in prima liga unde sunt nevoit sa bag mana adanc in buget pt a putea face fata in campionat pe world class .

PS : Aveti grija la acele transferuri cu salarii imense .... e posibil sa ramaneti cu jucatorii la echipa . Ceea ce va poate duce la faliment daca echipa pe care o detineti are un buget de 200-300-400 asa cum au echipele din ligile inferioare

Palmares

2008-2009
League : Coca-Cola League Two
Team Name : Notts County
Record : 32-7-7
PTS in Table : 103
Position : 1
Cups Won : Coca-Cola League Two

2009-2010
League : Hyundai A-League
Team Name : Mel. Victory Fc
Record : 9-10-2
PTS in Table : 37
Position : 1
Cups Won : Hyundai A-League Trophy

2010-2011
League : Hyundai A-League
Team Name : Mel. Victory Fc
Record : 12-8-1
PTS in Table : 44
Position : 1
Cups Won : Hyundai A-League Trophy

2011-2012
League : Hyundai A-League
Team Name : Mel. Victory Fc
Record : 18-3-0
PTS in Table : 57
Position : 1
Cups Won : Hyundai A-League Trophy

2012-2013
League : German 2.Bundesliga
Team Name : Vfl Bochum
Record : 27-3-4
PTS in Table : 84
Position : 1
Cups Won : - German 2.Bundesliga
- Deutscher Pokal

2013-Present
League : German Bundesliga
Team Name : Vfl Bochum
Record : 11-1-4
PTS in Table : 34
Position : 1
BadBoy_Damyan is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 03:40 PM   #6
bogdang
Member
 
bogdang's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
bogdang has a spectacular aura aboutbogdang has a spectacular aura about
Send a message via Yahoo to bogdang
Default

Eu zic sa mergeti la player growth si sa va uitati foarte atent la jucatorii batrani (de la 27 de ani in sus) si sa vedeti ce overall vor avea in urmatoarele sezoane.Cei care scad mult in urmatorii ani trebuie vanduti urgent,pentru ca scaderea atributelor afecteaza negativ si valoarea de piata.Asta pentru echipele mari,care au jucatori batrani si buni.
Pentru cele mici ce pot zice decat cumparati multi free agenti si vindeti-i cat se poate de repede.Apoi cu banii luati,ori upgradati la staff,ori cumparati jucatori tineri cu salariu,pret si calitati accesibile ori,ceea ce eu recomand,platiti scoutul,pentru ca va aduce 3-4 jucatori pe tura pe care ii puteti angaja iar pe urma vinde.
Nu uitati de tiket price!Daca nu e pe high riscati sa pierdeti niste bani care ar fi putut fi foarte importanti.Concentrati-va pe cupele nationale (cu un ! pentru cei care joaca in anglia,in ligile inferioare) si fiti atenti la meciurile "usuare" din campionat.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Romania traieste prin steaua ei,prinSteaua Bucuresti
"I`m Anti
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
"
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
bogdang is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 12:14 PM   #7
Miaitza
Member
 
Join Date: Oct 2008
Miaitza is on a distinguished road
Default

dupa 10 sezoane cu Bradford City (era nevoie de schimbare, ma plictiseam, rezerve de lux de 95, bani gramada etc., trofee) am schimbat cu Aston Villa (nu am reinnoit vreo 10 contracte, asa ca i-am luat gratis)

Pai dupa atitea sezoane in care am cistigat tot, obiectivele impuse de conducere erau aceleasi: finish in top half, survive ECC group stage, deci ceva usor de obtinut, plus ca sponsorii vin cu bani putini, 300.000 pe meci, fata de un milion si ceva la o echipa cu obiective mai mari.

Pacat ca echipele mici nu sint sustinute si nu exista asteptari mai mari.
Miaitza is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 03:13 PM   #8
TheBestMan
Banned
 
Join Date: Oct 2008
Location: Ramnicu Valcea
TheBestMan can only hope to improve
Default

Pai da,dar probabil alte echipe ca Arsenal,Manchester Utd,Machester City,Liverpool,Chelsea,Tottenham,Newcastle etc. erau mai bune dekt tine(e doar o parere de a mea).....si de aceea...acum nush..
TheBestMan is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 07:29 PM   #9
spidyp77
Member
 
spidyp77's Avatar
 
Join Date: Aug 2005
Location: Bucharest
spidyp77 is on a distinguished road
Default

cel mai bine este sa iei free agents si sa ii vinzi
la fel se poate face si cu jucatorii de la youth academy
mie imi place sa nu reinoiesc contracte la echipa cu care joc si la anu daca imi schimb echipa imi iau jucatorii cei mai buni cu care am jucat sezonul trecut pe gratis
oricum asa parca totul devine foarte usor
cel mai bine e sa iei o echipa din liga a 3-a engleza si sa o duci sa castige champions league
__________________
inteligenta are limite,prostia nu


by PopS
spidyp77 is offline   Reply With Quote
Old 21-10-2008, 10:34 PM   #10
Chester_SV
Member
 
Chester_SV's Avatar
 
Join Date: Nov 2005
Chester_SV is an unknown quantity at this point
Default

Spuneati de jucatorii cu salarii mari, in general cand vrei neaparat sa iei un jucator bun si cere salar mare ofera-i maxim si dai la contract pe 2-3 ani, iar cand ajunge la echipa mergi imediat la player contracts si dai aproximativ jumatate de salariu (dar in nici un caz chiar jumatate ca nu accepta) de exemplu: l-am transferat pe cristiano ronaldoi-am dat salariu 210 mii, dupa ce a semnta i-am redus salariu la 110 mii iar umatoarea data cand te lasa sa-i modifici salariu(dupa 2-3 etape) i l-am facut 65 ! deci mai mic decat il avea el la echipa de unde il luasem !
Alt sfat atunci cand cumperi un jucator bun peste 90 sa zicem ca el costa 40 de milioane sa nu dati pe el mai mult de 45-46 mil ca aia o sa accepte oricum !
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Chester_SV is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:49 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL