INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > FIFA 09
Register FAQ Community Calendar

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 09-10-2008, 05:11 PM   #31
Xcsu
Member
 
Join Date: Oct 2008
Xcsu is on a distinguished road
Default

daca iti iei Pc nou ia-ti cu placa video de 4.0 pixel shader sa te doara-n .... pe viitor!!
Xcsu is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 06:02 PM   #32
NumB
Member
 
NumB's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
NumB is on a distinguished road
Default

4.1 mai bn zis )... si cu asta back on topic
NumB is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 09:14 PM   #33
Tevez
Member
 
Join Date: Mar 2008
Tevez is an unknown quantity at this point
Default

deci nu va bagati acest program eu l-am bagat si am avut 63 temp calc si dupa ce i-am dat un restart nu imi mai mergea placa video si am intrat in safe mode si am instalt din nou si acum vad ca merge ..............si nici fifa nu mergea cine stie ce adica tot la fel mergea
Tevez is offline   Reply With Quote
Old 09-10-2008, 10:51 PM   #34
Xcsu
Member
 
Join Date: Oct 2008
Xcsu is on a distinguished road
Default

63... ? si io ma plangeam cand a mea atingea 50 de grade )
Xcsu is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 01:27 AM   #35
Bogdan_RBF
Member
 
Bogdan_RBF's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
Location: Bistrita
Bogdan_RBF will become famous soon enough
Default

io va dau un sfat...nu va bagati la overclock (indiferent ce,proc,pl.de baza,pl.video...etc) daka nu aveti suficienta documentatie...vedem cu ceva posturi in urma ceva e genu,ca,daka iti reuseste sa imi zici ca sa fac si eu...aici nu merge asa,trebuie sa fi foarte bine documentat si informat inainte sa faci o asemenea operatiune,asta daka nu vrei sa regreti apoi...

@Tevez,tocmai tiai scurtat timpu de viata de la pl.video cu treaba asta...ai noroc ca nu tiai ars placa...aah,si nu da vina pe program,ptr ca nui de vina el hai,noroc in continuare
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Bogdan_RBF; 10-10-2008 at 01:30 AM.
Bogdan_RBF is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 10:34 AM   #36
Xcsu
Member
 
Join Date: Oct 2008
Xcsu is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Bogdan_RBF View Post
io va dau un sfat...nu va bagati la overclock (indiferent ce,proc,pl.de baza,pl.video...etc) daka nu aveti suficienta documentatie...vedem cu ceva posturi in urma ceva e genu,ca,daka iti reuseste sa imi zici ca sa fac si eu...aici nu merge asa,trebuie sa fi foarte bine documentat si informat inainte sa faci o asemenea operatiune,asta daka nu vrei sa regreti apoi...

@Tevez,tocmai tiai scurtat timpu de viata de la pl.video cu treaba asta...ai noroc ca nu tiai ars placa...aah,si nu da vina pe program,ptr ca nui de vina el hai,noroc in continuare
are dreptate. chestia asta scriau si in revistele de PC-uri .. si nu numai la placi video e valabila asta.. la orice tip de procesor.. chiar daca tu il racesti de-l ia drq.. tot nu o sa te tina cat ar trebuii sa te tina procesorul neoverclokat.
Xcsu is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 06:26 PM   #37
kl@udiu
Member
 
kl@udiu's Avatar
 
Join Date: Mar 2008
Location: Sudul nenorocit
kl@udiu will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to kl@udiu
Smile

Quote:
Originally Posted by NumB View Post
4.1 mai bn zis )... si cu asta back on topic
Eu mi-am luat un hd2600xt gddr3 4,0 shader de 512 mb si cooler de la his si n-am probleme cu ea,daca o placa are 4,1, de exemplu radeon hd 3650 tot de la His dar ddr2 e mai buna aia pe gddr3,chiar daca are 4,0 si 4,0 folosesc numai
crysis s.a.
In legatura cu overclock,v-as sfatui sa nu faceti asta,sa nu vi se arda componentele,cumparati-va altele pentru ca si eu bagam tot felul de programe de optimizare si era s-o patesc
Dar puteati sa postati in alta parte,nu aici la fifa 09
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Original by Kl@udiu
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
kl@udiu is offline   Reply With Quote
Old 10-10-2008, 06:58 PM   #38
Dealer
Member
 
Join Date: Oct 2008
Dealer is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Bogdan_RBF View Post
io va dau un sfat...nu va bagati la overclock (indiferent ce,proc,pl.de baza,pl.video...etc) daka nu aveti suficienta documentatie...vedem cu ceva posturi in urma ceva e genu,ca,daka iti reuseste sa imi zici ca sa fac si eu...aici nu merge asa,trebuie sa fi foarte bine documentat si informat inainte sa faci o asemenea operatiune,asta daka nu vrei sa regreti apoi...

@Tevez,tocmai tiai scurtat timpu de viata de la pl.video cu treaba asta...ai noroc ca nu tiai ars placa...aah,si nu da vina pe program,ptr ca nui de vina el hai,noroc in continuare
Multa dreptate , inainte de un overclock asigura-te ca sti ce e ala ,cel mai important e sa ii cunosti limitele
Dealer is offline   Reply With Quote
Old 11-10-2008, 01:53 AM   #39
margarit
Member
 
margarit's Avatar
 
Join Date: Nov 2007
margarit is on a distinguished road
Default

nu te ajuta foarte mult overcloacking ....am facut si eu eu asa cu procesorul . am zis ca daca fac altii sa stiu si eu sa fac ) . e simplu de facut , trebuie sa ai niste programe care sa iti dea valorile care trebuiesc schimbate din bios . oricum eu nu te -as sfatui sa faci OC. decat sa arunci palca video pentru ca OC nu a reusit mai bine o vinzi si iti cumperi alta)



totul e ok la OC trebuie doar sa sti sa pui valorile bine si durata de viata a placii tale video va scadea cu 50-60% ) .
margarit is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:52 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL