INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal extern si discutii generale
Register FAQ Community Calendar

View Poll Results: Dupa parerea voastra, care este cel mai tare producator de echipamente sportive (ma refer aici numai
Adidas 54 42.86%
Diadora 2 1.59%
Joma 0 0%
Kappa 1 0.79%
Lotto 2 1.59%
Nike 58 46.03%
Puma 7 5.56%
Reebok 1 0.79%
Umbro 1 0.79%
[altul] 0 0%
Voters: 126. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 01-05-2004, 09:40 PM   #11
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally posted by Sirius Black@May 1 2004, 09:03 PM
Uitandu-ma la meciul Maroc-Argentina am ras o gramada. De ce? Nu, nu erau nici gafe memorabile nici greseli ale arbitrului. Echipamentele Marocului erau identice cu ale Stelei, doar culoarea diferand. Lol...
man, sa mor eu de am inteles ceva din ce ai zis :P

inapoi la topic

adidas cred ca iar a dat'o'n bara, pentru ca daca te uiti atent la design e parca o copie dupa nike...mai ales cu echipamentul de portari (cu cele 2 sageti) si cu partea inferioara a tricoului, model folosit de nike inca de acum 2 ani...dupa mine adidas e mult in urma cu designul...mult de tot
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2004, 09:38 AM   #12
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Sirius e normal ca echipamentele sa semene. In fiecare an, marii producatori lanseaza cateva modele (de fapt, e cam un singur model, cu mai multe "interpretari", ca sa zic asa) de echipamente pe care le folosesc la toate echipele sponsorizate, putine fiind cele pentru care producatorul creaza ceva unicat. Asadar, in caz ca nu ati observat, toate echipele nationale Nike au echipamentele foarte asemanatoare (cu unele deosebiri la gulere si la sorturi), iar aceste modele de echipamente au fost preluate si pentru unele echipe de club. Cat despre adidas, eu zic ca sunt demni de admirat, pentru ca exista de peste 50 de ani si au reusit pana acum sa evite pericolul de a intra in monotonie. Oricum, alegerea mea este, fara discutie, Nike, care, in ultimele 2 sezoane (si cu asta care vine, 3), a reusit sa ma "socheze" de fiecare data. Ma surprinde faptul ca nimeni nu zice nimic de Umbro (desi nu este o favorita personala). Dupa parerea mea, un clasament ar arata cam asa:
1. Nike
2. Adidas
3. Puma (care face o treaba absolut senzationala cu echipamentele Camerunului)
4. Umbro (care sunt cam ca tiganii la mal; le-as da un premiu pentru cele mai inutil de complicate gulere si maneci - de-aia nu prea fac io kit-uri de-ale lor )
5. Kappa (de remarcat echipamentele lui Betis si Werder Bremen)
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2004, 10:55 AM   #13
8ic
Member
 
Join Date: Feb 2004
8ic is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to 8ic
Default

Intr-adevar Camerunul au niste echipamente deosebite. Printre cele mai tari din lume!
8ic is offline   Reply With Quote
Old 02-05-2004, 03:22 PM   #14
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Este vorba despre controversatele salopete ?
Sunt inovatori...am vazut un documentar in care se demostra ca legile fizicii sunt si ele folosite in aerisirea echipamentului...adica lucreaza oameni cu capatani mari si creier pe masura la ei...
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 07:33 AM   #15
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Mda, anul asta, conceptul din spatele echipamentelor Nike este Zero Distraction. Adica echipamentele sunt nemaipomenit de usoare si astfel jucatorul se concentreaza la joc si nu este preocupat de ce poarta pe el . De remarcat si ghetele Nike Mercurial Vapor (pe care le poarta Dica si Rachita si le purta si Radoi inainte de a trece la Nike Air Zoom Total 90 III), care cantaresc numai 196 g !
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 07:50 AM   #16
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Cat despre Puma si echipamentele Camerunului, e o chestie foarte frumoasa asa ca idee, dar nu stiu cat de bine se face aerisirea; eu i-am vazut pe camerunezi destul de transpirati la Cupa Africii, dar, ma rog... Cei mai aerisiti mi s-au parut nigerienii, care, sezonul asta, au trecut de la Nike la Adidas.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 09:36 AM   #17
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

ai dreptate aici, si eu din cate am vazut cei mai aerisiti jucatori sunt cei ce poarta adidas, pe mine tot timpul m-a socat echipamentul lui arsenal, aia tot timpul si dupa 10 minute tot e ud echipamentu

la adidas insa nu am vazut asa ceva

am mai obs ceva, inainte mi-am cumparat un trening adidas, super era, era racoros tot timpul, si foarte lejer, insa nu pot spune acelasi lucru de unul nike, care nu stiu parca e putin mai calduros mai ales acum pe vremea asta (mentionez ca amandoua erau originale) :P
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 11:56 AM   #18
LiviuRO
Member
 
Join Date: Jun 2003
Location: Bucharest, Romania
LiviuRO is on a distinguished road
Send a message via MSN to LiviuRO Send a message via Yahoo to LiviuRO
Default

Daca va veti uita la rezumatul meciului Romania-Germania 5-1 (http://www.dinamo-online.net/video/2...iagermania.wmv), veti vedea ca in minutul 30 si un pic, cand a dat Danciu primul sau gol, era leaorca . In minutul 40, deja toti care se bucurau la golul 2 al lui Danciu, erau leoarca :P

__________________
sus-semnatu' had logged off for another 3 years (or so...)
LiviuRO is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 01:27 PM   #19
Gladiator
Member
 
Join Date: Mar 2004
Location: Cluj-Napoca
Gladiator is on a distinguished road
Send a message via MSN to Gladiator
Default

Camerunul are echipamente faine da ai vazut ca UEFA nu le accepta la competitii. Parca is echipamnete de gimnaste.
__________________
CAINE PANA LA MOARTE!
Gladiator is offline   Reply With Quote
Old 03-05-2004, 01:56 PM   #20
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

mie nu mi le plac, sunt naspa, nu stiu cee atata zarva in jurul lor, ca daupa mine sunt printre cele mai urata si nepotrivite echipamente
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:45 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL