INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 13

Reply
 
Thread Tools
Old 08-01-2013, 11:42 AM   #21
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Release Clause - Relegation se refera la faptul ca atunci cand echipa retrogradeaza, jucatorii sunt liberi sa plece pe gratis de la clubul tau. Cu alte cuvinte, daca retrogradezi pierzi acei jucatori cu clauza activa in contract.

---------- Post added at 11:42 AM ---------- Previous post was at 11:40 AM ----------

Quote:
Originally Posted by cata cfr View Post
Release Clause = renunti la clauza
N-are nicio treaba explicatia ta in cazul de fata. Macar daca dadeai c/p de pe Google Translate
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 11:43 AM   #22
Dante7
Banned
 
Join Date: Oct 2012
Location: Satu Mare
Dante7 is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to Dante7
Default

Am zis eu ca asa e
Dante7 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 12:13 PM   #23
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

Mersi!
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 12:15 PM   #24
pestescu4
Member
 
Join Date: Oct 2012
pestescu4 is on a distinguished road
Default

Depinde din cate stiu eu (corectati-ma daca gresesc) daca la contract ii dai relese clause releglation si ii dai la no fee atunci jucatoru va pleca gratis daca o sa retrogradezi sau daca dai 100% atunci va pleca doar la echipa care este dispusa sa iti platesca valoare lui .
De exemplu daca ai un jucator de 10 mil si tu ai bifat la contract relese clause releglation 100% atunci cine va plati 10 mil il va putea cumpara automat
Asa mi se pare logic corectati-ma daca gresesc
pestescu4 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 12:17 PM   #25
UnivCraiova
Member
 
UnivCraiova's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
UnivCraiova has a little shameless behaviour in the past
Default

Quote:
Originally Posted by paulica39 View Post
mi s-a intamplat si mie cand eram la sunderland.. l-am cumparat pe Emre Colak si imi scria la fel ca o sa aibe probleme cu limba deoarece este turc... incet, incet a invatat limba pentru ca mereu am vorbit cu el si a fost mai simplu..

din cate vad esti in anglia.. iar acel jucator este israelian nu irlandez.. Aceasta problema (work permit required) apare la jucatori care sunt Non-Euro (din afara Europei) inclusiv jucatorii din Turcia, Israel, Azerbaijan (tari care sunt membre UEFA dar care nu fac parte din zona geografica Europa).. probabil, in maxim 45-55 zile o sa primeasca dreptul de joc.. nu-ti fa probleme Un exemplu am avut si in Romania in 2008 cand Steaua l-a cumparat pe Pepe Moreno. Dupa ce se va incheia perioada de transferuri o sa te pune sa completezi o lista cu jucatorii (exceptand pe cei U21 care vor fi selectati automat). Doar cei pe care ii selectezi vor putea juca in campionat respectiv in competie europeana. Acest lucru este valabil pana la sfarsitul urmatoarei perioade de transferuri.. cand o sa te puna sa faci alta lista Sper ca te-am lamurit
apare la toti jucatori transferati la o echipa din anglia in inter-sezon, dupa ce se inchieie campania de transferuri primesti o lista in care selectezi jucatori cu drept de joc, am patito la toate echipele din anglia, lucru acesta.

---------- Post added at 12:17 PM ---------- Previous post was at 12:16 PM ----------

Quote:
Originally Posted by Razvee View Post
Nu e adevarat, doar cei extracomunitari nu au permis de munca/joc in tara respectiva si cred ca functie de tara il primesti mai repede sau mai greu. La ce faci tu referire e acea Cupa taiata, care inseamna ca trebuie sa astepti perioada de transferari sa se incheie pentru a putea selecta jucatorii pentru cupele europene. Daca ai obs dupa fiecare campanie de transferuri (cea din vara categoric, nu stiu sigur daca si dupa cea din iarna) ai ocazia sa iti alegi lotul de jucatori pentru cupele europene.
citeste ce a scris paulica39, ca el a explicat mai bn, ceam zis eu
UnivCraiova is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 05:45 PM   #26
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

Mai vreau sa va intreb ceva: Daca selectez mai multe ligi am vre un avantaj? Pentru ca am vazut ca multi se plangeau ca nu pot selegta nu stiu cate ligi si vreau sa stiu daca imi ofera ceva in plus acest lucru?
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 06:10 PM   #27
Razvee
Member
 
Razvee's Avatar
 
Join Date: Nov 2008
Location: Bucharest
Razvee is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by cataboy12 View Post
Mai vreau sa va intreb ceva: Daca selectez mai multe ligi am vre un avantaj? Pentru ca am vazut ca multi se plangeau ca nu pot selegta nu stiu cate ligi si vreau sa stiu daca imi ofera ceva in plus acest lucru?
Cu cat selectezi mai multe ligi, cu atat ai mai multe variante de a antrena (ai optiunea de a alege echipe doar din ligile selectate). Restul ligilor neselectate vor fi reprezentate in joc si la nivel de baza de date de primele 8 echipe.
Exista o limitare, functie de memoria RAM a calculatorului. Exista si tutorial cum sa by-passezi aceasta limitare dar cu anumite riscuri (exista sanse sa crape la un moment dat jocul, dar nu e o regula). Alegerea e a ta.
Razvee is offline   Reply With Quote
Old 08-01-2013, 06:33 PM   #28
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default

Aaaaa...Credeam ca in timp ce joci iti da si alti jucatori din acele campionate sau cevfa de genul!
Mersi de raspuns.
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 03:28 PM   #29
cataboy12
Member
 
Join Date: Nov 2012
cataboy12 is on a distinguished road
Default Mai multe intrebari

1-Cum sa fac energia jucatorilor sa creasca?Pentru ca in timpul campionatului nu trece de 50 si mie se pare foarte putin .
2-Cum as putea sa fac jucatori mai buni?Am vazut in carierele unora ca jucatorii ajung si la 40-50 mil. la mine nu trec de 6-7.
3-Cum pot sa gasesc/cresc jucatori tineri si buni?
cataboy12 is offline   Reply With Quote
Old 09-01-2013, 05:45 PM   #30
paulica39
Member
 
paulica39's Avatar
 
Join Date: Apr 2012
Location: Targu-Mures
paulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to beholdpaulica39 is a splendid one to behold
Default

1- Aici depinde si ce antrenamente le faci.. Incearca sa faci antrenamentele cat mai lejere daca sunt foarte obositi.. Ai putea sa maresti cateva centre de la Club Facilites astfel sa eviti pe cat posibil accidentarile din cauza energiei..
2-Incearca sa cumperi jucatori care au mai multe stele la talent.. Dar aici depinde si de noroc.. Daca jucatorul i-a note mari, evident ca valoarea lui
va creste..
3-Poti sa faci centre de juniori. O sa gasesti jucatorii foarte tineri pe care mai apoi ii pui la echipele de juniori..
Sau poti sa intri la ,,Scouting'' si sa cumperi un sistem de scout.. Incearca sa nu faci prea multe transferuri.. sa pastrezi aceeasi echipa pentru 2-3 anii ca o sa-ti creasca bine De exemplu eu am avut un cont cu Steaua.. iar prin 2017/2018 deja 7 jucatorii din primul 11 erau din centrele de juniori.. Sa nu mai zic ca media de varsta era undeva la 20.5 ani iar ovr.-ul echipei undeva la 850-870..

Catva jucatorii tineri si talentati

Nicolae Stanciu - FC Vaslui
Connor Wickham - Sunderland (asta e genial)
Morota - Real Madrid (eu sunt in 2026 si cam el castiga toate baloanele de aur si ghete de aur)
Stefanos Kapino - Panathinaikos
Kostas Stafylidis - Imprumutat la PAOK de Bayer Leverkusen ( e cam fitos dar e bun )
Sebastien Corchia - Sochaux (mie mi-a ajuns la 89 prin 2016 )
Romelu Lukaku si Jordan Lukaku - Primul cred ca e imprumutat, al 2-lea e la Anderlecht. Daca ii iei pe amandoi, moralul le va creste, se vor simti mai bine la echipa si, daca vorbesti cu ei, vor invata mai usor limba
paulica39 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 08:17 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL