INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Muzica, filme, carti etc

Reply
 
Thread Tools
Old 15-08-2009, 10:46 AM   #11
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Quote:
Originally Posted by vlad89 View Post
Weeds, sezonul 2 (9/10)
Despre ce e Weeds ? Ce gen ?
Caly is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 01:16 PM   #12
vlad89
Member
 
vlad89's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
vlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nicevlad89 is just really nice
Default

multumesc pentru informatii B Ady20, intr-adevar starneste interesul serialul asta. Este produs de "Showtime", acelasi canal transmite si Californication, Dexter sau The Tudors.
http://www.youtube.com/watch?v=tUZcdiflm_c

Last edited by vlad89; 15-08-2009 at 01:34 PM.
vlad89 is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 04:24 PM   #13
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Multumesc pentru lamuriri b_ady20 si vlad89. Poate o sa il incerc odata.

Ca sa revin ontopic... Primul serial urmarit de mine a fost John Doe, aparut prin 2002 si difuzat de TVR1 in decursul urmatorului an. Nu mai imi amintesc prea multe de atunci, dar stiu ca abia asteptam sa vina seara sa vad urmatorul episod. Se difuza zilnic din cate imi amintesc, dar din pacate dupa un sezon a fost anulat. Rolul principal este jucat de Dominic Purcell, iar povestea este in genul serialului mai recent Kyle XY. John Doe are toate raspunsurile, exceptandul pe cel mai important: cine este el? Se trezeste pe o insula fara sa stie cum a ajuns acolo, cum se numeste sau cine e el. E un serial foarte bun care merita vazut. Recent am facut rost de primul si unicul sezon si intentionez sa il revad.

Dupa terminarea acestuia o perioada lunga de timp nu am mai urmarit nimic. Am fost prea ocupat cu jocurile. A fost o perioada care nu m-a ajutat la nimic si sunt bucuros ca am trecut peste destul de rapid. In toamna anului 2004 am aflat de LOST de la varul meu si astfel am inceput sa-i urmaresc pe "naufragiati", lucru pe care il fac si in ziua de azi. Dupa parerera mea este unul dintre cele mai bune seriale ale momentului. Contine toate elementele definitorii ale une drame de calitate, plust o cantitate mare de mister. La fel ca si John Doe nu veti regreta daca il vezi viziona.

Aproape un an am vazut si revazut doar LOST, pana cand prin 2006 am dat de Prison Break, cu care am continuat pana la inceputul acestei veri. E o serie buna care, dupa cum spuneam nu e "must-see", dar daca o incepi nu te mai poti lasa (nu merita sa te lasi). In paralel cu Prison Break am inceput sa urmaresc Heroes care mi-a placut foarte mult pe parcursul primului sezon si inceputul celui de-al doilea, dar apoi a devenit cam repetiv si nu prea inspirat. Oricum am continuat si sper ca in sezonul ce urmeaza sa apara (prin septembrie-octombrie cred) sa se mai diversifice lucrurile, macar ca nu prea stiu cum ar putea sa o faca.

In decursul anului 2007 urmaream 3 seriale in paralel, dar parca 2 episoade pe saptaman nu imi ajungeau (Heroes era in aceeasi saptamana cu Lost, iar Prison Break era in pauza). Tot prin toamna acelui an am inceput sa vizionez Dexter, care nu m-a prea prins si l-am lasat dupa vreo 8 episoade.

Dupa "esecul" lui Dexter am renuntat la ideea de a mai viziona altceva si am zis sa termin cu cele trei deja incepute. Asa am continuat pana in vara acestui an, perioada in care profitand de timpul liber am inceput Supernatural si 24 . Ambele m-au impresionat si am decis sa continui, dar dupa cateva episoade din fiecare le-am lasat balta. Nu ma intrebati de ce pentru ca habar nu am, dar intentionez sa continui cand o sa am timp. A urmat cam o luna de pauza in care mi-am ocupat timpul citind, dar de vreo doua saptamani urmaresc, la recomandarea unui coleg, Stargate SG-1. Am prins destul de greu ideea, adica nu eram obisnuit cu acest gen de SF, dar dupa 6-7 episoade a inceput sa imi placa si consider ca merita vazut.

Deci cam asa am inceput eu cu serialele, iar dupa parerea mea mai bine vad un episod dintr-un serial decat un film "de duzina". Acum imi ocup serile cu Stargate, deci o perioada buna de timp Supernatural si 24 vor sta pe tusa.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 05:07 PM   #14
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Cu puţin īnainte să mi se rupă calculatorul descoperisem True Blood, care īn principiu e o mizerie, dar merge văzut īn lipsă de altceva. Anna Paquin e mişto chiar şi blondă.

Acum mă uit la SG-1, care e redifuzat de ceva timp pe AXN. Săptămāna asta a īnceput sezonul 4, unul care alternează idei foarte tari cu unele mai puţin inspirate şi e primul despre care se poate spune că e mai slab decāt cel precedent. De fapt, revăzānd sezonul 3, sunt tentat să spun că ăsta e preferatul meu.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 15-08-2009, 07:40 PM   #15
alyn_basshunter
Member
 
alyn_basshunter's Avatar
 
Join Date: Jul 2009
Location: Suceava
alyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to allalyn_basshunter is a name known to all
Default

Caly ai dreptate in legatura cu Prison Break.La inceput nu vroiam sa ma uit la el deoarece credeam ca nu e cine stie ce,dar pana la urma m-am pus sa il vad si sincer mi-a placut foarte tare,pacat ca s-a terminat.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
alyn_basshunter is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2009, 08:57 PM   #16
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Nu ati mai urmarit nimic intre timp ?

Eu am terminat primul sezon din Stargate SG-1 si sunt la episodul 12 din cel de-al doilea. E un serial SF de exceptie, chiar daca la inceput am fost cam sceptic in privinta asta. Singurul lucru care ma cam deranjeaza este lipsa legaturii dintre episoade, in rest e perfect. Dar si acest "inconvenient" poate fi trecut cu vederea destul de usor, fiind inlocuit de diversitatea si calitatea episoadelor. E o serie destul de lunga (10 sezoane), dar care pana acum a meritat sa o urmaresc.

Apropo, mai am de adaugat la lista mea cu seriale vazute Knight Rider, remake-ul celui din 1982, dar care a fost anulat din pacate dupa un sezon. Era destul de interesant pentru mine, tinand cont ca nu am vazut seria originala.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 03-09-2009, 11:07 PM   #17
yahoo
김정일
 
yahoo's Avatar
 
Join Date: Nov 2003
Location: North Korea
yahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to beholdyahoo is a splendid one to behold
Send a message via MSN to yahoo Send a message via Yahoo to yahoo
Default

In lipsa unor filme 720p frumoase, m-am apucat sa ma uit la House. Vazusem multe episoade pe TVR dar n-am avut timp sa vizionez sezoanele noi. Deocamdata mi se pare genial. Sarcasmul si ironia lui House sunt fascinante
yahoo is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 05:43 PM   #18
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Top 10 seriale care nu meritau sa fie anulate



Tv.com a publicat pe site-ul lor un top 10 al serialelor care au fost anulate inainte ca succesul lor sa dispara.

* Locul 10 – Aliens in Americajericho
(CW, 1 sezon, 18 episoade, anulat in 2008 )

* Locul 9 – Firefly
(FOX, 1 sezon, 15 episoade, anulat in 2002)

* Locul 8 Sports Night
(ABC, 2 sezoane, 45 episoade, anulat in 2000)
si Studio 60 on the Sunset Strip
(NBC, 1 sezon, 22 episoade, anulat in 2007)

* Locul 7 – Jericho
(CBS, 2 sezoane, 29 episoade, anulat in 2008 )

* Locul 6 – Wonderfalls
(FOX, 1 sezon , 13 episoade, anulat in 2004)
si Dead Like Me
(SHO, 2 sezoane , 30 episoade, anulat in 2004)
si Pushing Daisies
(ABC, 2 sezoane, 22 episoade, anulat in 2009)

* Locul 5 – Roswell
(WB, 3 sezoane, 61 episoade, anulat in 2002)

* Locul 4 – Veronica Mars
(CW, 3 sezoane, 64 episoade, anulat in 2007)

* Locul 3 – My So-Called Life
(ABC, 1 sezon, 19 episoade, anulat in 1995)

* Locul 2 – Freaks and Geeks
(NBC, 1 sezon, 18 episoade, anulat in 2000)
si Undeclared
(FOX, 1 sezon, 17 episoade, anulat in 2002)

* Locul 1 – Arrested Development
(FOX, 3 sezoane, 53 episoade, anulat in 2006)

Care sunt serialele pe care voi nu vroiati sa le vedeti anulate? Chiar si cele care nu se afla pe lista de mai sus.


sursa: serialetari.com

Last edited by Caly; 07-09-2009 at 08:54 PM.
Caly is offline   Reply With Quote
Old 07-09-2009, 08:03 PM   #19
Omega
Tunar
 
Omega's Avatar
 
Join Date: May 2006
Location: Urziceni
Omega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond reputeOmega has a reputation beyond repute
Default

Am urmărit şi eu dintre cele de sus Jericho şi Freaks and Geeks. Ultimul, a fost dat şi pe ProTV acum mai mulţi ani dimineaţa şi īmi plăcea la nebunie. Cāt despre Jericho a fost destul de frumos construit, se vorbea despre o continuare sub formă de film dar nu s-a mai realizat nimic. Fusese de fapt anulat după primul sezon dar la cerinţa fanilor CBS a mai comandat cele 7 episoade ce alcătuiesc sezonul 2.
__________________
I probably got a couple of screws up in my head loose.
Omega is offline   Reply With Quote
Old 13-09-2009, 11:21 AM   #20
Caly
Member
 
Join Date: Dec 2007
Location: Dej
Caly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond reputeCaly has a reputation beyond repute
Default

Revenind la subiect, aseara am vazut episodul pilot din The Vampire Diaries si la prima vedere mi s-a parut a fi o copie Twilight, in principiu chiar asta e. Dar eu zic ca e bun asa de "relaxare" dupa atat de mult SF de calitate aka Stargate.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Caly is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:39 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL