INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fotbal > Fotbal intern

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-2004, 10:24 AM   #11
Ratonu
simpatizant hibrid
 
Ratonu's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucureşti
Ratonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond reputeRatonu has a reputation beyond repute
Default

Najpa ca se extinde dominatia Lotto... Mijto ca scapam de o firma fantoma care polueaza piata europeana a design-ului sportiv.
__________________
Căci cu noi este Dumnezeu...
Ratonu is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 02:47 PM   #12
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

da dar totusi echipamentele astea de la garman de anul asta mie mi`au placut ca design numa` ca jucatorii s`au plans de materialul lor
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 02:58 PM   #13
MaPaX
Member
 
Join Date: Dec 2002
Location: Alba Iulia
MaPaX is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MaPaX
Default

Sabin ramane pe loc > "Sabin mai are un an de contract cu RAPID. Deocamdata, Craiova nu ne-a contactat, asa ca el ramane pe loc", a declarat "Vama".

Toata noaptea am lucrat la acest transfer, si-mi aduc aminte ca tot o noapte a durat sa-l luam pe Lucian Burdujan. Sunt doi tineri care in scurt timp pot ajunge in echipa nationala", a declarat patronul echipei RAPID, George Copos.
Fundasul de 20 de ani, Marius Constantin a semna un contract pe o perioada de cinci ani cu echipa RAPID, si va primi in primul an 30.000 de dolari.
"Nu are de ce sa-mi fie frica, pentru ca stiu ce pot. Sunt convins ca la RAPID pot juca la fel de bine ca la Brasov, poate chiar mai bine, pentru ca si conditiile sunt mai bune. Am o sansa in plus pentru ca la RAPID a venit si Razvan si am posibilitatea sa lucrez in continuare cu el", a declarat a doua achizitie a Rapidului, fundasul de 20 de ani, Marius Constantin.

Inca patru tineri> Dinu Gheorghe a afirmat ca RAPID va mai transfera patru jucatori tineri, cate unul pe fiecare post, in afara de Burdujan si de Marius Constantin, deja ajunsi sub Grant. Se doreste in continuare aducerea lui Andrei Cristea de la Bacau, aproape de Giulesti fiind si portarul Marc, international de tineret, in prezent la FC Brasov. Pentru postul de mijlocas, pe lista se afla Adrian Cristea, de la Poli Iasi

Sursa: <a href=\'http://www.forzarapid.ro\' target=\'_blank\'>WWW.FORZARAPID.RO</a>
MaPaX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 03:08 PM   #14
vali16_84
Member
 
Join Date: Feb 2004
vali16_84 is on a distinguished road
Send a message via MSN to vali16_84
Default

pe Andrei Cristea nu l-a luat dinamo?
__________________
FORZA STEAUA
vali16_84 is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 04:04 PM   #15
MaPaX
Member
 
Join Date: Dec 2002
Location: Alba Iulia
MaPaX is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MaPaX
Default

NU!
MaPaX is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 09:31 PM   #16
Ady
Member
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucharest
Ady is on a distinguished road
Default

ba da
s-a dat si acordul
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Ady is offline   Reply With Quote
Old 11-06-2004, 09:36 PM   #17
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

nu l`a transferat...

se pare ca Dolha nu mai vrea la Rapid...
portarul nr.1 din sezonul 02-03 vrea in strainatate
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2004, 05:03 PM   #18
MaPaX
Member
 
Join Date: Dec 2002
Location: Alba Iulia
MaPaX is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MaPaX
Default

RAPID ar putea juca un amical in companiei formatiei italiene, AC Perugia
MaPaX is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2004, 07:14 PM   #19
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Portarul echipei FC Brasov, Alexandru Marc Traian a venit ieri la Bucuresti ca sa semneze contractul cu RAPID.

"RAPID il vrea pe Marc, dar el nu poate semna pana cand nu va exista acordul scris al celor doua cluburi", a declarat impresarul jucatorului, Victor Becali.

Ioan Nicolaie - presedintele echipei FC Brasov, a declarat ca nu se opune plecarii lui Marc la RAPID si ca asteapta ca oficialii giulesteni sa-l contacteze.

Australianul Jonathan McKain, jucator al echipei FC National, era dorit de clubul din Grant, dar acest transfer a cazut deoarece McKain va participa la Olimpiada de la Atena, lipsind astfel in luna august.

"Au fost niste discutii, dar pana la urma totul a picat. Jucatorul va ramane la echipa noastra", a declarat presedintele echipei FC National, Gino Iorgulescu, care a mai spus ca nu se mai pune problema unui transfer al lui Jonathan McKain la RAPID


Sursa: WWW.FORZARAPID.RO
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 27-06-2004, 09:38 PM   #20
MaPaX
Member
 
Join Date: Dec 2002
Location: Alba Iulia
MaPaX is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to MaPaX
Default

Fundasul Dorel Mutica este liber de contract si ar putea reveni la RAPID. Mutica de 31 de ani, cunoscut bine atat de Razvan Lucescu, cat si de presedintele Dinu Gheorghe, are avantajul ca e jucator liber, iar RAPID nu ar trebui sa plateasca nici un ban pe el. Dezavantajul acestui transfer este ca RAPID l-a luat deja pe Marius Constantin, care e cotat ca fiind cel mai promitator fundas central din tara si in mod normal n-ar avea cum sa nu confirme increderea care i s-a acordat. Venirea lui Mutica mai tine si de posibila plecare a lui Nicolae Constantin la o echipa din China, el a fost imprumutat la Petrolul Ploiesti.
Copyright?ForzaRapid.ro
Irimia si Galamaz au costat 900 000 de dolari Pentru a reusi sa recupereze banii platiti pentru transferul fotbalistilor George Galamaz si Cristian Irimia, giulestenii au fost de acord sa primeasca suma in rate. Fostul presedinte al echipei RAPID, Giovanni Becali l-a convins pe patronul Rapidului, George Copos ca RAPID sa ia 250 000 de dolari in momentul in care fundasii au semnat pentru Dinamo si restul de 450 000 de dolari urmand sa fie achitati de-a lungul unui an, in transe lunare. (da da foarte bogati dinamovistii, cum se mai lauda unu ca mama ce de sponosori au si ce super buget )
Copyright?ForzaRapid.ro
Sabin a fost iertat. Atacantul echipei RAPID, Sabin Ilie a fost iertat de catre Comisia de Apel a Ligii Profesioniste care a decis sa reduca suspendarea de doua etape pe care i-o dictase dupa eliminarea suferita in penultima etapa de campionat, cu Ceahlaul Piatra Neamt. Astfel, Sabin Ilie va putea juca in prima runda a noului campionat, dupa ce a stat in partida de final de la Pitesti, cu FC Arges. Copyright?ForzaRapid.ro
Micutii rapidisti. Rada a fost trimis de catre Ioan Becali antreneze la juniorii nascuti in 1991. Marian Rada n-a intrat in vacanta, se ocupa de acesti jucatori pana la terminarea competitiei in care sunt agrenati. De cand Rada a preluat echipa, micutii rapidisti au inregistrat numai victorii, cu exceptia unui rezultat de egalitate. Celalalt secund pe care il va avea Razvan Lucescu, Marian Ionita, se va intoarce in tara pe 30 iunie.
Copyright?ForzaRapid.ro
Lui Brujan nu-i place la RAPID. Sergiu Brujan a fost imprumutat pentru returul sezonului trecut la formatia Ceahlaul Piatra Neamt. Brujan se afla sub contract cu RAPID, insa nu doreste sa mai revina in Giulesti. "As vrea sa fiu lasat sa plec in alta parte, pentru ca, dupa ce am patit in tur, am o strangere de inima in ceea ce priveste Rapidul. Nu am nimic cu nimeni, dar cred ca important pentru mine e sa pot juca in mod constant, si nu sporadic", a declarat mijlocasul care are contract cu RAPID pana in 2008. Se pare ca de serviciile sale este interesat clubul FC Brasov, astfel cei din conducerea Rapidului se gandesc la un schimb Brujan ? Alexandru Marc.
Copyright?ForzaRapid.ro
Iacob vrea sa plece. ?Deocamdata nu stiu nimic sigur, inca n-am vorbit nici cu domnul Netoiu, care e in Thailanda. In iarna tot acolo a fost plecat si cand s-a intors a rezolvat transferul de la Otelul aici. La cum simt eu lucrurile, nu prea exista posibilitatea sa mai joc in Giulesti. Nu stiu daca pot spune asa, caci cu jucatorii m-am inteles bine. Mai degraba respins de club, asa mi s-a parut inca din start. Traiesc cu impresia ca doar Dan Petrescu si Giovanni Becali m-au dorit la RAPID. Eu am avut permanent o relatie buna cu Dan, si la RAPID, si la FC National. E adevarat ca n-am jucat suficient pentru a arata daca merit sa fiu la RAPID, dar asa a fost sa fie, nu ca ar fi avut el ceva cu mine, stiu sigur asta. Daca mi se dadea credit, poate reuseam ceva. La RAPID a fost o perioada extrem de grea pentru mine, insa, curios, nu regret aceste luni. Nu ma asteptam sa existe o asemenea presiune, doar trecusem pe la Craiova, unde suporterii sunt oricum, numai cuminti nu, dar fanatismul celor de aici creeaza o atmosfera speciala. Probabil ca sunt multe pe care nu le-am facut, insa cine spune ca am dezamagit vorbeste aiurea. Cand sa arat ceva daca intr-un retur nu am adunat nici de un meci intreg? Si nu venisem la RAPID din postura de rezerva, eram oarecum pe val dupa turul jucat la Galati, dadusem sapte goluri, asa ca meritam mai multa incredere. Nu cred ca mi se poate reprosa ceva. Burdujan si Marius Constantin sa aiba psihicul puternic. E determinant la RAPID. Altfel sunt curatati?, a declarat atacantul echipei RAPID, Iacob. Iacob costa 50.000 de dolari. El a jucat titular doar intr-un meci, cel impotriva echipei FC National, insa a fost schimbat la pauza partidei. ]
MaPaX is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
giulesti, rapid

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:01 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL