INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa
Register FAQ Community Calendar

Reply
 
Thread Tools
Old 25-01-2005, 07:50 AM   #21
razvanultra55
Member
 
razvanultra55's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
razvanultra55 has a spectacular aura aboutrazvanultra55 has a spectacular aura about
Send a message via MSN to razvanultra55 Send a message via Yahoo to razvanultra55
Default

Quote:
Originally posted by DarkComy@Jan 23 2005, 07:59 PM
habbib in ce priveste manelele sunt de accord cu tine sunt un adevarat? izvor de incultura . Acum sincer nu am vazut oameni inteligenti sau respectati care asculta manele decat golanii de la bloc sau alte panarame? ( nu? am vrut sa jignesc pe nimeni de pe forum dar asta e parerea mea despre manele)

In ce priveste? legile de la noi sunt de tot KKT-ul . Si eu sunt de accord ca cei care isi violeaza copii sa primeasca 20-30 de ani de parnaie . E un gest animalic lipsit de orice scrupule? <_< . In ce priveste cei care fura de la stat . Macar daca ar primii cei zeci de ani de puscarie care ar trebui dar nu ii baga pe ei la puscarie.

Emisiuni tapite : Ciao Darwin si Schimb de mame? - si romanii sunt de vina aici pentru ca se uita la emisiunile astea si chiar paticipa si coboara la nivelul asta de prostie

Pe mine ma enerveaza? la culme stirile de la ora 17. Nu numai romani fac tara de KKT dar si televiziunile? cu jurnalele astea tampite . Daca nu a ce sa dai la stiri asta e se termina stirile mai repede dar cu ce ma intereseaza pe mine ca cineva a cazut in PUTZ , sau ca cineva si-a violat bunica de 80 de ani . Pai sa prezinte stirile astea autoritatilor? care sa i-a? masuri
Hmmm!!! Bun topic, dar vb titlului...putin pe langa...
Legat de cele spuse de tine la subi3ctul "jurnalele de la ora 17", ai auzit de "manipulare in masa"?, de distorsionarea informatiei?etc...
Astea sunt numai unele din ele,aceastea fiind mult mai multe...
Daca vrei si pentru rating......nu doar ptr dezinformare sau trunchiare a adevarului....
Legat de legile noastre, legile alea sunt"bine" facute de cei care, culmea...le incalca....
exista o vb din batrani "legile sunt ptr a fi incalcate, destept e cel care stie cum sa le foloseasca in beneficiul lui"...
Restul...apa de ploaia...Atata timp cat in tara asta vor exista imbecilii, cretinii, misoginii si snobii, tot atata timp vor exista si manelele si muzica proasta, asa -zisa comerciala, de doi bani....si legile de genul asta, d ela noi, legi in care, un om care fura un cartof face 12 ani de "parnaie" iar altul care face delapidari de sute de milioane de dolari sta acasa bine mersi ca nu "poate sa suporte detentia".

"da vedeti voi traim intr-o tara democratica si libera, fiecare asculta ce vrea, si ar cam trebui sa respectam dorintele fiecaruia, atata timp cat nu vad nu ma intereseaza..... "

Ai dreptate Time2chill, traim intr-o tara democrata, dar asta nu inseamna ca trebuie sa fiu intoxicat cu acest "gen muzical" pe tot ce inseamna canale de mass-media...radiouri pirat, la care vb oameni fara pic de cultura si cu o gramatica de mahala...., la posturi de televiziune, cica respectabile, cu show-uri la ore de maxima audienta, etc.....As putea bate darabana mult timp pe subiectul manele, dar as irosi cuvintele ptr ca tot degeaba...repet, atata timp cat va exista o crasa lipsa de cultura, atata timp vor exista si manelele.
Nu am auzit pe nimeni sa spuna "maaama ce carte buna am citit", sau "sti , am fost la teatru, a fost o piesa excelenta"...ci doar "Mincate-as, ai auzit ultima piesa a lu' Adrian copilu minune?"
It breaks my hart!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
razvanultra55 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 08:27 AM   #22
RaPiDuTz
Member
 
Join Date: Oct 2003
Location: Bucuresti
RaPiDuTz is on a distinguished road
Send a message via AIM to RaPiDuTz Send a message via MSN to RaPiDuTz Send a message via Yahoo to RaPiDuTz
Default

Quote:
Originally posted by johnnyusa@Jan 25 2005, 09:22 AM
Mie-mi plac manelele la fel de mult cum imi plac si celelalte melodii .. cuvintele lu' mns nu ma ating. SIC
idem
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
RaPiDuTz is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 08:58 AM   #23
DarkComy
Arcichitect
 
DarkComy's Avatar
 
Join Date: Mar 2003
Location: Bucuresti
DarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant futureDarkComy has a brilliant future
Default

razvanultra55 ai dreptate . Dar cel mai mare pacat ca nimeni nu o sa ia masuri . Habbib in legatura cu fumatul sunt de accord cu tine . Eu nu suport mirosul iar la facultate se fumeaza la greu ajung acasa si imi put hainele intr-un hal , de parca eu as fi fumat. Dar nici aici nu o sa se faca legea pentru ca sunt multi parlamentari care fumeaza , crezi ca le convine alora sa iasa din cladire cand le vine sa fumeze o tigara ?? <_<
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
DarkComy is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 09:01 AM   #24
habbib
Psychosomatic addict
 
habbib's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Arad
habbib will become famous soon enoughhabbib will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to habbib Send a message via Skype™ to habbib
Default

nu trebuie sa iasa din cladire, sa se amenajeze naibii locuri speciale(da bineinteles ca pt asa ceva nu sunt fonduri..da sa stea ei o saptamana la sinaia pe banii poporului,au,vezi doamne sa se cunoasca mai bine..),inteleg ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu sanatatea lui,dar nu are dreptul sa o distruga si pe a altuia..
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
habbib is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 09:10 AM   #25
razvanultra55
Member
 
razvanultra55's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
razvanultra55 has a spectacular aura aboutrazvanultra55 has a spectacular aura about
Send a message via MSN to razvanultra55 Send a message via Yahoo to razvanultra55
Default

Quote:
Originally posted by habbib@Jan 25 2005, 11:01 AM
nu trebuie sa iasa din cladire, sa se amenajeze naibii locuri speciale(da bineinteles ca pt asa ceva nu sunt fonduri..da sa stea ei o saptamana la sinaia pe banii poporului,au,vezi doamne sa se cunoasca mai bine..),inteleg ca fiecare are dreptul sa faca ce vrea cu sanatatea lui,dar nu are dreptul sa o distruga si pe a altuia..
"pe banii popoului"...ups poporului itr-adevar my dear habbib
Iti pot spune din surse sigure ( si daca vreti sa stiti de unde pm me), ca anul trecut , prima sedinta a camerelor reunite a fost bugetul pentru 'delegatiile" alesilor nostri in afara si nu numai...
Bugetul a fost de nici mai mult nici mai putin de 250miliarde...va zgarmane in ureche suma? pe mine da
Asa ca.....ma duc in baie , imi bag capul in closet si trag apa de draci ptr ca ei au si eu nu?
Nu, incerc sa fac tot ce pot sa am si eu, nu ca ei, dar sa am... atat cat imi trebuie mie si familiei mele ( compusa dintr-o sotie, doi gemeni , un caine si un motan ) sa traim decent, fara a 'ravni" la bunurile celui de langa mine...muncind cinstit ( cu toate ca in tara asta daca muncesti cinstit nu ajungi nicaieri, dar asta e)..
Restul....( cica?! ) e de la Dumnezeu...poate, nu contest, dar am senzatia ca , uneori, Dumnezeu si-a cam mutat ochii de la tara asta frumoasa, intr-adevar f.frumosa, dar prosti suntem noi ca nu stim sa exploatam acest lucru...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
razvanultra55 is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 09:23 AM   #26
habbib
Psychosomatic addict
 
habbib's Avatar
 
Join Date: Sep 2004
Location: Arad
habbib will become famous soon enoughhabbib will become famous soon enough
Send a message via Yahoo to habbib Send a message via Skype™ to habbib
Default

acum 5 minute am vazut pe site-ul prosport ceva ce m-a socat(de fapt nici nu ma mai mira nimic..):"o parte din bunurile si banii(4300 euro) baschetbalistului Toni Alexe(Dumnezeu sa-l odihneasca in pace!),decedat vineri in urma unui accident rutier sunt de negasit.."..inredibil!!..saracu om mergea la familie cu toat prima primita pentru califcare si culmea,oamenii aia pe care ii vedeam noi la tv cum il scot din masina,au avut grija sa il lase fara nimic..rusine!!!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
habbib is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 10:04 AM   #27
r5m
Member
 
Join Date: Nov 2003
r5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to beholdr5m is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally posted by DarkComy@Jan 25 2005, 10:58 AM
razvanultra55 ai dreptate . Dar cel mai mare pacat ca nimeni nu o sa ia masuri . Habbib in legatura cu fumatul sunt de accord cu tine . Eu nu suport mirosul iar la facultate se fumeaza la greu ajung acasa si imi put hainele intr-un hal , de parca eu as fi fumat. Dar nici aici nu o sa se faca legea pentru ca sunt multi parlamentari care fumeaza , crezi ca le convine alora sa iasa din cladire cand le vine sa fumeze o tigara ?? <_<
DarkComy, mah ar trebui sa vii la mine la liceu . Aia fumeaza pe unde apuca... Nici afara nu poti sa stai k te umplii cu miros de tzigara. Un lucru bun e k nu sunt manelisti in liceu.
__________________


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
r5m is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 10:23 AM   #28
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Voi vorbiti de bun simt...de unde bun simt in tara asta? Eu la timisoara stau intr-un bloc de tampiti fara limite, pai vecinul de jos baga non stop manele, si nu ca ar fi destul sa le asculte el le mai si da la maxim...a fost o zi in care am dat si eu muziica mai tare (o singura zi intr-un an) si atunci toti au trebuit sa sara in capul meu. Vecinii de sus ne inunda la baie in fiecare saptamana, nu le-am cerut nimic ca stim ca instalatia blocului e de kkt si nu e vina lor, noi am inundat de 3 ori in 3 ani pe aia de jos si hop ca n ameninta cu tribunalul ca sa platim si alte aberatii de genul asta...vin si ne zic ca i-am inundat nu stiu cand cand nu era nici dracu la apartamentul nosrtu. Vine un tzaran de doctor (doctor cica care sta in bloc de garsoniere si apartamente cu 2 camere) si zgarie masina lu colegu meu de apartament ca el si-a parcat masina in dreptul garajului sau (garaj care nu a mai fost folosit de 20 de ani)...unde e ratiunea si decenta de a vb cu cineva frumos si a rezolva problemele normal.

Sa trec acum la partea de web, exista un site cica concurent, concurent la ce nu vad pentru ca singurul lucru pe care il fac sunt semnaturi pentru forum...si atat noi cat si cei de la pesromania suntem luati peste picior de niste pusti complexati care in viata lor nu au facut ceva bun. Dar ei trebuie sa ne injure non stop ca am facut si noi un patch si vezi doamne ne credem mari traficanti de carnatz.

Pentru cei cu manelele...cat timp nu impartiti prostia voastra si a versurilor si linilor melodice care le ascultati chiar nu imi pasa....dar nu uitati, muzica ar trebui sa fie o arta...nu un gunoi al societatii, nu un mijloc de prostire in masa..nu un mijloc de imbogatire pentru niste tigani borati...cel mai mult imi pare rau e ca manelele distru cultura si folclorul romanesc dandu'se drept muzica lautareasca si de petrecere, nimic mai fals....

Ahhh, era sa uit, cel mai mult ma enerveaza complexatii aia tampiti ce vin si zic ca era mai bine inainte de 89...pai da dom'le erai prost nu invatati si erai la acelasi nivel in societate cu un intelectual, sau poate chiar mai sus, pentru ca atunci persoanele ce gandeau nu erau vazute cu ochi buni

Ce sa mai zic de toti tampitii care-i vezi in trenuri care se amuza la emisiuni gen irezistibilii si trasnitii in nato si rad la glume cu p**e si p***e
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 11:17 AM   #29
Tuby
tzac pac..
 
Tuby's Avatar
 
Join Date: Mar 2004
Location: Bucharest
Tuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to beholdTuby is a splendid one to behold
Send a message via Yahoo to Tuby
Default

Si atunci totul se rezuma la o singura vorba de duh : " Romania e o tara frumoasa..pacat ca e locuita"
Si exact asa e....tara prezinta o sumedenie de avantaje pe care insa nu putem sa le concretizam...pai cand ma gandesc doar la ce turism am putea avea pentru ca avem cu ce. Pozitia geografica...pai daca nu aveam noi iesire la marea neagra mai intram in NATO ? Mai marii reprezentati ai tarii au pupat in cur toti europenii poate poate ne baga si pe noi odata cu Bulgarii care ne-au depasit deja...Bulgari care acum nu foarte mult timp aveau economie deficitara...Si chiar daca vom intra in Uniune ce se va rezolva ? poate un nou mic haos la ce nivel de organizare prezinta tara...
Tuby is offline   Reply With Quote
Old 25-01-2005, 12:33 PM   #30
razvanultra55
Member
 
razvanultra55's Avatar
 
Join Date: Apr 2004
Location: Bucuresti
razvanultra55 has a spectacular aura aboutrazvanultra55 has a spectacular aura about
Send a message via MSN to razvanultra55 Send a message via Yahoo to razvanultra55
Default

Quote:
Originally posted by Tuby@Jan 25 2005, 01:17 PM
Si atunci totul se rezuma la o singura vorba de duh : " Romania e o tara frumoasa..pacat ca e locuita"
Si exact asa e....tara prezinta o sumedenie de avantaje pe care insa nu putem sa le concretizam...pai cand ma gandesc doar la ce turism am putea avea pentru ca avem cu ce. Pozitia geografica...pai daca nu aveam noi iesire la marea neagra mai intram in NATO ? Mai marii reprezentati ai tarii au pupat in cur toti europenii poate poate ne baga si pe noi odata cu Bulgarii care ne-au depasit deja...Bulgari care acum nu foarte mult timp aveau economie deficitara...Si chiar daca vom intra in Uniune ce se va rezolva ? poate un nou mic haos la ce nivel de organizare prezinta tara...
exact la asta m-am referit cand am spus ca avem o tara frumoasa dar ca suntem noi inconstienti si nu stim cum sa folosim acest lucru
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
razvanultra55 is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks


Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:47 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL