INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Pe langa

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 30-10-2008, 03:36 PM   #91
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

@sunshine, tu anul trecut ai si reusit sa donezi diferitele chestii pe care le planuiai?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline  
Old 30-10-2008, 03:43 PM   #92
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

Quote:
Originally Posted by sunshine_claus View Post
Pana la urma, am strans bani, am cumparat rechizite,jucarii si m-am dus la un orfelitat si la un azil unde am dus fructe si cozonaci.
Da anul trecut am facut ce mi-am propus. Am strans bani, am cumparat rechizite, carti de colorat, am adunat jucarii si am fost la un orfelinat care este in spatele Pietii Bobocica impreuna cu o colega. Alti doi colegi au fost la un azil de batrani si au dus cozonaci si fructe.
__________________
I'M JUST A KITTY
sunshine_claus is offline  
Old 30-10-2008, 05:28 PM   #93
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Ok, hai sa-ti spun de ce te-am intrebat - anul trecut clasa noastra organizase o actiune asemanatoare si cand a venit momentul sa trecem la fapte, ne-am lovit de tot felul de chestii birocratice. Ca sa oferi donatii unui orfelinat trebuie sa obtii diferite aprobari de la Protectia Copilului prin care sa se dovedeasca - ceea ce donam nu este daunator copiilor. E o prostie, dar asa trebuie sa fie din punct de vedere legal.

Am aflat mai tarziu ca orfelinatele care nu solicita o astfel de aprobare de la cei care doneaza nici macar nu ofera respectivele lucruri copiilor, ci le pastreaza directoarele, ingrijitoarele s.a.m.d. Sper sa nu fie cazul vostru, doar ca mi se pare prea usor cum merge treaba.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline  
Old 30-10-2008, 05:37 PM   #94
jolie elena
Member
 
jolie elena's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bucuresti
jolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by stephen View Post
Ok, hai sa-ti spun de ce te-am intrebat - anul trecut clasa noastra organizase o actiune asemanatoare si cand a venit momentul sa trecem la fapte, ne-am lovit de tot felul de chestii birocratice. Ca sa oferi donatii unui orfelinat trebuie sa obtii diferite aprobari de la Protectia Copilului prin care sa se dovedeasca - ceea ce donam nu este daunator copiilor. E o prostie, dar asa trebuie sa fie din punct de vedere legal.

Am aflat mai tarziu ca orfelinatele care nu solicita o astfel de aprobare de la cei care doneaza nici macar nu ofera respectivele lucruri copiilor, ci le pastreaza directoarele, ingrijitoarele s.a.m.d. Sper sa nu fie cazul vostru, doar ca mi se pare prea usor cum merge treaba.
Pai noi avem pana acum jocuri tip Lego, palete de badminton, diverse masti. In plus, in preajma sarbatorilor vom avea si foarte multe dulciuri, fructe, cozonaci. Cred ca nimic din toate astea nu sunt daunatoare copiilor,nu? Actiunea este facuta pe cont propriu, nu vine ca si o sponsorizare, deci nu cred ca avem nevoie de aprobare ca sa le facem o bucurie.
__________________
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.
Daca ai impresia ca educatia e scumpa, atunci incearca sa vezi cum e ignoranta.

Last edited by jolie elena; 30-10-2008 at 05:39 PM.
jolie elena is offline  
Old 30-10-2008, 05:52 PM   #95
sunshine_claus
Member
 
sunshine_claus's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
Location: Bucuresti
sunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant futuresunshine_claus has a brilliant future
Default

Da Stephen. Plus ca m-am dus personal si am dat lucrurile copiilor. Ingrijitoarele de acolo se vedea ca iubesc copiii. Pentru ca acei copii le raspundeau cu aceeasi dragoste. Au zis ca nu pot accepta haine pentru ca e mai greu ca trebuie sa fie noi, sa fie nu stiu cum spalate, dar au nevoie de rechizite, pentru ca dulciuri primisera. Asa ca am cumparat rechizite, carti de colorat, carti de povesti, creioane de colorat.....si m-am dus cu ele la copii. Le-am dat copiilor nu ingrijitoarelor. Asa cum a zis si Elena nu este vorba de o sponsorizare. Am vorbit la inceput cu respectivele ingrijitoare si le-am explicat ca nu este vorba de sponsorizare ci o mica bucurie copiilor. Au acceptat bucuroase.....Imi pare rau ca voi v-ati lovit de problemele birocratice. Poate anul asta aveti noroc. Sau poate te alaturi noua.
__________________
I'M JUST A KITTY
sunshine_claus is offline  
Old 30-10-2008, 10:24 PM   #96
stephen
I Don't Believe a Word
 
stephen's Avatar
 
Join Date: Jan 2007
Location: Bucuresti/Constanta
stephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond reputestephen has a reputation beyond repute
Default

Da, noi reprezentand liceul, se considera ca aducem o sponsorizare. Din cate stiu, anul asta ar trebui sa mearga struna si sa facem actiunea fara alte batai de cap.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
stephen is offline  
Old 31-10-2008, 01:43 AM   #97
mns
Administrator
 
mns's Avatar
 
Join Date: Oct 2002
Location: München
mns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond reputemns has a reputation beyond repute
Default

Eu nefiind din bucuresti, nu prea am cum sa va ajut, dar daca sunteti de acolo si aveti putin timp si poate ceva resurse financiare, cred ca ar fi frumos daca v-ati implica si ati ajuta niste oameni mai putin norocosi.
__________________
The end?


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
mns is offline  
Old 31-10-2008, 09:30 AM   #98
gianni
Member
 
gianni's Avatar
 
Join Date: Jun 2005
gianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these partsgianni is infamous around these parts
Default

Da, din pacate, birocratia pune foarte multe piedici. Dar, daca vine din partea unor persoane fizicen-ar trebui sa fei probleme, desi, daca stau sa ma gandesc, piedici pot aparea si aici.
__________________



gianni is offline  
Old 01-11-2008, 12:38 AM   #99
*InCePaToRuL*
Banned
 
*InCePaToRuL*'s Avatar
 
Join Date: Dec 2006
Location: In girls dream!
*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of*InCePaToRuL* has much to be proud of
Default

Quote:
Originally Posted by gianni View Post
Da, din pacate, birocratia pune foarte multe piedici. Dar, daca vine din partea unor persoane fizicen-ar trebui sa fei probleme, desi, daca stau sa ma gandesc, piedici pot aparea si aici.
Daca iti doresti din inima sa faci ceva, poti sa treci peste orice piedica!
*InCePaToRuL* is offline  
Old 11-11-2008, 05:41 PM   #100
jolie elena
Member
 
jolie elena's Avatar
 
Join Date: Sep 2008
Location: Bucuresti
jolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud ofjolie elena has much to be proud of
Default

Buna tuturor!
Acesta este ultimul mesaj pe care il vom posta cu privire la campania de sarbatori. Am tot asteptat sa vedem daca se ofera cineva sa ne ajute in demersul nostru, dar se pare ca aceasta tema nu prezinta interes, motiv pentru care vrem sa va anuntam ca renuntam la campanie pe forum. Noi vom continua ceea ce am inceput dar fara ajutorul vostru. Cred ca nu era mult sa renuntati la 10 ron pentru a cumpara cateva caiete si ceva pixuri...in fine....discutiile sunt de prisos. Din pacate Claudia mi-a spus deja ca si anul trecut s-a intamplat la fel dar ne-am gandit ca daca vom anunta din timp initiativa va fi altceva...se pare ca ne-am inselat.
Daca totusi exista cineva care vrea sa participe cu ceva mai mult decat vorbe, il rugam sa ne dea PM sau sa ne sune, pentru ca la un moment dat numerele noastre au fost afisate pe forum, si sa stabilim fiecare cu ce poate ajuta, eventual o intalnire.
__________________
Nu voi fi un om obisnuit, pentru ca am dreptul sa fiu extraordinar.
Daca ai impresia ca educatia e scumpa, atunci incearca sa vezi cum e ignoranta.

Last edited by jolie elena; 11-11-2008 at 05:55 PM.
jolie elena is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 12:42 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL