INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Discutii generale > Sporturi

View Poll Results: Care este cel/cea mai bun/a jucator/jucatoare de tenis?(LA MOMENTUL ACTUAL!)
R.Nadal 20 43.48%
R.Federer 24 52.17%
A.Murray 3 6.52%
N.Djokovic 5 10.87%
A.Roddick 2 4.35%
M.Sharapova 2 4.35%
Una din surorile Wiliams precizti 3 6.52%
D.Safina 2 4.35%
altcineva(precizati) 4 8.70%
Multiple Choice Poll. Voters: 46. You may not vote on this poll

Reply
 
Thread Tools
Old 22-04-2012, 08:03 PM   #71
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

A avut Djokovic o zi destul de rea, dar si Nadal a jucat foarte bine. Pana la Roland Garros mai este mult, anul trecut Djokovic facea legea la Madrid si Roma, iar la RG a pierdut in semi (ce-i drept, in fata unui Federer care juca exceptional, ca prin 2007 , pacat ca nu s-a tinut si in finala decat 1 set la acest nivel ). Deocamdata Nadal e favorit pentru urmatoarele cateva saptamani, sper totusi sa nu avem iar situatia de anul trecut sau din 2010, cu un singur castigator in 3-4 turnee la rand .

Asa e kevin, urmeaza Madrid, cu noua zgura albastra ( wtf ? ) ... Mi se pare o idee cam proasta , si-a gasit Tiriac sa revolutioneze el tenisul pe zgura, ca sa se vada mai bine mingea la TV. Tin minte ca a mai avut o tentativa acum cativa ani, dar a renuntat. Ce ziceti ?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2012, 08:21 PM   #72
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Exact aici voiam sa ajung. Sincer , nu am vazut foarte multe partide pe "zgura" albastra. Dar daca s-au plans atat Nadal , cat si Federer, clar e ceva care-i determina sa faca asta. La urma urmei, care e bun , castiga oriunde.
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2012, 09:19 PM   #73
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Eu n-am vazut chiar nici una pe zgura albastra, va fi ciudat. Nu s-au plans neaparat, Nadal a spus ca Tiriac strica o traditie care sta in picioare de zeci de ani - zgura rosie, iar Federer a spus ca-l sustine pe Nadal in ceea ce spune. Nu cred ca aceasta schimbare ii va avantaja/dezavantaja pe unii jucatori, dar pur si simplu n-o sa ni se para normal : zgura albastra , mai degraba m-ar duce cu gandul la meciurile de pe Hard sau Indoor.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2012, 10:08 PM   #74
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Banuiesc ca incearca sa dea si o mai mare rapiditate la jocului. Cica "aluneca" mingea mai bine pe zgura asta albastra. Jocul vrea sa devina mai dinamic.
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2012, 10:48 PM   #75
Razor
Member
 
Razor's Avatar
 
Join Date: Nov 2006
Location: Zalau
Razor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond reputeRazor has a reputation beyond repute
Default

Da ? Eu l-am auzit pe Tiriac vorbind strict despre faptul ca se vede mingea mai bine, atat in teren cat si la TV ( mai ales la tv ) , si ca acesta ar fi motivul introducerii albastrului. Legat de rapiditatea jocului, zgura de la Madrid e putin mai rapida decat la RG sau Roma, asta stiam din anii trecuti, dar diferenta nu e semnificativa. Nu cred ca albastreala aduce vreo modificare a vitezei jocului, cel putin nu am auzit vorbindu-se despre asta.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Razor is offline   Reply With Quote
Old 22-04-2012, 11:26 PM   #76
kevin10
Member
 
kevin10's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Piatra - Neamt
kevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to beholdkevin10 is a splendid one to behold
Default

Asa am auzit o discutie intre doi vecini care se lauda ca se pricep la tenis. Nu stiu ce sa zic. O sa vedem curand ce va face zgura asta.
__________________
** Best username -> 2nd Place
** Best avatar -> 2nd Place
kevin10 is offline   Reply With Quote
Old 23-04-2012, 10:12 PM   #77
Cătălin
Nick vechi: cata_dinamo
 
Cătălin's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Cătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant futureCătălin has a brilliant future
Default

Nu cred ca s-a mai jucat pana acum pe zgura albastra, deci n-aveati unde sa vedeti astfel de meciuri. S-ar putea totusi sa ma insel. Ramane de vazut, e devreme sa ne dam cu parerea. Oricum, Tiriac e pus pe schimbari.
__________________
DARUIRE
IUBIRE
NOROC
ALTRUISM
MAGIE
ONOARE
Cătălin is offline   Reply With Quote
Old 11-05-2012, 07:51 PM   #78
Roberto_Bayern
Banned
 
Join Date: May 2012
Roberto_Bayern is on a distinguished road
Default

Dupa parerea mea tot Federer, chiar daca in acest moment Djokovic e nr.1
Roberto_Bayern is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 10:46 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL