INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 10

Closed Thread
 
Thread Tools
Old 25-09-2009, 03:58 PM   #1
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Arrow Feedback Liga 1

Incepand cu FIFA Manager 10, eu ma ocup de baza de date oficiala din Romania, Moldova si Japonia. Din aceasta cauza, cred ca ar fi corect ca tot ce tine de Romania (si chiar si de celelalte tari enuntate anterior) sa fie intr-o transparenta totala, si daca aveti critici, sugestii, sfaturi sau orice tine de Liga 1 si nu numai sa postati aici si in limita posibilitatii mele voi asculta de propunerile voastre.

Ca o noutate, pot sa va anunt ca Liga a 2-a va fi prezenta in joc, in premiera, dar fara jucatori reali.

Pentru fanii jocului din Republica Moldova, pot sa-i anunt ca si ei vor avea parte in premiera de Divizia Nationala in joc. Singura veste proasta este ca nicio echipa nu are jucatori reali din cauza faptului ca Moldova nu este membra FIFpro.

Cat despre Japonia, cred ca nu intereseaza pe nimeni lucrul asta, dar si acolo exista o premiera. Pentru prima oara va exista si al 3-lea esalon din aceasta tara in joc, JFL (Japan Football League) pe langa deja existentele J-League 1 si J-League 2. In Japonia, desi aceasta tara este membra FIFpro, FIFA ne interzice sa adaugam jucatori reali in aceste ligi.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 25-09-2009 at 04:05 PM.
Astristul is offline  
Old 25-09-2009, 04:04 PM   #2
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Baza de date a fost trimisa pe 31 august, iar update-ul care va aparea dupa lansarea jocului nu va fi facut de mine ci de cei de la EA Sports.
O problema, din punctul meu de vedere, este faptul ca sunt ceva diferente intre ce am trimis eu pe 31 august si ce va fi in joc. Voi puteti preciza ce ati gasit in joc gresit si daca a fost greseala mea sau greseala lor. Daca a fost "greseala" lor, nu prea pot sa fac mare lucru. Eu am lucrat la baza de date, dar daca lor nu le convine ceva, schimba fara sa te anunte. Eu aveam un update-patch pregatit pentru lansarea jocului, dar, deoarece editorul jocului s-a schimbat, niciun fisier vechi, care tine de baza de date (CountryXX.sav), nu mai este compatibil cu acesta.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

Last edited by Astristul; 25-09-2009 at 07:34 PM.
Astristul is offline  
Old 26-09-2009, 01:35 PM   #3
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Astazi am inceput lucrul la primul update pentru Liga 1. Dupa ce va fi lansat jocul, veti putea descarca un update oficial de pe site-ul oficial. Cum acel update nu este facut de mine ci de cei de la BF, voi lansa aici pe FIFA Romania, dupa acel update un patch doar pentru Romania, Moldova si Japonia, care va continua baza de date trimisa de mine pe 31 august. Astfel cu totii va veti putea bucura de cea mai buna baza de date pentru Liga 1, fara niciun fel de imixtiune din partea celor de la BF!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Old 26-09-2009, 01:44 PM   #4
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Multumim Astristul, super stire
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline  
Old 26-09-2009, 03:20 PM   #5
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Cu placere.
Or sa mai fie anumite precizari aici referitor la acel update!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Old 01-10-2009, 11:55 AM   #6
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Am si eu o intrebare sper sa nu fie prea tampita ,ce inseamna BF
alexis1016 is offline  
Old 01-10-2009, 12:10 PM   #7
LoLzZz
Member
 
LoLzZz's Avatar
 
Join Date: Oct 2005
LoLzZz is on a distinguished road
Default

Ma bucur ca tu ai facut baza de date ... cred ca esti cel mai potrivit pt. asta ...

@alexis1016 BF = Bright Future
LoLzZz is offline  
Old 01-10-2009, 12:39 PM   #8
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Multumesc
alexis1016 is offline  
Old 01-10-2009, 07:04 PM   #9
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Quote:
Originally Posted by LoLzZz View Post
Ma bucur ca tu ai facut baza de date ... cred ca esti cel mai potrivit pt. asta ...

@alexis1016 BF = Bright Future
Iti multumesc pentru apreciere!
Sper sa nu-ti schimbi parerea dupa ce va fi lansat jocul.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline  
Old 02-10-2009, 01:37 AM   #10
peterpetrellli
Member
 
Join Date: Oct 2009
peterpetrellli is on a distinguished road
Default

adica data de baze toatala pentru campionatu romanesc te ocupi tu de el acum ?
ma refer...si la numele jucatorilor...la pozitiile pe care le ocupa...la talent si lvl...tu esti responsabil? ...ai trimis si poze 2d pt jucatori ?
facilitatile cluburilor, statioanele , tot?
peterpetrellli is offline  
Closed Thread

Bookmarks

Tags
fifa manager 10, japonia, liga 1, moldova, romania

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:37 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL