INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Fifa Manager > Fifa Manager 11

Reply
 
Thread Tools
Old 11-06-2010, 07:24 AM   #31
Blue_Taty
Member
 
Blue_Taty's Avatar
 
Join Date: Nov 2009
Blue_Taty is on a distinguished road
Default

Super interesant. Va trebui sa regandesc toate strategiile de pana acum. De obicei construiam centre de juniori si in 2-3 ani castigam aproape tot si faceam bani din vanzarea tinereilor....
Oricum e mult mai realist noul modul.
Blue_Taty is offline   Reply With Quote
Old 13-06-2010, 07:36 PM   #32
DaniRot
Member
 
DaniRot's Avatar
 
Join Date: Apr 2008
Location: Bucuresti
DaniRot is on a distinguished road
Send a message via Yahoo to DaniRot
Default

Stie cineva daca va avea acelas cod ca 2010?Sa nu trebuiasca sa asteptat atat de mult sa apara megapatchul pentru el.Sa faca 2-3 adaptari,imbunatatiri si ne putem bucura de o liga 1 mult mai realista.
DaniRot is offline   Reply With Quote
Old 14-06-2010, 01:04 AM   #33
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Am scris la finalul articolului ca baza de date din FIFAM 10 poate fi folosita si in FIFAM 11!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 17-06-2010, 05:12 PM   #34
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Astazi, un nou episod care ne introduce in noul FIFA Manager 11. Editorul si noile modificari aparute!

http://www.fm10.de/publish/en/fifa_m..._features.html
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 20-06-2010, 03:46 PM   #35
masli
Member
 
masli's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Madrid
masli is on a distinguished road
Post parerea mea

Noul joc a fost conceput (proiectat) anul trecut cu ideile noi de acum 2 ani, cel putin asa cred pentru ca am lucrat in domeniul asta si stiu ce inseamna un joc de la zero pana la final. Toate ideile noi de acum vor fii implementate, probabil, in 2011 chiar 2012.
Dar nu de asta discutam aici.


Cred ca ar fii super daca s-ar implementa in joc un editor de scheme tactice, si ar fii si cateva scheme standard. Asa ai pune in valoare anumite calitati ale jucatorilor, gen viteza, heading etc...
De ex.: ai un jucator care paseaza excelent si unul pe banda care alearga de rupe pamantul, nu ar fii frumos ca "pasatorul" sa dea o pasa pe pozitie viitoare lui "speedy", ca tot are viteza mare chiar daca celelalte atribute sunt varza.
Alt. ex: echipa adversa are LB-ul cu agilitatea scazuta, nu ar fi super sa pot sa insist acolo cu o schema de joc, gen: triunghiuri de pase sa-l ametesc complet. Si mai sunt exemple, probabil ca si voi va ganditi la cateva acum.

Apararea este varza!! Nu am vazut ca doi jucatori sa faca dublaj, aceasta functie este necesara intr-un joc de fotbal.

Apararea este varza!! Daca eu joc 4-2-4 si echipa adversa cu 4 fundasi, o pasa lunga de pe o extrema pe alta inseamna 80% gol. Totusi in joc foarte rar se intampla lucrul asta si in general numai CPU face mutari de genul alta.

Modul MAN MARKING, acum este in plus .. nu are nici un efect. Daca pun 2 jucatori, de ex. cei 2 DM sa se ocupe de un atacant (gen, Torres), parca se anuleaza. Iar daca unul din DM il tine pe Torres CD-ii sunt spectatori.

Dar probabil cei de la EA deja cunosc problemele astea. Probabil modul de joc standard este asa. Am inteles ca exista moduri de joc facute de anumiti fani, sincer nu prea ma incanta si cred ca au fost concepute ca playerul sa aiba anumite avantaje iar in plus tactica originala se schimba si apar probleme noi.

O alta problema deranjanta: nota jucatorului la final de meci, nu este realista. In foarte multe meciuri, jucatorii de banda (LW, RW) sunt prost cotati, eu ii bag in echipa doar ca sa alerge pe tusa si sa deschida jocul pentru mijlocasi, daca au facut asta tot jocul inseamna ca au jucat bine (nu imi trebuie sa centreze spectaculos). Sau un CM a deposedat si a desfacut jocul cu o pasa pe extrema si s-a creat o faza periculoasa, CM-ul nu castiga nimic din asta? decat deposedarea?.

Sa pot sa licitez pentru orice jucator (chiar din divizia 6-a licitez pentru Drogba), daca eu clubului ii ofer o suma fabuloasa de ce sa refuze clubul? Jucatorul trebuie sa refuze contractul, indiferent ce salariu ii ofer daca echipa nu indeplineste conditiile. Si in plus (aici am vrut sa ajung), daca sunt intr-o divizie inferioara si incerc sa cumpar un jucator sa existe o clauza in contract FREE RELEASE IF NOT PROMOTED + O SUMA DE BANI, aici iti asumi o responsabilitate.

A vazut pozele din urmatorul joc, arata super. Sunt idei noi, sper ca si bune.

Cam atat.

PAREREA MEA.
masli is offline   Reply With Quote
Old 26-07-2010, 10:36 AM   #36
alexis1016
Member
 
alexis1016's Avatar
 
Join Date: Aug 2009
Location: Bucharest,Romania
alexis1016 is on a distinguished road
Default

Astristul stii cam cati GB va avea noul joc?
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.



Facebook-ul e un mare gay parade unde toți cerșesc mai mult sau mai puțin strident atenție.

George Moise
alexis1016 is offline   Reply With Quote
Old 26-07-2010, 12:51 PM   #37
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Asta n-am de unde sa stiu, dar probabil va avea aceeasi marime ca si predecesorul FIFAM 10.
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 26-07-2010, 09:31 PM   #38
Spuk
Banned
 
Join Date: Aug 2007
Spuk will become famous soon enough
Default

Va fi NG ca si FIFA?
Spuk is offline   Reply With Quote
Old 27-07-2010, 01:07 AM   #39
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Nu cred ca FIFAM va deveni prea curand NG!
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Old 30-07-2010, 02:37 AM   #40
Astristul
Moderator FIFAM
 
Astristul's Avatar
 
Join Date: Mar 2005
Location: Ploieşti
Astristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to allAstristul is a name known to all
Default

Site-ul german ComputerBild a publicat 40 de poze cu noul FIFA Manager 11. Puteti vedea pozele accesand link-ul de mai jos:
http://www.computerbild.de/fotos/Bil...1-5359228.html
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
Astristul is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
fifa manager 11

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 09:48 AM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL