INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 11

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 09-07-2010, 05:36 PM   #41
Eddyson
Member
 
Eddyson's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
Eddyson is on a distinguished road
Default

Da...asa e.......parca )
Eddyson is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 09:27 PM   #42
AC20
Nick vechi: valicadinamo
 
AC20's Avatar
 
Join Date: Oct 2009
AC20 is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Cristi none View Post
daca nu o sa aiva cerinte mari atunci nu ar mai fi un joc asa bun si grafica net superioara fata de celelalte, nu vi se pare logic? deci cerintele vor fi mult mai mari fata de cele de la fifa 10
da dar pes are grafica foarte buna si merge mai bine pe pc-ul meu la mine fifa 2010 la high se sacadeaza putin dar cred ca de la antivirus
AC20 is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 09:47 PM   #43
Iulian_G
Member
 
Iulian_G's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Iulian_G is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by Cristi none View Post
sper sa nu fie aceeasi problema ca la pes sa nu poti juca in retea daca nu il cumperi
ORICUM O VESTE SPLENDIDA, DAR PACAT CA NU O SA-MI PERMITA CALCULATORU SA JOC DACA O SA FIE FOARTE MARI CERINTELE
Quote:
Originally Posted by M.I.L.32 View Post

Suna bine fifa11 ng - pacat ca am o rasnita de pc ... sper sa-mi cumpar unul mai bun in toamna si apoi "let the game begin"
Pentru voi exista Fifa Online, la fel si pentru ceilalti cu sisteme mai slabe...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

... ne naştem, trăim şi murim ...
Iulian_G is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 10:19 PM   #44
CrossFadeRo
Banned
 
Join Date: Jan 2010
CrossFadeRo is on a distinguished road
Default

Mi se pare o tampenie sa zici ca-i pentru cei cu sisteme mai slabe, in sensul in care are cerinte mai mari ca PES 10 (testat de mine pe HD3450 la un prieten) si arata si mai prost.
Ma rog, e cert ca are cerinte sub FIFA NG, totusi, iar daca nu vreti nicicum PES e o solutie buna.

Quote:
Originally Posted by Cristi none View Post
daca nu o sa aiva cerinte mari atunci nu ar mai fi un joc asa bun si grafica net superioara fata de celelalte, nu vi se pare logic? deci cerintele vor fi mult mai mari fata de cele de la fifa 10
Daca FIFA PC ar fi fost optimizat calumea un x1600 trebuia sa-l ruleze fara probleme, pentru simplul fapt ca PES 2009 arata mai bine ca FIFA 10 si merge pe setari high pe un x1600 fara nicio problema.
Si legat de NG.Daca optimizarea este FOARTE BUNA aproape orice dual-core ar trebui sa-l duca pe setari high.Pana la urma, FIFA 11 PC va folosi engine-ul grafic FIFA 06, si gameplay engine-ul FIFA 07 (ambele de la versiunea Xbox 360 a 06/07, FIFA-urile noi folosing acelasi engine, putin imbunatatit an de an), o consola nu prea stralucita din punct de vedere hardware, care a fost lansata in 2005

Last edited by CrossFadeRo; 09-07-2010 at 10:23 PM.
CrossFadeRo is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 10:29 PM   #45
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by CrossFadeRo View Post
Mi se pare o tampenie sa zici ca-i pentru cei cu sisteme mai slabe, in sensul in care are cerinte mai mari ca PES 10 (testat de mine pe HD3450 la un prieten) si arata si mai prost.
Ma rog, e cert ca are cerinte sub FIFA NG, totusi, iar daca nu vreti nicicum PES e o solutie buna.



Daca FIFA PC ar fi fost optimizat calumea un x1600 trebuia sa-l ruleze fara probleme, pentru simplul fapt ca PES 2009 arata mai bine ca FIFA 10 si merge pe setari high pe un x1600 fara nicio problema.
Si legat de NG.Daca optimizarea este FOARTE BUNA aproape orice dual-core ar trebui sa-l duca pe setari high.Pana la urma, FIFA 11 PC va folosi engine-ul grafic FIFA 06, si gameplay engine-ul FIFA 07 (ambele de la versiunea Xbox 360 a 06/07, FIFA-urile noi folosing acelasi engine, putin imbunatatit an de an), o consola nu prea stralucita din punct de vedere hardware, care a fost lansata in 2005
Am mai spus-o ... incet PC-urile bat generatia curenta de console (X360/PS3) Incet, dar sigur, sau chiar repede si la fel de sigur.
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 10:33 PM   #46
timisica_cristian
Member
 
timisica_cristian's Avatar
 
Join Date: Feb 2007
Location: Bucuresti
timisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to beholdtimisica_cristian is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by Paul View Post
Am mai spus-o ... incet PC-urile bat generatia curenta de console (X360/PS3) Incet, dar sigur, sau chiar repede si la fel de sigur.
Da, iar intr-un an-doi o sa avem o noua generatie de console
timisica_cristian is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 10:48 PM   #47
Paul
Member
 
Paul's Avatar
 
Join Date: Aug 2007
Location: Arad,Romania
Paul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to beholdPaul is a splendid one to behold
Default

Quote:
Originally Posted by timisica_cristian View Post
Da, iar intr-un an-doi o sa avem o noua generatie de console
Abia astept, poate atunci am sa-mi cumpar si eu!
__________________
Nick vechi: yo_paul4u10
Paul is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 11:16 PM   #48
DYDY-MAN
Member
 
DYDY-MAN's Avatar
 
Join Date: Jul 2010
DYDY-MAN is on a distinguished road
Default

o sa mai putem sa jucam fifa 11 ng pe modul DIRECT IP??
DYDY-MAN is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 11:29 PM   #49
mytimeisnow
Member
 
mytimeisnow's Avatar
 
Join Date: Jul 2007
mytimeisnow is on a distinguished road
Default

Quote:
Originally Posted by CrossFadeRo View Post
Pana la urma, FIFA 11 PC va folosi engine-ul grafic FIFA 06, si gameplay engine-ul FIFA 07 (ambele de la versiunea Xbox 360 a 06/07, FIFA-urile noi folosing acelasi engine, putin imbunatatit an de an), o consola nu prea stralucita din punct de vedere hardware, care a fost lansata in 2005
Ai vreo sursa pentru informatia asta?
__________________
Just remember. I was as good as any, and better than most
mytimeisnow is offline   Reply With Quote
Old 09-07-2010, 11:48 PM   #50
Undeathh
Banned
 
Join Date: Jul 2010
Undeathh is on a distinguished road
Default

Dragilor, incep prin a va spune ca consola nu se mai numeste "next-gen", mai degraba curent gen, avand in vedere ca pc-ul a intrecut CU MULT hardware-ul unei console. Consola se numeste acum doar o alternativa la PC, nu mai e next-gen.


Sa nu uitam ca consolele inca sunt pe directx8/9, in timp ce pc-ul deja are suport nativ pentru directx11.

Daca jocul va fi intr-adevar "next-gen", nu va cere mai mult de un dual DECENT si o placa video cu o latime de banda de minim 128 biti.



Am lamurit-o pe asta cu consolele. Cel de mai sus are dreptate, engine-ul folosit va fi engine-ul FIFA 2007 pe console, nu 2006, care este facut pe directx 8, probabil ca la 2010 au trecut pe 9, si release-ul fifa 2011 va fi pe dx9.

Acel engine din 2007 a fost imbunatatit pe parcursul anilor, animatii noi, ball PhysX, collisions, etc, nu va rupe pc-ul in doua, stati linistiti.

EA puteau face mutarea asta acum 2 ani, ca tot il puteati juca, dar au vrut sa stoarca totul din acest engine.


Urmatoarea generatie de console nu va veni mai devreme de 3-4 ani, asa ca puneti-va pofta in cui. PC-ul e cu mult peste o consola acum dpdv al graficii/performantelor.



Acum despre joc, eu nu ma pronunt pana nu vad un DEMO, EA si-a batut joc de noi in fiecare an, nu cred ca le e greu sa isi mai bata joc de noi o data. Eu cred ca va fi pe engine-ul nou, DAR, se poate sa ne dea doar O PARTE din acel engine si in fiecare an sa il upgradeze, la cat de lacomi sunt, ar fi in stare sa ne faca asa ceva, mi-e greu sa cred ca ne baga tot engine-ul de ps3/xbox DIRECT in fifa 2011 si nu vor lasa anumite chestii pt fifa 2012,etc.


Anyway, un lucru e CERT, editing-ul VA MURI COMPLET, pentru ca fisierele nu vor putea fi editate, cel putin nu la inceput, si eu cred ca nu in fifa 2011.

Vom vedea demo-ul probabil pe la sfarsitul lui august.
Undeathh is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 01:32 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL