INFO: Forumul este in modul de arhiva. Puteti citi mesajele, dar nu se mai poate posta.


Forumul FifaRomania  

Go Back   Forumul FifaRomania > Jocuri Fifa > Fifa 10

Notices

Reply
 
Thread Tools
Old 02-07-2009, 06:43 PM   #21
KitKat
Member
 
Join Date: Apr 2009
KitKat is an unknown quantity at this point
Default

Nu e bine nici asa, trebuie si niste moduri, sa te mai "distreze" din cand in cand.
Nu am zis sa se bazeze pe Manager Mode, dar macar sa avem ceva optiuni prin el.
KitKat is offline   Reply With Quote
Old 02-07-2009, 06:50 PM   #22
reikko26
Nick vechi: John_Terry
 
reikko26's Avatar
 
Join Date: May 2007
Location: Bacău
reikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nicereikko26 is just really nice
Default

Kelly pai poate ca pe tine nu te intereseaza asa mult manager mode, dar pe altii ii intereseaza. Si ar trebui lucrat foarte mult la sistemul de transferuri. Se presupune ca tu esti managerul echipei. Ca tot tu controlezi jucatorii in timpul meciului, asta-i alta poveste Si dupa atatia ani sper in continuare sa aduca imbunatatiri majore MM-ul si gameplayul. Grafica pentru mine e de ajuns cea din FIFA 09
__________________
Origin: Reikko26

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
reikko26 is offline   Reply With Quote
Old 02-07-2009, 08:04 PM   #23
omul(negru)
Member
 
Join Date: Jun 2009
omul(negru) is on a distinguished road
Default

parerea mea este ca fifa 10 o sa arate ca si 09 la grafica dar la manager mode si la gameplay o sa fie diferit total...si fifa 09 arata fb...dar merita si unele schimbari radicale...cred ca trebuie sa schimbe tot pana la urma
omul(negru) is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 12:08 AM   #24
KitKat
Member
 
Join Date: Apr 2009
KitKat is an unknown quantity at this point
Default

Grafica din FIFA 09 arata pe jumate bine.Imi place gazonul si felul cum sunt facuti jucatorii (mai putin fetele, prea de Zombie, cel putin ochii sunt groaznici), dar stadioanele si tribunele sunt pur si simplu sub orice critica.
Sunt si eu de acord ca atunci cand te joci esti cu ochii la minge si la marcaj, nu la reflectoarele nocturnei, DAR EA nu are nicio scuza daca lasa grafica ca la 09.
E asa de greu sa refaci un stadion in Rhino3D, sa faci suporteri noi in photoshop (dureaza cateva zeci de ore, maxim) cu noi animatii ? Eu nu vreau grafica NG, ci o grafica acceptabila.Unele stadioane din FIFA 09 PC arata jalnic, de exemplu Stamford Bridge in 09 arata EXACT ca in 04, luati ambele jocuri sa vedeti ca nu zic prostii.
Am inteles ca se fac patch-uri pentru astfel de imbunatatiri, dar daca eu imi iau originalul ce fac, renunt la Online doar ca sa bag patch-urile alea sa arate stadioanele mai bine ? Bineinteles ca nu.Tocmai de asta, eu daca as fi in locul lor as imbunatati grafica in felul urmator:
-as importa gazoanele NG, macar culorile
-as reface stadioanele in Rhino3D, cu tabela dinamica, cameramani 3D, texturi High-Quality si adboard-uri electronice
-as reface tribunele in Photoshop (remember, sunt 2D, deci niste "poze"), nu este foarte greu, doar necesite multa rabdare
Daca ar face EA chestiile astea as fii multumit pe deplin, desi tot PES-ul ar arata grafic mai bine.
Eu raman la parerea ca daca gameplay-ul FIFA 10 PC nu va suferi modificari majore PES-ul ii va lua fata din nou.

Last edited by KitKat; 03-07-2009 at 12:12 AM.
KitKat is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 12:42 AM   #25
bogdang
Member
 
bogdang's Avatar
 
Join Date: Dec 2007
Location: Bucuresti
bogdang has a spectacular aura aboutbogdang has a spectacular aura about
Send a message via Yahoo to bogdang
Default

De acord cu @KitKat,grafica e pe jumatate buna.Eu as vrea in primul rand sa nu se mai vada jucatorii pixelati pe teren (cel putin pe Tele,pe celelalte nu stiu) mai ales cand e meci in nocturna.In al doilea rand sa fie spectatori diversificati (nu cer 3D sau alte lucruri,caci poate exagerez) si in al treilea rand arbitrii cu fete si nume reale...Daca la gameplay se vor imbunatati suturile (unde sunt doar 4 variante dintr-un unghi mic sa zicem,adica sut la nivelul ierbii,sut in forta in portar,sut peste portar sub bara si sut peste bara) si deciziile de arbitraj (faulturi prea usor acordate).Manager Mode-ul trebuie 70% schimbat,parerea mea.

On-topic:sper ca teaserul pentru PC sa fie macar 20% din acesta...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


Romania traieste prin steaua ei,prinSteaua Bucuresti
"I`m Anti
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
"
To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.
bogdang is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 12:48 AM   #26
danielstan
Member
 
danielstan's Avatar
 
Join Date: Apr 2009
Location: Timisoara
danielstan is an unknown quantity at this point
Default

Mda .. arbitrii exagereaza si pur si simplu te si enerveaza cand dau foult-uri ... putin ii atingi intr-un duel umar la umar ..
danielstan is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 01:26 AM   #27
Iulian_G
Member
 
Iulian_G's Avatar
 
Join Date: Jul 2008
Location: Iasi
Iulian_G is on a distinguished road
Default

E suficient sa tii un jucator pe loc fara sa-l misti, si vine un jucator adversar in fuga spre tine si spre poarta, si se loveste foarte putin de tine si imediat fault ... o mare tampenie !!! ma ia si nervii mai ales daca e lovitura libera si primesc gol ...
__________________

To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.


To view links or images in signatures your post count must be 0 or greater. You currently have 0 posts.

... ne naştem, trăim şi murim ...

Last edited by Iulian_G; 03-07-2009 at 01:28 AM.
Iulian_G is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 02:57 PM   #28
KitKat
Member
 
Join Date: Apr 2009
KitKat is an unknown quantity at this point
Default

Da, asta e cea mai mare tampenie.Se da fault la orice contact (aproape), si daca e aproape de poarta poti deja sa te gandesti ca ai de recuperat un gol, ca CPU-ul da gol din lovituri libere si la amateur si la distanta mare, de oameni ce sa mai zic.
Asta e din cauza animatiilor cretine din FIFA, cel mai oribil lucru: felul cum se misca jucatorii.
Din fericire, arbitrii vor avea animatii (nu vor sta doar sa se uite la noi cum plibam mingea aia), si poate va fi si refacut sistemul de arbitraj.
KitKat is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 05:01 PM   #29
Toricda(FZR)
Member
 
Toricda(FZR)'s Avatar
 
Join Date: Mar 2009
Toricda(FZR) is an unknown quantity at this point
Default

chiar acuma vroiam sa joc cu un prieten fifa 09 doar ca dupa 15 min de joc a fost un talmesh-balmesh in careul meu dar pana la urma am reusit sa ies cu mingea la picior cu un jucator dar chiar cand am iesit din careu vine dobitocu de ronaldo si imi baga una de pica el pe jos si da arbitru lovitura libera deaia care e mai mult penalti decat lovitura libera,in loc sa puna sistemul asta de coliziune mai bine schimbau gameplay-ul sau refaceau manager mode sau orice alceva sau chinuit o gramada de timp sa strice mai mult jocul...halal

P.S:am iesit din joc cand am vazut ca a dat arbitru lovitura aia libera si am zis ca nu mai joc ca m-am saturat pana peste cap
Toricda(FZR) is offline   Reply With Quote
Old 03-07-2009, 11:15 PM   #30
MitchXIII
Member
 
MitchXIII's Avatar
 
Join Date: Oct 2007
Location: Bucharest
MitchXIII is on a distinguished road
Default

Grafica nu e rea, dar m-am saturat de roboti in loc de jucatori...AI-ul e cam la pamant, cariera nu ma mai atrage pt. ca e prea usor...Iar online, sunt o gramada de exploit-uri (goluri de la jumate imparabile, etc).
MitchXIII is offline   Reply With Quote
Reply

Bookmarks

Tags
lol

Thread Tools

Posting Rules
You may not post new threads
You may not post replies
You may not post attachments
You may not edit your posts

BB code is On
Smilies are On
[IMG] code is On
HTML code is Off

Forum Jump


All times are GMT +2. The time now is 04:07 PM.



Powered by vBulletin® Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.
Site © 2010, Greentempo SRL